گفتنی های نرگس محمدی از نقش ستایش


- 694 بازدید

 

 

نرگس محمدی کارش را از تئاتر و سینما آغاز کرد. فیلم های سینمایی “آناهیتا”، “ریسمان باز” و “تنهایی باد” از جمله فیلم های او قبل از معرفی او به عنوان یک چهره محبوب تلویزیونی است تا اینکه سعید سلطانی او را به عنوان بازیگر نقش اول سریال “ستایش” انتخاب کرد که دلیل این انتخاب به گفته سعید سلطانی به جز توانایی بازی، نوع چهره و معصومیتی که در نگاهش است، بود.

 

 

فصل اول سریال”ستایش” با استقبال خوبی از سوی مخاطبان تلویزیون روبرو شد و چند ماهی که این سریال از شبکه سه سیما پخش می شد نرگس محمدی با نام ستایش در میان طرفدارانش شتاخته شده بود. مدتی است فصل دوم این سریال روی آنتن شبکه سه سیما است و محمدی این بار هم همان نقش را در ۴۵ سالگی تجربه می کند، نقشی که به گفته خودش بسیار سخت بود و از طرف دیگر اگر کس دیگری جز خودش آن را بازی می کرد شاید به او حسادت می کرد، نرگس محمدی از تجربه حضورش در نقش یک زن میانسال با ما صحبت کرد که آن را می خوانید:

– بازی در نقش یک زن میانسال قطعا برای یک بازیگر جوان سخت است، چه شد که بازی در فصل دوم “ستایش” را پذیرفتید؟

از اینکه میانسالی ستایش را بازی کنم استرس داشتم. برای من که جوانی این شخصیت را تجربه کرده بودم وارد شدن به دنیای او در میانسالی سخت بود، اما من این نقش را دوست دارم و از ابتدا تمام ریزه کاری های رفتاری این نقش را درست کردم. او را می شناختم و شاید اگر بازیگر دیگری میانسالی ستایش را بازی می کرد حسودیم می شد، اما چند دلیل باعث شد به پیشنهاد بازی در نقش میانسالی ستایش جواب مثبت بدهم. یکی از این دلایل حضور سعید سلطانی به عنوان کارگردان مجموعه بود.

 

 

به آقای سلطانی اطمینان کامل دارم و هر کارگردانی به غیر از او قصد داشت فصل دوم را بسازد، بازی برایم سخت می شد. ریزه کاری های نقش ستایش را من و آقای سلطانی بهتر از هر کس دیگری می دانستیم. در فصل دوم هم این تعامل بین ما بود که این شخصیت را در میانسالی بهتر تصویر کنیم. سعید مطلبی نویسنده این مجموعه هم که من بسیار زیاد نوشته هایش را دوست دارم و می دانم تا چه حد ریزه کاری های نقش را می شناسد دلیل دیگری بود که خیالم بابت بازی در این سریال راحت باشد.

 

 

خاطرم هست بعضی وقت ها سرصحنه چند ساعت با آقای سلطانی درباره نقش حرف می زدم و معمولا سر ضبط صحنه های حسی آقای سلطانی من را متوجه گذشته ستایش می کرد و می گفت: “یادت است آن موقع برای ستایش چه اتفاقی افتاد؟” این ها چیزهایی است که بازیگر از تجربه بازی در نقش خاص همراهش هست، به خصوص اینکه مدتی را با نقش همراه باشد و ویژگی های رفتاری آن را بشناسد، هر بازیگر دیگری اگر می خواست این نقش را از فیلتر ذهن خودش عبور دهد شاید در نهایت نقش طور دیگری پرداخت می شد، اما من ستایش را سال ها است که می شناسم.

– چه ویژگی هایی را به میانسالی شخصیت ستایش اضافه کردید؟

اولین قسمت های سریال “ستایش” پخش شده و در حال حاضر فکر می کنم زود است که درباره ویژگی های شخصیتی او صحبت کنم، اما زنی با خصوصیات ستایش ویژگی های رفتاری خاص خودش را داشت و حالا در میانسالی با توجه به اتفاقاتی که در گذشته تجربه کرده باید طور خاصی رفتار کند. بازی در این نقش برایم سخت بود، باید آرام تر حرف می زدم و راه می رفتم و این تداوم حس و فرم بازی باید ۱۰ ماه با من بود و این کار را برایم سخت تر می کرد. تمام حرکات من را آقای سلطانی کنترل می کرد و اگر کوچک ترین حرکت اضافی داشتم که باعث می شد از نقش فاصله بگیرم را سریع کات می داد و نظارت خوبی روی بازی من داشت. البته هنوز هم که چند ماه است تصویربرداری سریال تمام شده، بعضی از حرکات ستایش با من مانده است. سعی می کنم از آن فاصله بگیرم چرا که موافق نیستم بعد از پایان سریال هم باید با نقشم زندگی کنم. در نهایت در پرداخت بهتر شخصیت ستایش سعی کردم تمام خصوصیات بد نرگس محمدی را از شخصیت ستایش دور کنم و نگذارم وارد نقشم شود.

 

 

نرگس محمدی با مهدی سلوکی و حدیث میر امینی در نمایی از ستایش ۲
– در همین قسمت های ابتدایی به نظر می رسد ستایش زن پخته ای شده که حتی بیش از سنی که در سریال تصویر شده تجربه دارد و حس حمایت از فرزندانش بیشتر شده است. ارزیابی خودتان از نقش چیست؟

شخصیت ستایش در ۴۵ سالگی برای خود من هم جالب بود او مصداق بارز این جمله است که روزگار تو را می سازد. تمام رنج هایی که باعث ساخته شدن شخصیت او در طول زمان بود در رفتارش در این سن می بینیم. او تمام دوران جوانی اش را به دنبال آرامش و زندگی بهتر برای فرزندانش سپری کرد و الان هم تمام زندگیش بچه هایش هستند. در قسمت دوم این سریال بهتر متوجه می شویم که هیچ اتفاقی بدون خواست خدا رخ نمی دهد و در زندگی ستایش این اتفاق کاملا چشمگیر است. در قسمت های بعد داستان جذاب تر می شود و امیدوارم که مردم هم دوستش داشته باشند.

– از نوع گریم ستایش راضی هستید؟

این روزها از پمپ بنزینی تا سوپر مارکتی به من می گویند چرا این شکلی شدی؟ من از محسن بابایی طراح گریم سریال تشکر می کنم. او زحمت زیادی برای گریم من کشید. یکی از سختی های کار محسن بابایی این بود که او فقط خودش برای گریم تصمیم نمی گرفت و باید اظهار نظرهای دیگران را هم در کارش اعمال می کرد. من باید گریم شخصیتی را تجربه می کردم که ۲۰ سال پیر شده است. نوع گریم به صورتی بود که نه می شد پیرزنش کرد و چین و چروک هایش را زیاد کرد، چرا که او هنوز پیر نشده است و نه اینکه نمی توانست طوری باشد که با سال های گذشته اش فرقی نداشته باشد. بنابراین کار محسن بابایی سخت بود.

 

 

از این جهت که من هم نمی توانستم از لنز استفاده کنم، همینطور از لاتکس چون پوست من به مدت طولانی و چند ماه تصویر برداری خراب می شد. محسن بابایی تمام تلاشش را کرد که چهره من را در این سن آرام تر و پخته تر بکند. این نقش در گریم و بازی کار سختی بود. در بازی هم من نمی توانستم نقش زنی را بازی کنم که کوله باری از تجربه دارد. به هر حال زنی ۴۵ ساله ویژگی های رفتاری و فیزیکی خاصی دارد. من از گریمم راضی هستم و فکر می کنم همه بچه ها همه تلاششان را کردند.

– هیچ وقت به این فکر کردید که شاید فصل دوم سریال موفقیت فصل اول را تکرار نکند و از این جهت برای بازی در سریال تردید داشته باشید؟

مردم خیلی به من لطف دارند و آن قدر پیگیری می کردند که قرار هست من در فصل دوم باشم یا نه و می خواستند که خودم نقش را بازی کنم که برای خودم غافلگیر کننده بود. هر بار تصمیم می گرفتم کار نکنم به یاد محبت مردم می افتادم. فکر می کنم برای مردم کار می کنم و دلم می خواهد خوشحالشان کنم. بعد از فصل اول “ستایش” در کارهای دیگری هم بازی کردم، اما ستایش چیز دیگری است و مردم خیلی به من لطف دارند و از همه آنها سپاسگذارم.

– یکی از اتفاقات خوب فصل دوم این است که بازیگران اصلی سریال در فصل دوم هم حضور دارند و این بار مهدی سلوکی نقش پسرتان را بازی می کند. چه حسی از داشتن پسری در این سن و سال داشتید؟

مهدی سلوکی بازیگر بسیار خوب و پارتنر خوبی است و خوشحالم که در هر دو فصل با او کار کردم. این از خوش شانسی من است که پارنترهای خوبی داشتم و حتی گاهی حین تصویر برداری فکر می کردم مهدی سلوکی پسرم است و حتی گاهی نگرانش می شدم.

– گویا امسال برای اولین بار است که بازی در یک سریال نوروزی را تجربه می کنید ؟

بله در سریال فلورا سام که برای پخش در نوروز و شبکه تهران آماده می شود، بازی می کنم. این سریال فیلمنامه بسیار خوبی دارد و برای من که فیلمنامه برایم از هر چیزی بیشتر اهمیت می دهم کار خوبی بود. علاوه بر اینکه گروه بسیار خوبی کنار هم جمع شده اند. علاوه بر آن در این مدت یکی دو تا پیشنهاد سینمایی داشتم که فیلمنامه آن ها را نپسندیدم و البته چند پیشنهاد بازی در تله فیلم هم هست که مشغول مطالعه متن هایشان هستم.

 

 

گزارش از : سایت خبر آنلاین

 

اولین کسی باشید که این پست رو میپسنده!

Print Friendly, PDF & Email • سعید پناهی

  درباره سعید پناهی

  با سلام. بنده سعید پناهی هستم. متولد 9 اسفند سال 1375. از علایقم میتونم بگم به اینترنت, مبایل, موزیک, بازیهای نابینایی,گوش کردن به رادیو و نمایش رادیویی و و و خعععععیلی چیزهای دیگه اشاره کنم. کلا با همه چی حال میکنم. رفیق بازم, و رفیقهای ثمیمی را بیشتر از داداشهای نداشتم, دوست دارم. زاده ی استان زنجانم و از 1 سالگی در کرج یا همون استان البرز زندگی میکنم. در حال تحصیل در مقتع کارشناسی علوم تربیتی هستم. عاشق مطالعه صفحات اینترنتی هستم. پیگیر اخبار علم و فناوری هستم. به علاوه که در اسکایپ هستم, تو واتساپ و تلگرام و اینستا هم هستم. خخخ. کلا مسنجر بازم. فکر کنم هدفم کلا از اندروید خریدن همین بوده. اردیبهشت 92 با ی n73 وارد دنیای نت شدم. و اون وقتها 3g و این حرفا نبود با gprs آهنگ دانلود میکردم. بعد توسط معرفی یکی از دوستانم با سایتهای نابینایی آشنا شدم. بعد مهر ماه بود که دیگه ماهور خریدم, باورتون نمیشه من تا مهر 92 هنوز صفحهخان فارسی نداشتم. با این که از سال 83 پای کامپیوتر بودم. میدونین چرا؟ چون اون وقتها نت نمیرفتم. بعد از مهر ماهم اسکایپ نصب کردم و کم کم همه را add کردم و با همه آشنا شدم. عاشق گفت و گو تو اسکایپ بصورت صوتی هستم. کمو بیش چت هم دوست دارم. بعد اوایل آذر ماه بود که تصمیم گرفتم ی سایت بزنم, اول چنتا بلاگ تست کردم, خوشم نیومد. بعد کم کم بسرم زد, برم رو وردپرس. بعد به کمک آقای سعید درفشیان اینجارو بنا کردیم. روز 17 آذر 1392 بود که اینجارو بنا کردیم. اون وقتها زیاد اینجا کسی نمیومد. بعد دوستان کم کم با اینجا آشنا شدن. و الان هم که دیگه ی خانواده ی بزرگ شدیم به نام, شب روشن. اینجا ی سریها بهم مدیر ارشد هم میگن. اما خودم قبول ندارم. ی نو گرداننده میشه اسممو گذاشت. بیخودی هندونه تو پاچمون میکنن ههه. من تقریبن 10 درصد بینایی دارم. و از خط بریل استفاده میکنم. فقط 5 سال ابتدایی را در مدرسه ی پویا مخصوص نابیناها و کم بیناها درس خوندم. بعدش دیگه بصورت تلفیقی در مدرسه ی عادی مشغول به تحصیل شدم. راستی یادم داشت میرفت, جهت تماس با من میتونین از راه های زیر استفاده کنین. ایمیل: saeedpanahi2200@gmail.com اسکایپ: saeed-panahi تلگرام: https://telegram.me/sp1000 اینستاگرام: https://www.instagram.com/saeed10055/ خوشباشید.
  این نوشته در اخبار, زندگینامه, گفت و گو ارسال و , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green