خانم ها به این جملات مشکل‌گشا احتیاج دارند


- 1,264 بازدید

آقایان محترم شاید ندانید که یک جمله ساده چقدر می‌تواند روی زندگی مشترک‌تان تاثیر بگذارد و اعتماد همسرتان به شما و زندگی مشترک‌تان را بیشتر کند. چند قدم به دنیای زنان نزدیک‌تر شوید و برای نجات زندگی مشترک‌تان جملات مشکل‌گشا را بشناسید.

اگر از آن دسته مردهایی هستید که فکر می‌کنند، جملات اهمیتی ندارد و تنها چیزی که مهم است درون شماست، کاملا در اشتباهید. تا زمانی که با این احساسات درونی‌تان جمله‌ای نسازید و همسرتان را از آن‌ها با خبر نکنید، هیچ اتفاق خوبی در زندگی مشترک‌تان نخواهد افتاد. اگر هم از اهمیت این جملات باخبرید اما نمی‌دانید چه بگویید و از کجا شروع کنید، بهتر است از این توصیه‌ها کمک بگیرید و با دنیای زنان آشنا‌تر شوید. باید باور کنید که دنیای ذهنی زنان و مردان تفاوت زیادی دارد و اگر می‌خواهید همسرتان را خوشحال کنید باید به دنیایش وارد شوید و او را به شیوه خودش آرام و شاد کنید.

چقدر زیبایی…
زن‌ها دوست دارند ظاهرشان را ستایش کنید و گاهی به آن‌ها بگویید که چه چهره زیبا یی دارند. حتی اگر همسر شما واقعا به این زیبایی نباشد از این‌که گمان کند در نظر شما این‌طور به‌نظر می‌رسد، احساس غرور خواهد کرد. البته بی‌گدار به آب نزنید و بدون آن‌که برای حرف‌تان دلیلی داشته باشید او را ستایش نکنید. چون درست در زمانی که به همسرتان می‌گویید، چقدر زیبا هستی… او دلیل شما را خواهد پرسید و خواهد گفت از چه‌نظر؟ پس سعی کنید برای این ادعای‌تان جزئیاتی را هم مطرح کنید و به این فکر کنید، چه چیز در او زیباتر است و بعد سراغ تعریف کردن بروید.

تو خیلی خاصی…
این‌که همسر شما بشنود که او فردی بی‌همتاست و هیچ زن دیگری نمی‌توانسته شما را به این اندازه خوشبخت کند، یک حس فوق‌العاده به او می‌دهد. زن‌ها دوست دارند، بدانند که با تمامی گزینه‌های دیگری که شاید همسرشان به آن‌ها برای ازدواج درنظر داشته فرق می‌کنند و آن‌ها ویژگی‌هایی دارند که از نظر شوهرشان در هیچ کدام از زن‌های دور بر هم وجود ندارد. شما باید این خاص بودن را به او گوشزد کنید و بگویید که کدام یک از ویژگی‌های همسرتان بیش از دیگر ویژگی‌ها، شما را تحت‌تاثیر قرار داده. این موضوع نه تنها حس خوب مورد توجه قرار گرفتن و قدردانی شما را به او می‌دهد بلکه باعث می‌شود که او تمرکز بیشتری روی ویژگی‌های مثبتش داشته باشد و برای پررنگ کردن‌شان تلاش کند. زن‌ها دوست دارند از شوهرشان بشنوند که پر از صفات مثبت هستند و این‌که همسرشان به‌دلیل همین صفات به آن‌ها افتخار می‌کند.

با تو بودن بی‌نظیر است…
زن‌ها دوست دارند، همسرشان به رابطه‌ای که دارد افتخار کند و به دلیل آرامشی که در این رابطه دارد هم از آن‌ها قدردانی کند. این قدردانی ممکن است به شکل‌های مختلفی صورت بگیرد. مثلا وقتی مردی زودتر از سر کار می‌آید و به همسرش می‌گوید، دوست داشتم امروز بیشتر کنار تو باشم یا این‌که دوست دارم وقتم را بیشتر با تو بگذرانم و باقی مانده کارهایم را هم کنار تو انجام دهم می‌تواند یک حس فوق‌العاده را در زنان ایجاد کند. با شنیدن این قدردانی‌ها زن برای بیشتر درک کردن همسرش تلاش خواهد کرد و برای این‌که همسرش در ساعات بیشتری که در خانه است آرامش داشته باشد و این اتفاق را تکرار کند، مصمم‌تر خواهد شد. آن‌ها از این تصور که مردشان دوست دارد ساعتی از روز را تنها کنار او و تنها برای استفاده از وقت ۲نفره‌شان مشخص می‌کند بیش از هر چیزی خوشحال می‌شوند.

دوستت دارم…
اگر می‌خواهید همسرتان از این‌که دوستش دارید مطمئن شود چاره‌ای جز گفتن این حرف ندارید اما مهم‌تر از گفتن این حرف‌ها عملکرد شماست. زن‌ها دوست دارند عشق‌تان را با کارهای‌تان نشان دهید. دادن یک شاخه گل، یک هدیه بی‌مناسبت، پیامک‌های احوالپرسی طول روز و خیلی کارهای ساده دیگر می‌تواند تاثیر خاصی روی رابطه شما بگذارد و این زندگی را در چشم همسرتان افتخار‌آمیزتر کند اما ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود، شما باید مراقب تمام حرف‌هایی که میان‌تان رد و بدل می‌شود باشید و فکر نکنید کلمات تاثیر چندانی ندارند. مهم‌تر از همه این‌که باید مراقب قول‌هایی که به همسرتان می‌دهید باشید. گرچه پاسخ مثبت شما به خواسته‌های همسرتان می‌تواند او را خوشحال کند اما عمل نکردن به وعده‌های کوچک و بزرگ‌تان مشکل را چند برابر خواهد کرد و تاثیری منفی روی نگاه همسرتان به شما و رابطه خواهد گذاشت.

متاسفم…
برای زن‌ها مهم‌ترین اتفاقی که می‌تواند بعد از یک دعوا یا دلخوری پیش بیاید، شنیدن عذرخواهی مردشان است. آن‌ها دوست دارند تاسف واقعی شما را ببینند و بعد از این دلخوری‌ها مورد دلجویی قرار گیرند. غرورتان را کنار بگذارید و اگر اشتباه کرده‌اید قبل از توضیح‌دادن دلایل‌تان از او عذر‌خواهی کنید. این‌که شما بدون گفتن این‌که پشیمانید شروع به توضیح دادن و دلیل تراشی کنید می‌تواند ناراحت کننده‌ترین واکنش بعد از دعوا برای یک زن باشد. پس اگر نمی‌خواهید اوضاع را از این‌که هست خراب‌تر کنید با یک جمله‌ای که از ته دل می‌گویید همه چیز را رو به راه کنید؛ بگویید: ببخشید و متاسفم!

همه چیز را درست می‌کنم…
حتی اگر یک سوپرمن نباشید باید بتوانید به همسرتان اطمینان دهید که همه چیز تحت کنترل است و تا زمانی که در کنارش هستید نمی‌گذارید زندگی‌تان را چیزی تهدید کند. گرچه شما با رفتارهای‌تان باید این اطمینان را در او ایجاد کنید اما در لحظاتی که او از ته دل غمگین است و احساس اضطراب می‌کند باید این جمله جادویی را به کار ببرید و به او آرامش دهید. اگر فکر می‌کنید فراهم‌کردن امکانات زندگی برای شاد کردن همسرتان کافی است اشتباه می‌کنید. ایجاد احساس آرامش و اطمینان و گاهی بیان کردن این جملات او را بسیار آرام‌تر و اعتمادش به زندگی مشترک‌تان را هم بیشتر خواهد کرد.

بیا صحبت کنیم…
اگر همسرتان مدتی است که ناراحت یا پریشان است اما توضیحی در این مورد به شما نمی‌دهد، باید خودتان پیش قدم شوید. شاید او مشکل بزرگی دارد که گفتنش برایش آسان نیست و شاید هم منتظر جرقه‌ای از طرف شماست. یادتان نرود که هیچ ناراحتی بی‌دلیل نیست و این‌که شما از کنار این پریشانی‌ها بگذرید و آن‌ها را جدی نگیرید، می‌تواند همسرتان را ناراحت‌تر از آنچه هست کند و حتی گاهی زندگی مشترک‌تان را هم زیر سوال ببرد. پس بعد از هر دلخوری که بین‌تان پیش می‌آید یا حتی زمانی که می‌بینید رفتار همسرتان تغییر کرده اما دلیلش را نمی‌دانید، به او پیشنهاد گفت‌وگو دهید و حتی اگر از این گفت‌وگو طفره رفت برایش توضیح دهید که شنیدن حرف‌ها و احساساتش چقدر برای شما اهمیت دارد و چقدر برای بهتر کردن زندگی مشترک‌تان اشتیاق دارید.

اولین کسی باشید که این پست رو میپسنده!

Print Friendly, PDF & Email • سعید پناهی

  درباره سعید پناهی

  با سلام. بنده سعید پناهی هستم. متولد 9 اسفند سال 1375. از علایقم میتونم بگم به اینترنت, مبایل, موزیک, بازیهای نابینایی,گوش کردن به رادیو و نمایش رادیویی و و و خعععععیلی چیزهای دیگه اشاره کنم. کلا با همه چی حال میکنم. رفیق بازم, و رفیقهای ثمیمی را بیشتر از داداشهای نداشتم, دوست دارم. زاده ی استان زنجانم و از 1 سالگی در کرج یا همون استان البرز زندگی میکنم. در حال تحصیل در مقتع کارشناسی علوم تربیتی هستم. عاشق مطالعه صفحات اینترنتی هستم. پیگیر اخبار علم و فناوری هستم. به علاوه که در اسکایپ هستم, تو واتساپ و تلگرام و اینستا هم هستم. خخخ. کلا مسنجر بازم. فکر کنم هدفم کلا از اندروید خریدن همین بوده. اردیبهشت 92 با ی n73 وارد دنیای نت شدم. و اون وقتها 3g و این حرفا نبود با gprs آهنگ دانلود میکردم. بعد توسط معرفی یکی از دوستانم با سایتهای نابینایی آشنا شدم. بعد مهر ماه بود که دیگه ماهور خریدم, باورتون نمیشه من تا مهر 92 هنوز صفحهخان فارسی نداشتم. با این که از سال 83 پای کامپیوتر بودم. میدونین چرا؟ چون اون وقتها نت نمیرفتم. بعد از مهر ماهم اسکایپ نصب کردم و کم کم همه را add کردم و با همه آشنا شدم. عاشق گفت و گو تو اسکایپ بصورت صوتی هستم. کمو بیش چت هم دوست دارم. بعد اوایل آذر ماه بود که تصمیم گرفتم ی سایت بزنم, اول چنتا بلاگ تست کردم, خوشم نیومد. بعد کم کم بسرم زد, برم رو وردپرس. بعد به کمک آقای سعید درفشیان اینجارو بنا کردیم. روز 17 آذر 1392 بود که اینجارو بنا کردیم. اون وقتها زیاد اینجا کسی نمیومد. بعد دوستان کم کم با اینجا آشنا شدن. و الان هم که دیگه ی خانواده ی بزرگ شدیم به نام, شب روشن. اینجا ی سریها بهم مدیر ارشد هم میگن. اما خودم قبول ندارم. ی نو گرداننده میشه اسممو گذاشت. بیخودی هندونه تو پاچمون میکنن ههه. من تقریبن 10 درصد بینایی دارم. و از خط بریل استفاده میکنم. فقط 5 سال ابتدایی را در مدرسه ی پویا مخصوص نابیناها و کم بیناها درس خوندم. بعدش دیگه بصورت تلفیقی در مدرسه ی عادی مشغول به تحصیل شدم. راستی یادم داشت میرفت, جهت تماس با من میتونین از راه های زیر استفاده کنین. ایمیل: saeedpanahi2200@gmail.com اسکایپ: saeed-panahi تلگرام: https://telegram.me/sp1000 اینستاگرام: https://www.instagram.com/saeed10055/ خوشباشید.
  این نوشته در روان شناسی ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

  20 پاسخ به خانم ها به این جملات مشکل‌گشا احتیاج دارند

  1. محمدعلی می‌گوید:

   سلام سعید. میگم حالا تکلیف ما مجردا چیه! من یه پیشنهاد دارم: چطوره فعلا به صورت تمرینی این جملات رو با دوست دخترامون تست کنیم تا بعد! نظرت؟! خخخخ

  2. سلام سعید! داداش تو که این رو نوشتی میدونی زنهای این دور زمونه رو اگه ازشان عذرخواهی کردی یا بهشون گفتی دوستت دارم بهت میگه تو فلان طلا فروشی فلان دستبند رو دیدم تمام سکه پول بده برم بخرمش. اگه بهش پول دادی که آتش بسه. اما وای به حالت اگه بهش پول ندی یا پول نداشته باشی که بهش بدی، اونوقته که تحریم غذایی میشی. تازه میفهمی که اشتباه کردی ها.
   شکلک شوخی با خانمها.
   پست جالبی بود. امیدوارم به همسر آینده ات این جملات رو بگی. به شرطی که پشیمون نشی که تحریم بشه شکمت. باز هم مرسی

  3. بهنام نصیری بهنام نصیری می‌گوید:

   سلام
   ممنون سعید
   اماا
   تو مشکوک میزنی پسر

  4. عطا می‌گوید:

   سلام آقا سعید.
   در ابتدای آشنایی من و نامزدم قول دادیم که بین ما صداقت حاکم باشد.
   و برای اینکه به او راهی نشان دهم که تشخیص دهد من چه وقت دروغ میگویم.
   که متوجه شود.
   اشاره کردم که من به وقت دروغ بی اختیار خنده میکنم.

   حالا اینو داشته باش.
   بعد از آن هر وقت که به او میگفتم, عزیزم دوسِت دارم, تو همه چیزه منی, من فقط با تو خوشنود و سعادتمند میشوم.
   بی اختیار خنده امانم را میبرید.
   و او بسیار از دستم عصبانی میشد.
   این وضع هم چنان ادامه دارد.
   میشه لطف کنی راهنمایی موثری داشته باشی.

   راستی ما هم فکر میکنیم که حق با دوستان است.
   هر چه که هست نمیدانیم ولی خیلی مشکوکی.
   نکنه شیطون عاشق شدی.
   موفق باشید.

  5. میلاد نصرتی میلاد نصرتی می‌گوید:

   مجرد بودن چه کارا که نمیکنه.‏ راستی تو کتابی نوشته دختر مجرد چیست؟ جواب دختری که پسری را از بدبختی و فلاکت رها کرده است

  6. درود! درسته عزیزم: جملات زیبایی است اما آیا میدانید که زنها یکنواختی را دوست ندارند و تنوع طلب هستند و تغییر دکراسیون را خیلی دوست دارند و همچنین دوست دارند که شوهرشان تغییر پذیر باشد بعضی از خانمها حرفهایی به شوهر خود میزنند که در ظاهر نشان بد اخلاقی خانم است اما باید شوهر کم نیاره و با محبت بیشتر با وی رفتار کند تا زن به خاسته ی دلش برسد و مطمئن شود که شوهرش واقعا دوستش دارد، بعضی از زنها آنقدر ناز میکنند تا ببینند که شوهر نازکش خوبی است یا نه و فقط به دروغ زن را نوازش میکند… مردی که در برابر بد رفتاری های زن عصبانی شود مرد زندگی نیست و مردی که بد رفتاری های زن را با محبت پاسخ دهد با گذشت زمان زن متوجه میشود که شوهرش واقعا دوستش دارد…!

  7. امیر رضا رمضانی می‌گوید:

   ما که مجردیم چه خوشی میگزرونیم!
   دیگه این پاچه خاریا نمیاد سراقمون!
   خخخخخخخخ

  8. وحید می‌گوید:

   سلام آقا سعید بسیار پست آموزنده و سودمندی بود مرسی
   ای روزگار حالا ببینم یکی میاد توی زندگیم که من این اصول رو براش به کار ببرم یا نه
   ولی خوش به حال تو آقا سعید احساس میکنم در شوروف ازدواجی مبارک باشه
   ما که جوونیمون بی یار و دلدار تباه شد تو از جوانیت لذت ببر موفق باشی.

  9. سایه می‌گوید:

   سلام آقای پناهی پستتون رو خوندم خیلی جالب و سازندهست البته اگه آقایون بهش عمل کنن. خیلی خوب بود. ممنون

  10. درود! کسانی که دوست دارند آزادانه زندگی کنند باید بدانند که اگر تا قبل از چهل سالگی ازدواج کنند موفقتر خواهند بود در غیر این صورت ازدواج نکنند و سوسول بمانند بهتر است، این نظریه بین دختر و پسر فرقی نداره، کسانی که بالای چهل سال سن دارند و ازدواج میکنند به آن خوشی هایی که قبل از چهل سالگی در زندگی مشترک وجود دارد نخواهند رسید، خوشی های خوب و شیرین زندگی مشترک در قبل از چهل سالگی اتفاق می افتد، افرادی که قبل از چهل سالگی ازدواج میکنند از چهل سالگی به بعد با تجربیاتشان زندگی مشترکشان را ادامه میدهند، اما افرادی که بعد از چهل سالگی ازدواج میکنند از خوشی چیزی نفهمیده اند و یک زندگی اجباری تشکیل میدهند! بله عزیزانم مجرد بمانید و در مجردی و کله داغی خوش باشید تا وقتی چهل ساله شدید و عمرتان به تباهی گذشت و پنجاه ساله شدید به فکر التماس بیفتید و متوجه شوید که چقدر اشتباه کردید، من دختران بسیاری را میشناسم که با فکر و ذهنیت خانواده و اطرافیان زندگی کرده اند و بالای ۳۵ سال سن دارند و خانواده ها فقط میگویند ما میخواهیم شما را خوشبخت کنیم و اجازه نمیدهند دختر خودش تصمیم گیر آینده اش باشد و به خواستگارش جواب مثبت دهد که مبادا خوشبخت نشود…!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green