منابع رسانه‌ای: عامل گروگان‌گیری استرالیا یک ایرانی ۴۹ ساله است


- 732 بازدید

“جالب است که همه رسانه های اینجا هم سعی دارند این مساله رو به اسلام بی ربط نشان بدهند. حتی رسانه ها مرتب اعلام می کنند که مفتی مسلمانان استرالیا این اقدام رو محکوم کرده.”

افراد مسلح که گمان می رود عضو داعش باشند؛ شماری از افراد را در کافه ای در مرکز شهر سیدنی استرالیا به گروگان گرفتند.

به گزارش شب روشن به نقل از رویترز، گروگان گیران افراد در اختیار خود را مجبور کرده اند پرچم های سیاه رنگی را در دست بگیرند. این پرچم سیاه رنگ که برای آن شهادتین به رنگ سفید نوشته شده شبیه پرچم سیاه رنگ گروه “جبهه النصره” شاخه القاعده در سوریه و گروه داعش است.

تونی ابوت نخست وزیر استرالیا از برگزاری نشست فوق العاده امنیتی برای بررسی این حادثه خبر داد.

هنوز هویت و گرایش دقیق گروگانگیری و هدف اصلی آنها مشخص نشده است. گفته می شود بین ۱۰ تا ۵۰ نفر گروگان گرفته شده اند.

شبکه اسکای نیوز در خبری فوری مدعی شد عامل گروگانگیری در کافه شهر سیدنی مردی ۴۹ ساله و ایرانی است.

استرالیا یکی از کشورهای حاضر در ائتلاف ضدداعش در عراق و سوریه است. هم اکنون جنگنده های ارتش استرالیا در حملات هوایی علیه داعش مشارکت می کنند.

مهمترین تحولات این حادثه به این شرح است:

– پلیس اعلام کرد هنوز نتوانسته با گروگان گیر یا گروگانگیران تماس بگیرد و مذاکره کند.

– سه نفر از گروگان ها توانستند کافه را ترک کنند.

– کنسولگری آمریکا در سیدنی تعطیل شد.

– هم اکنون نیروهای پلیس وِیژه کافه و مناطق اطرافش را محاصره کرده اند. این کافه در قلب سیدنی و در کنار ساختمان بانک های تجاری و در نزدیکی پارلمان محلی قرار دارد.

– شماری از مشتریان کافه، دست های خود را به سمت پنجره ها قرار داده اند.

– گروگانگیران، دو نفر از مشتریان کافه را مجبور کرده اند در مقابل پنجره کافه، پرچم سیاه رنگ شبیه پرچم داعش را در دست بگیرند.

– یکی از گروگانگیران نیز سربند مشکی رنگ با حروف سفید رنگ بسته است که شبیه سربندهای سیاه رنگ القاعده و گروه های افراط گرای اسلامی در خاورمیانه است.

– ۲ نفر از گروگان ها توانستند از در پشتی کافه فرار کنند. قبل از این هم ۳ نفر از گروگان ها فرار کرده بودند.

– مفتی (رهبر) مسلمانان در استرالیا با صدور بیانیه ای گروگانگیری در مرکز سیدنی را محکوم و آن را اقدامی جنایتکارانه توصیف کرد.

– گروگانگیران دو درخواست مطرح کردند: دریافت پرچم داعش و دیدار با نخست وزیر استرالیا

– یک منبع آگاه به روزنامه “سیدنی مورنینگ هرالد” گفت: گروگانگیر درخواست کرده است پرچم داعش دریافت کند و در مقابل، بخشی از گروگان ها را آزاد کند.

– هم اکنون حدود ۷۰ نفر از شهروندان استرالیا در میان گروه های افراط گرای اسلامی در عراق و سوریه می جنگند.

ادامه دارد …

اگر شما در سیدنی یا استرالیا هستید لطفا از شرایط این شهر و کشور در پی حادثه گروگانگیری بنویسید و برای عصرایران بفرستید.

نظرات شهروندان ساکن استرالیا:

من سیدنی دانشجو هستم و این خبر وحشتناک کل کشور را منقلب کرده. واقعا جای تاسف هست که با پرچم اسلام اینجور جنایت می کنند. در ضمن باید بگم که هنوز هیچ فردی حتی اعلام نکرده این کار می تواند کار چه گروهی باشد.

Arash : من در سیدنی زندگی می کنم. جالب است که همه رسانه های اینجا هم سعی دارند این مساله رو به اسلام بی ربط نشان بدهند با وجود اینکه پرچم داعش به وضوح مشخص بود. حتی رسانه ها مرتب اعلام می کنند که مفتی مسلمانان استرالیا این اقدام رو محکوم کرده.

اینها با سو استفاده از آزادی های مدنی پرچم داعش رو علنا در برخی محلات مسلمان نشین سیدنی نمایش میدادن ! در روز عاشورای امسال هم دقیقا با همین پرچمشون به هیهت عزاداری شیعه های سیدنی که درحال تظاهرات ضد تکفیری ها بود حمله کردن و اون رییس هیهت مجروح شد و عمل جراحی شد! الانم با همین پرچم بیست تا آدم مظلوم و بی پناه رو گروگان گرفتن که باعث وحشت همه شده..! من با هیچ دینی مشکل ندارم اما از این پرچم متنفرم.. کسی که صلح زمین رو نابود میکنه چطور به صلح ابدی میرسه ؟ ؟
ادم ار خوندن نظرات بعضی از هموطنان عزیز منزجر میشه خود اینا از صبح تو تلویزیون با مسلمانهایی که این گروگانگیری رو محکوم میکنن مصاحبه میکنن که جو عمومی بر علیه مسلمونا نباشه اونوقت یه سری از هموطنای عزیز اینجا تو پوست خودشون نمیگنجن که این اتفاق افتاده واقعا چه فرقی بین تروریست های داعش و این دوستان هست ، آیا غربی نه چندان با سواد که نمیتونه در مورد اسلام اطلاعات درست و موثق کسب کنه حق داره با این اقدامات داعش و مسلمونایی مثل این دوستای عزیز که کامنت انتقام جویانه گذاشتن از اسلام متنفر باشه؟ فکر میکنم بله ، دین ما دین رافت و مهربانی است که کینه از دیگران توش نیست چطور میتونید از این اقدامات وحشیانه خریند باشید ولو اینکه دولت های غربی بد باشند؟

من کوینزلند زندگی میکنم ، این خبر در حال حاضر رو تمام کشور اثر گذاشته …

امیر: من هم در سیدنی زندگی میکنم و از صبح امروز این خبر همه رو در شوک فرو برده ولی در تمام تلویزیون ها دارن تبلیغات میکنن که مسلمانها رو با داعش قاطی نکنین و باهاشون خوب باشید. همین الان هم مساجد تمام استرالیا بعد از نماز مغرب مراسم دعا برای آزادی گروگان ها دارن و مستقیما از تلویزیون داره پخش میشه.

امید از ملبورن: من در ملبورن دانشجو هستم. امروز همه جا و همه کارمندان و دانشجوییان چه خارجی و چه استرالیایی در حال صحبت در مورد این قضیه بودن. ولی هیچ وقت قضیه رو به کل مسلمونا تعمیم نمیدن

محل گروگانگیری در محاصره پلیس ویژه

یکی از گروگان گیران که سربندی شبیه پرچم داعش بر سر بسته است

همچنین به گزارش پلیس سایبری، شبکه اسکای نیوز در خبری فوری مدعی شد عامل گروگانگیری در کافه شهر سیدنی مردی ۴۹ ساله و ایرانی است.

۳ نفر این پست رو پسندیدن!

Print Friendly, PDF & Email • این نوشته در اخبار ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

  2 پاسخ به منابع رسانه‌ای: عامل گروگان‌گیری استرالیا یک ایرانی ۴۹ ساله است

  1. سلام آقای پلیس مرسی از پست و اطلاعرسانی با تشکر

  2. امیر رضا رمضانی می‌گوید:

   سلام
   باید این داعشو بگیرن باباشو در بیارن

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green