دیگران را ببخش به خاطر …


- 1,291 بازدید

وقتی می‌شود فاصله گرفت بیهوده نمی‌جنگم! چرا باید بیهوده جنگید برای چیزهایی که مطمتنی نمی‌توانی تغییرشان بدهی؟ برای آدم‌هایی که سخت به باورهای خودشان چسبیده‌اند و زمانی که از خودت، از تفکرت می‌گویی با پوزخندی نگاهت می‌کنند…

وقتی می شود دقایق عمرت را با ادم‌های خوب بگذرانی چرا باید لحظه‌هایت را صرف ادم‌هایی کنی که یا دل‌های کوچک‌شان مدام درگیر حسادت‌ها و کینه‌ورزی‌های بچه‌گانه‌اند…..

یا مدام برای نبودنت… برای خط زدن‌ات تلاش می‌کنند؟

چرا وقتی می‌شود به این آدم‌ها خندید و از کنارشان گذشت چرا بایستم و ثانیه‌های عمرم را صرف جنگیدن با بی‌ارزش‌ترین فکرها کنم؟!

نه…همیشه جنگیدن خوب نیست!
من همیشه جنگیده‌ام تا شاید بتوانم چیزی را عوض کنم…

همیشه جنگیده‌ام برای چیزهایی که پیش وجدان خودم سربلند باشم!

اما این روزها خوب فهمیده‌ام که با آدم‌های کوته‌نظر… ادم‌های حسود… نباید جنگید!
این روزها فهمیده‌ام برای اثبات دوست داشتن نباید جنگید!
برای به‌دست آوردن دل ادم ها نباید جنگید!
برای اصلاح دل کسی که کینه‌ورزی می‌کند نباید جنگید!
برای اثبات خوب بودن حتی نباید جنگید!
بعضی چیزها وقتی با جنگیدن به دست می‌آیند بی‌ارزش می‌شوند!

——————————————————————————–

این روزها نسخه فاصله گرفتن را می پیچم برای هر کسی که رنجم می دهد!
برای هر کسی که با حسادت های بچه گانه اش آرامشم را به هم می ریزد!

——————————————————————————–

از آدم هایی که زیاد دروغ می گویند فاصله می گیرم !
از ادم هایی که زیاد ظلم می کنند فاصله می گیرم!
از آدم هایی که حرمت دل دیگران را نگه نمی دارند فاصله می گیرم..

——————————————————————————–

با حقارت بعضی دل ها نباید جنگید باید نادیدشان گرفت و گذشت…

——————————————————————————–

این را مدام با خودم تکرار می‌کنم و می‌گذرم از کنار آدم‌هایی که دست دادن‌های گرم‌شان، هرگز حسادت چشم‌های‌شان را از یادم نمی‌برد .

می‌بخشمشان …………………….. نه به خاطر این که مستحق بخششند … نه

تنها به این خاطر که من مستحق آرامشم!

۸ نفر این پست رو پسندیدن!

Print Friendly, PDF & Email • سعید پناهی

  درباره سعید پناهی

  با سلام. بنده سعید پناهی هستم. متولد 9 اسفند سال 1375. از علایقم میتونم بگم به اینترنت, مبایل, موزیک, بازیهای نابینایی,گوش کردن به رادیو و نمایش رادیویی و و و خعععععیلی چیزهای دیگه اشاره کنم. کلا با همه چی حال میکنم. رفیق بازم, و رفیقهای ثمیمی را بیشتر از داداشهای نداشتم, دوست دارم. زاده ی استان زنجانم و از 1 سالگی در کرج یا همون استان البرز زندگی میکنم. در حال تحصیل در مقتع کارشناسی علوم تربیتی هستم. عاشق مطالعه صفحات اینترنتی هستم. پیگیر اخبار علم و فناوری هستم. به علاوه که در اسکایپ هستم, تو واتساپ و تلگرام و اینستا هم هستم. خخخ. کلا مسنجر بازم. فکر کنم هدفم کلا از اندروید خریدن همین بوده. اردیبهشت 92 با ی n73 وارد دنیای نت شدم. و اون وقتها 3g و این حرفا نبود با gprs آهنگ دانلود میکردم. بعد توسط معرفی یکی از دوستانم با سایتهای نابینایی آشنا شدم. بعد مهر ماه بود که دیگه ماهور خریدم, باورتون نمیشه من تا مهر 92 هنوز صفحهخان فارسی نداشتم. با این که از سال 83 پای کامپیوتر بودم. میدونین چرا؟ چون اون وقتها نت نمیرفتم. بعد از مهر ماهم اسکایپ نصب کردم و کم کم همه را add کردم و با همه آشنا شدم. عاشق گفت و گو تو اسکایپ بصورت صوتی هستم. کمو بیش چت هم دوست دارم. بعد اوایل آذر ماه بود که تصمیم گرفتم ی سایت بزنم, اول چنتا بلاگ تست کردم, خوشم نیومد. بعد کم کم بسرم زد, برم رو وردپرس. بعد به کمک آقای سعید درفشیان اینجارو بنا کردیم. روز 17 آذر 1392 بود که اینجارو بنا کردیم. اون وقتها زیاد اینجا کسی نمیومد. بعد دوستان کم کم با اینجا آشنا شدن. و الان هم که دیگه ی خانواده ی بزرگ شدیم به نام, شب روشن. اینجا ی سریها بهم مدیر ارشد هم میگن. اما خودم قبول ندارم. ی نو گرداننده میشه اسممو گذاشت. بیخودی هندونه تو پاچمون میکنن ههه. من تقریبن 10 درصد بینایی دارم. و از خط بریل استفاده میکنم. فقط 5 سال ابتدایی را در مدرسه ی پویا مخصوص نابیناها و کم بیناها درس خوندم. بعدش دیگه بصورت تلفیقی در مدرسه ی عادی مشغول به تحصیل شدم. راستی یادم داشت میرفت, جهت تماس با من میتونین از راه های زیر استفاده کنین. ایمیل: saeedpanahi2200@gmail.com اسکایپ: saeed-panahi تلگرام: https://telegram.me/sp1000 اینستاگرام: https://www.instagram.com/saeed10055/ خوشباشید.
  این نوشته در حرفای خودمونی, درد دل, روان شناسی ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

  18 پاسخ به دیگران را ببخش به خاطر …

  1. میلاد نصرتی می‌گوید:

   milad nosrati liked this post.
   I sed every time. He wants a good wife.
   اگه مترجم خواستی ی ندا بده در خدمتم

  2. ثنا می‌گوید:

   لذت بردم و واقعً عالی و لایق لایک بود خیلی باحال بود البته من در صورتی موافق بخشش این مدل افرادم که به این معنی باشه که میگذریم و خودمونو درگیر نمیکنیم چون خدا خوب میدونه چه طور خداییش رو در قبال هر یک از افراد کنه

  3. ana می‌گوید:

   یعنیاگه هزار بار هم بگم آفرین باز هم کمه.
   به قول خودتونیا لایک هزارتا.

  4. عطا می‌گوید:

   درود بر داداش سعید گل و دوست داشتنی.
   با عرض معذرت از تو که میدونم نیت منو درک میکنی و از من دلگیر نمیشی.
   ببین سعید جان انسان جایز الخطا است منِ عطا و توی سعید و اون عزیز و هیچ کدوم ما از این امر مستثنی نیستیم.
   آره سعیدی ما معصوم که نیستیم پس خطا میکنیم.
   بنا بر این تو باید به وقت خطا منو ببخشی من تو رو اون ما رو و ما اون رو.
   اینجوری میشه که میتونیم با هم بسازیم و زندگی کنیم.
   اگر قرار باشه ما از یکدیگر کینه به دل بگیریم باور کن خدا هم ما رو نمیبخشه میدونی چرا چون خدا میگه اگر تو دیگری رو بتونی ببخشی منم تورو میبخشم.
   پس ببخش از سر عشق به انسانیت نه از سر ناچاری و ناراحتی و…
   تو هم دچار خطا شدی یعنی همه تقصیرها هم متوجه اون آقا نیست منم دچار خطا شدم چون عصبانی شده الفاظی بکار بردم که خودم نیز بعدا پشیمون گشتم.
   قلب قشنگ تو جایی برای مهبت و صفاست سعید نه برای کینه. از مسلمانی ما بدوره که کینه داشته باشیم عزیزم.
   تو میدونی که من تو رو خیلی دوست دارم و این موضوع مطمئنم برات ثابت شده پس حرفام از سر عشق به سعید و سعیدها است نه چیزه دیگر.
   از تو به عنوان یک دوست ی خواهشی دارم که این موضوع رو زیاد کش ندی من که اگر جای تو بودم این پست رو انتشار نمیدادم حال هرچه که عقل و قلب پاکت به تو حکم میکنه انجام بده.
   دوستت دارم داداش

  5. سلام سعید جان مرسی بابا دمت گرم دستت طلا

  6. مهدی عزیززاده مهدی عزیززاده می‌گوید:

   سلام سعید جان. پستت عالی بود من لایکیدمش.
   کامنت عطا رو خوندم.
   من معتقدم: اینکه انسان جائزالخطاست و اشتباه میکند به حکم انسان بودنش در آن شکی نیست. اما نباید از یک اشتباه درس گرفت و دیگر سعی شود مشابهش رو تکرار نکرد؟ خطا کردن عیب نیست اما اصرار بر این خطا عیب است. خصوصاً اگه در همه جا جار بزنی که اشتباه نکردم کارم درست بوده. این صفت دقیقاً صفت انسانهای احمق است. که نه تنها خود را اصلاح نمیکنند بلکه مادام سعی دارند اشتباهاتشان را توجیه کنند.
   ثانیاً عطا فرمودند خدا میگوید تو هم از خطای دیگران بگذر تا منم از خطاهایت بگذرم.
   این سخن در مورد انسانهاییست که واقعاً ما آنان را میشناسیم و به شخصیتشان اشراف داریم. مثلاً من میدانم بهنام نصیری واقعاً انسان شریفیست حال بنده خدا شاید در شرایطی بوده که ناخواسته حرفی بهم زده که ناراحت شدم. در چنین مواردی نه تنها بخشش جایزست بلکه واجب میشود چون من واقعاً به پاکی و نجابت بهنام ایمان دارم. وانگهی بخشش خدا کجا و بخشش انسانهایی چون من و شما کجا؟ خدا اگر میبخشد به نیات فرد خاطی آگاه است و بخوبی میداند این بنده واقعاً توبه کرده و قصد اصلاح دارد. بنابر این که عطا جان این مسأله رو عنوان کردند که بخشش خدا را منوط به بخشش ما کردند من زیاد با این حرف موافق نیستم. در عین آنکه به شخصیتشان یعنی آقا عطا واقعاً احترام میگزارم و از همینجا خدمتشان درود میفرستم.
   در هرحال خیلی سعید جان دوستت داریم.
   حتماً الآن میگی ای بابا ولکن دیگه کامنت دونی رو پر کردی؟ عجب کاری کردم بهش انتشار دادم ها! دو روز دیگه جای خالی واسه نوشتن تو سایت نداریم از بس این پسره فک میزنه.
   خداحافظی.

  7. ثنا می‌گوید:

   با تشکر از دیدگاه خیرخواهانه آقای عطا که حاکی از نیتی پاک بود در جواب دیدگاه آخری باید یه لایک گذاشت با احترام سپاس و عالی بود

  8. عطا می‌گوید:

   درود بر شما.
   ببینید آقا مهدی جان از شما میخواهم اجازه دهید با نظرتان مخالفت کنم زیرا.
   اولا در کجا شما دیده اید اگر خطا غیر عمد باشد بخشش واجب و خدا منحصرا در این مواقع میبخشد.
   من که ندیدم اگر شما نصی در قرآن یا روایات سراغ داری بفرمایید تا از گمراهی به درآیم.
   امام علی علیه السلام حتی به خوارج کلمه کافر را برای تعریفشان بیان نکرد و از این استعمال دوری گزید.
   میدونی مشکل کجاست
   اون جایست که معیار باید و تاکید میکنم باید عقل و دین باشد نه احساسات.
   از نظر من یک جوانی در مختصات اون آقا و سعید خودمان و شما و دیگران و, نباید با انباشت کینه آنهم بر سر موضوعات خنده دار لذت از دنیا و زندگی که یک بار و فقط یک بار برای همیشه
   بیشتر نصیبمان نمیگردد را به جان خود و دوستانمان ناگوار کنیم.
   من از اختلافات مطلع بودم ولی همان طور که در اون سایت هم اشاره کردم به عمق واقعه پی نبرده بودم در ابتدا عصبانی شده ولی خدا را شکر که خودمو کنترل کردم.
   راستش را بخواهی در این موضوع هم من و هم اون آقا و هم شما و هم سعید مقصریم.

   عزیزم گفتم موضوعات خنده دار حالا دقت کن ببین خنده دار است یا نه.
   ما هم نوع هستیم حالا چند نفر سایت زدند اولا در دنیای بیناها شما ملاحظه کنید به چه تعداد سایت هست همه با اختلافات ولی در کنار هم کار میکنند من ندیدم جای به این شکل به هم بپرند.
   حالا یک لینکی از اینسات به اون سایت کپی یا بالعکس آیا آسمان به زمین آمده یا مطلبی که من در این سایت انتشار دادم و بعد به اون سایت بردم آیا جنایت کردم که اون وریها برش داشتند.
   من که امروز هم به خودم و هم به همه کسانی که الکی با هم میجنگند خندیدم.
   آقا مهدی تا توانی بر روی آتش آب بریز این هنرست.
   میدونی از خنده آورترین موضوعات چیه.
   این است که ما خیلی مفت و ساده به همه اتهاماتی از جمله دزد, کافر, احمق بیشعور و … حسود که من گفتمش متوسل شده آره منم از سر عصبانیت به او گفتم حسود که اشتباه کردم.
   ببین آقا جان ما معصوم نیستیم پس خطا میکنیم پس عذر خواهی میکنیم پس انتظار بخشش داریم این کجا و کش دادن به موضوع بی ارزش کجا.
   شما اصلا فرض کن که طرفت در جهل مرکب است آیا با این وضعیت من و شما اجازه داریم که کافرش بخوانیم و آیا اون آقا اجازه داره دست به تخریب شما زند.
   نه شما و نه من و نه اون آقا حق نداریم اینگونه باشیم.
   قصد من فقط حد اقل به ظاهر هم شده حفظ آرامش و آب رو ریزی کمتر است حال باز ادامه دهید که صلاح مملکت خویش خسروان دانند.
   تشکر

  9. بهنام نصیری بهنام نصیری می‌گوید:

   سلام سعید جان
   واقعا پست بجایی بود
   واقعا زیبا بود
   مرسی

  10. جواد می‌گوید:

   سلااااااااام سعید معلومه دلت خیلی ……..

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green