سربازان امام مهدی (ع) قسمت دوم. حتمً بخوانید


- 822 بازدید

به نام خدا

با سلام به دوستان شب روشنی امیدوارم حالتان خوب باشد. در ادامه ی بحث یاران ویژه ی امام مهدی(عج) این پست را میگزارم, به آن دلیل که نتوانستم هفته ی پیش بحث را به پایان برسانم. در ادامه ی بحث هم به این سؤال پاسخ خواهیم داد, آیا بانوان در نهضت جهانی امام مهدی(عج) نقش دارند؟ و از شما میخواهم که به این سؤال پاسخ دهید, که آیا پست بعدیمان درباره ی ویژگی های یاران امام زمان که در قرآن به  آنها اشاره شده بحث کنیم یا خیر. ممنون از همکاریتان منتظر کامِنتهای شما دوستان هستیم.

چگونگی آگاهی یاران امام مهدی(عج)

پاسخ این سؤال که یاران امام مهدی(عج) چگونه مطلع می شوند که اصحاب آن حضرت هستند و باید برای یاری ایشان به سمت مکه حرکت کنند؛ باید گفت:
خداوندی که از حضرت ابراهیم در میان آتش محافظت کرد و برای حضرت صالح(عج) از دل کوه شتر بیرون آورد و امام مهدی(عج) را صدها سال سالم و زنده نگه داشته است ، اگر اراده کند می تواند کاری کند که یاران امام مهدی(عج) به صورت معجزه اسا از اینکه یاران آن حضرت هستند مطلع شوند و دوری مسیر و پراکنده بودن یاران امام مهدی(عج) در سرتاسر دنیا نمی تواند مانع اراده خداوند شود. علاوه بر نیز اشاره هایی به این مسئله شده است مثلا:این در احادیث امامان معصوم امام صادق(عج) در حدیث فرموده اند:
یصبح احدکم و تحت راسه صحیفه علیها مکتوب و«طاعه معروفه»
چون از خواب بیدار شدید، زیر سر خود نامه ای را می یابید که در آن نوشته شده است« اطاعتی نیکو»
امام صادق (ع) در مورد چگونگی جمع شدن یاران امام مهدی (عج) در مکه فرموده اند : انهم لیفقدون عن فرشهم لیلاً فیصبحون بمکه و معضهم یسیر فی الصحاب ، اصحاب امام مهدی (عج) شبانگاه از ستبرهایشان ناپدید می شوند و صبحگاهان در مکه حاضر می شوند و تعدادی از آنها سوار برابرها شده خود را به مکه می رسانند
از این روایات استفاده می شود که حداقل برخی از یاران امام مهدی (عج) به صورت معجزه آسا در همان ساعات اولیه ظهور در مکه حضور خواهند یافت .
آنچه گذشت در مورد یاران ویژه امام مهدی(عج) بود اما در مورد سایر اصحاب امام مهدی(عج) باید گفت: همانطور که می دانیم هنگامی که امام مهدی(عج) ظهور کردند به وسیله ندای آسمانی وهمچنین اهمیت واقعه جهانی ظهور، همه مردم جهان از ظهور آن حضرت مطلع می شوند بنابراین کسانی که واقعا منتظر حضرت بوده اند از سرتاسر دنیا برای پیوستن به امام مهدی(عج) حرکت می کنند و هر کس با هر وسیله ای که بتواند میکوشد خود را به آن حضرت برساند.

آیا بانوان در نهضت جهانی امام مهدی(عج) نقش دارند؟

نقش بانوان در ظهور در دین اسلام میان زن و مرد برای پیمودن مسیر کمال و سعادت تفاوتی وجود ندارد و بانوان به اندازه مردان می¬توانند از نظر معنوی و اخلاقی رشد کنند و به خداوند نزدیک شوند. شخصیت بی نظیر حضرت زهرا(س) بهترین دلیل بر این مطلب است. چرا که ایشان از نظر معنوی آن قدر رشد کرد که مادر یازده امام معصوم (عج) شد و تمام این یازده امام معصوم به داشتن چنین مادری افتخار و مباهات می کردند به راستی برای تمام بانوان عالم همین یک افتخار بس است که در میان آنان شخصیتی چون حضرت زهرا(س) وجود داشته است. امام مهدی(عج) نیز به عنوان مجری اسلام واقعی نه تنها در مسیر رشد و کمال بانوان مانعی ایجاد نخواهد کرد بلکه تمام زمینه ها را برای رسیدن زنان به جایگاه واقعی شان فراهم خواهد نمود یکی از عرصه هایی که بانوان صالح برای ایفای نقش در آن علاقه فراوانی دارند نهضت جهانی امام مهدی(عج) است و بدون تردید بانوان به عنوان نیمی از جمعیت کره زمین نقش مهمی در این حرکت بی نظیر خواهند داشت. امام باقر(عج) در این باره فرموده اند: «و یجیی و الله ثلاثه مائه و بضغه عشر جلد فیهم خسمون امراه یجتمعون بمکه علی غیر میعاد قزعا کفزع الخریف» «به خدا سوگند سیصد و چند نفر که پنچاه نفرشان زن هستند:Emotion (9): بدون قرار قبلی مانند ابرهای پاییزی در مکه کنار یکدیگر جمع می شوند.» این روایات علاوه بر اینکه نشان دهنده حضور بانوان در نهضت جهانی امام مهدی(عج) است جایگاه مهم آنها در نهضت آن حضرت را هم نشان می دهد چرا که همانطور که گذشت امام مهدی(عج) ۳۱۳ یاور مخصوص و ویژه دارد و براساس این روایات بخش قابل توجهی از این تعداد را با نوان تشکیل می دهند. جالب است این را هم بدانیم که توفیق مشارکت در انقلاب امام مهدی(عج) و یاوری کردن آن حضرت حتی به تعدادی از بانوانی که صدها سال پیش از دنیا رفته اند نیز داده می شود این بانوان با ایمان و صالح که زندگی سرشار از معنویت داشته اند لیاقت حضور در دولت کریمه امام مهدی(عج) را پیدا می کنند و خداوند با اراده خود آنها را پس از ظهور امام مهدی(عج) زنده می کند تا به دنیا برگردند و از حضور در کنار امام خوبی ها لذت ببرند مفضل بن عمر می گوید: امام صادق(عج) فرمودند: یکرمع القائم (عج) ثلاث عشره امراه . قلت و ما یصنع بهن؟ قال یداوین الجرحی و قلت فسمهن لی فقال: القنواء بنت۶یقمن علی المرضی کما کان مع رسول الله رشید و امام ایمن و حبابه الوالبیه و سمیه ام عمار بن یاسر و زبیده و ام خالد الاحمسیه و ام سیعد الحنفیه و صیانه الماشطه و ام خالد الجهینه. همراه قائم سیزده زن خواهند بود. مفضل پرسید: آنها را برای چه کاری می خواهد؟ امام صادق(عج) فرمودند به مداوای مجروحان پرداخته سرپرستی بیماران را به عهده خواهد گرفت. عرض کردم : نام آنها را بفرمایید. امام فرمودند: قنواء دختر رشید هجری، ام ایمن، حبابه والبیه، سمیه مادر عمار یاسر، زبیده ، ام خالد احمسیه، ام سعید حنفیه، صیانه ماشطه و ام خالد جهینه. مسلم است که بازگشت به دنیا و بهره مندی از فضای عطر آگین دولت امام مهدی(عج) مخصوص این سیزده بانو نیست و تمام بانوان می توانند با الگو قرار دادن این سیزده نفر مانند آنها این توفیق را پیدا کنند که اگر پیش از ظهور امام مهدی(عج) از دنیا رفتند هنگام ظهور به دنیا بازگردند و از نعمت های حکومت امام مهدی(عج) استفاده نمایند . بنابراین چه خوب است که درباره زندگی این بانوان بیشتر تحقیق و مطالعه کنیم با خصوصیات آنها بیشتر آشنا شویم.

 

یک نفر این پست رو پسندیده!

Print Friendly, PDF & Email • درباره محدثه ضامِنی

  به نام خدا سلام بنده محدثه ضامنی متولد [12/2/78] هستم. در اصفهان زندگی میکنم رشته ی تحصیلی منعلوم انسانی هست عاشق کتاب خواندن در هر زمینه ی هستم. علاقه بسیار به یادگیر computerدارم. و خواندن یا گوش دادن اخبار را بسیار دوست دارم.
  این نوشته در حرفای خودمونی, مذهبی ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

  6 پاسخ به سربازان امام مهدی (ع) قسمت دوم. حتمً بخوانید

  1. سلام خانم ضامنی بله راجع به ویژگی یاران امام زمان بحث را ادامه دهید عالیه

  2. gentleman می‌گوید:

   درود برشما خب در مورد سوالتون باید بیشتر فکر کنم بحث هاتونم هم جالبه لطفا ادامه بدید
   سپاس

  3. امیر مهدی می‌گوید:

   سلام خانم ضامنی مرسی از پست خوبتون. راستی به پستم سر بزنید و به آخرین کامنت که در جواب کامنتتون دادم پاسخ بدید.

  4. ثنا می‌گوید:

   سلام ادامه بده محدثه جان و اگه مطالب مصداقی هم پیدا کنی عالی میشه
   ولی من که خودمو خیییلی دور احساس میکنم یعنی میشه باعث اقلً موجب لبخند و رضایتش بشم!
   دعا کن برام و برا همگیمون

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green