اینم عاقبت قلدری در برابر پیامبر (=ص=


- 791 بازدید

یکی از سران کفر و شرک که بسیار قلدر و خودپسند بود ، ( ابی بن خلف ) نام داشت او اسب چالاکی داشت به او علف می داد و در پرورش آن اسب ؛ کوشش می کرد ، به این منظور که روزی بر آن سوار شود و محمد ( ص ) را بکشد ، حتی روزی با پیامبر ( ص ) روبرو شد و با کمال گستاخی گفت : ( من اسبی دارم که او را هر روز علف می خورانم ، تا چاق و چالاک شود ، و سرانجام سوار بر آن شوم و ترا بکشم ) .
پیامبر ( ص ) به او فرمود : ( بلکه به خواست خدا ، من تو را می کشم ) .
از این جریان مدتی گذشت ! تا جنگ احد ( در سال سوم هجرت ) در کنار کوههای نزدیک به مدینه رخ داد .
ابی بن خلف در این جنگ ، از سرداران لشگر دشمن بود ، هنگامی که جنگ شروع شد ، او فریاد می زد : ( محمد ( ص ) کجاست ؟ ای محمد ! اگر تو نجات یابی من نجات نیابم ! ) در این میان ، پیامبر ( ص ) را در صحنه جنگ دید ؟ برای کشتن آن حضرت به سوی او جهید ، پیامبر ( ص ) به طور سریع ، نیزه یکی از یارانش به نام ( حارث بن صمه ) را گرفت و به ابی بن خلف حمله کرد و نیزه را بر گردن او فرود آورد .
خراشی در گردن او پدید آمد ، او از وحشت از پشت اسب بر زمین افتاد ، و مانند صدای گاو ، نعره می کشید ، و می گفت : ( محمد ( ص ) مراکشت )
یارانش او را از محل درگیری بیرون بردند ، و او را دلداری می دادند که وحشت نکن ، چیزی نشده ، گردنت خراش مختصری پیدا کرده است ، چرا بی تابی می کنی ؟
او می گفت : ( این ضربتی که محمد ( ص ) بر من وارد ساخت ، اگر بر دو طایفه پر جمعیت ربیعه و مضر ، وارد می ساخت ، همه را می کشت ، شما خبر ندارید ، محمد ( ص ) روزی به من گفت : ( من تو را خواهم کشت )
او اگر بعد از این سخن آب دهانش را به من می رسانید ، همان مرا می کشت ( آری او دروغ نمی گوید )
ابی بن خلف بعد از این ضربت یک روز بیشتر زنده نماند ، و سپس به هلاکت رسید.

۳ نفر این پست رو پسندیدن!

Print Friendly, PDF & Email • درباره بیدل

  بیدلی در همه احوال، خدا با او بود، او نمیدیدش و از دور «خدایا» میکرد
  این نوشته در داستان, مذهبی ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

  6 پاسخ به اینم عاقبت قلدری در برابر پیامبر (=ص=

  1. سلام بیدل! داستان زیبایی بود. نتیجه ای که از این داستان میشه گرفت اینه که اون غلدر بخاطر ضربه ای که پیامبر به او وارد کرد نمرد. بلکه غرور بیجا و غلدری و اهانتی که به پیامبر کرد او را هلاک کرد

  2. بهنام نصیری بهنام نصیری می‌گوید:

   سلام بیدل
   پستت خیلی خوب و تکان دهنده بود
   ممنون

  3. لنا می‌گوید:

   سلام لایک. بسیار عالی بود. موفق باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green