استاد, بادکنکها و دانشجویان!


- 468 بازدید

یک روز استاد دانشگاه به هر کدام از دانشجویان کلاس یک بادکنک باد شده و یک سوزن داد و گفت یک دقیقه فرصت دارید بادکنک‌های یکدیگر را بترکانید.
هرکس بعد از یک دقیقه بادکنکش را سالم تحویل داد برنده است.
مسابقه شروع شد.
بعد از یک دقیقه من و چهار نفر دیگه با بادکنک سالم برنده شدیم.
سپس استاد رو به دانشجویان کرد و گفت:
«من همین مسابقه را در کلاس دیگری برپا کردم و همه کلاس برنده شدند زیرا هیچکس بادکنک دیگری را نترکاند چرا که قرار بود بعد از یک دقیقه هرکس بادکنکش سالم ماند برنده باشد که اینچنین هم شد!
ما انسان‌ها رقیب یکدیگر نیستیم و قرار نیست ما برنده باشیم و دیگران بازنده.
قرار نیست خوشبختی خود را با تخریب دیگران تضمین کنیم.
می‌توانیم با هم بخوریم.
با هم رانندگی کنیم.
با هم شاد باشیم.
پس چرا بادکنک دیگری را بترکانیم؟»

۴ نفر این پست رو پسندیدن!

Print Friendly, PDF & Email • درباره ابوالفضل سعيديفر

  ِی کریمی که بخشنده ی عطایی، و ِی حکیمی که پوشنده ی خطایی، و ِی صمدی که از ادراکِ خلق جدایی، و ِی احَدی که در ذاتُ صفات، بی همتایی، و ِی خالقی که راهنمایی، و ِی قادری که خدایی را سزایی؛ جانِ ما را خود دِه، و دلِ ما را هوای خود دِه، و چشمِ ما را ضیای خود دِه، و ما را آن دِه که آن بِه، و مَگُذار ما را به کِهُ مِه. به نامه خدا. ابوالفضله سعیدیفر، متولده ساله 1380 هستم. در شهرستانه ساوه، واقع شده در استانه مرکزی زندگی میکنم. هم اکنون، مشغول به تحصیل در پایه ی دهم هستم. علایقه من، خدمت به همنوعان، آموختنه زبانه انگلیسی، خواندنه اشعاره زیبا، رمان و فیلمهای جذاب، یادگیریه بیشتره کامپیوتر و موبایل و تا حدودی بازیهای کامپیوتری هستند. از اینکه در کناره شما هستم، خرسندم و آرزوی پیروزی، موفقیت، شادکامی، سربلندی، سر افرازی و عاقبت بخیری برایه همه ی شما، دوستانه محترم دارم. راههای ارتباطی، تنها در صورته نیاز: ایمیل: abolfazl.saeedifar80@gmail.com اسکایپ: abolfaz122l . خدانگهدار.
  این نوشته در داستان, دسته‌بندی نشده, روان شناسی, علمی ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

  9 پاسخ به استاد, بادکنکها و دانشجویان!

  1. سلام داداشی! خیلی داستان آموزنده ای بود. امیدوارم روزی برسه که کسی کسی رو تخریب نکنه

  2. ابراهیم می‌گوید:

   سلام مرسی جالب و پند آموز بود. امروزه همه متإسفانه دیگری رو نردبانی میکنن تا خودشون بالا برن. امیدوارم یک روز این چیزها از بین ما بره. بازم سپاس موفق باشید.

  3. محمد می‌گوید:

   سلام. پست جالبی بود. آرمانشهر که میگن همینه و ما باید یاد بگیریم که با هم شاد باشیم.

  4. مهدی عزیززاده مهدی عزیززاده می‌گوید:

   سلام ابوالفضل جان مرسی خیلی داستان قشنگی بود.
   خیلی هم عبرت آموز بود. تشکر.

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green