گام دوم مجموعه نکاتی برای زندگی جدید


- 800 بازدید

قسم به نام خدای توانا که ما انسانهای قدرتمندی هستیم چون خدا تواناست، ما رو ضعیف و ناتوان نیافریده همه ما انسانها آفریده های منحصر به فرد خداییم به شرطی که تلاش کنیم خودمون و خدارو خوب بشناسیم البته خدا مارو برای بیهوده کاری و امور کم ثمر و بسیاری موارد دیگه هم نیافریده.
برای موفقیت باید مواردی مثل اینرو از همین الآن کنار بگذاریم دروغگویی، خودشیرینی، تخریب دیگران، خبرچینی، تمسخر، دشمنی، ریاکاری، حسادت، ناسپاسی، قضاوت نابجا، کینه توزی، کنترل خشم، مباحثات و مجادلات بیخود که ممکنه کار به جاهای دیگه هم بکشه و موارد دیگه ای که به راحتی میشه پیدا کرد چون مانع نزدیکی به خدا و یکی شدن با اون میشه همه اینهارو باید کنار گذاشت ولی اگه به مواردی مثل اینها عادت کرده باشیم و بخشی از اخلاق ما بشن کنار گذاشتنشون یکباره ممکن نخواهد بود چون ذهن هم برنامه بلندمدت رو سخت میپذیره باید به خودمون بگیم که من امروز این عادت رو کنار میذارم و روزهای بعد هم با خودمون شرط کنیم و ادامه بدیم بعدا که احساس کردیم تواناییش رو داریم خیلی آروم مدت رو بیشتر میکنیم اگه هم خطا کردیم و عادت بد رو تکرار کردیم اشتباهمون رو میپذیریم ولی سرخورده نمیشیم و از ادامه همون روز و مدت تا آخر باز هم شرطگذاری مون رو رعایت میکنیم.
اصولا خداپرستی همراه عادات بد از نظر من به درد نمیخوره ضمن اینکه مانع موفقیت هست چون راهی که واسه موفقیت نشون میدم نزدیک شدن به خدارو لازم داره با آلودگیها حتی اگه احساس کنیم به خدا نزدیک شدیم لایق این نخواهیم بود که خدا مارو در پیشرفتمون کمک کنه.
برای موفقیت از همون لحظه که پستهاش منتشر شد باید شروع کنین کار کنین فرداش دیره این خیلی مهمه که ما از فرصتهامون درست استفاده کنیم و فرصتسوزی نکنیم مثلا یکباره ازتون میخوان بدون آمادگی سخنرانی کنین یا راجع به چیزی حرف بزنین یا باید سریع حاضر شین جایی برین یادتون میاد دوش نگرفتین خب میتونین یه دوش کوچولو بگیرین اینجور وقتها نباید عجله کنیم مثلا اگه یک ساعت وقت داریم چند دقیقه به جای خودخوری تمرکز کنیم خیلی مفیده راههایی به ذهنمون میرسه که اگه فکر نمیکردیم محال بود پیدا شن ما باید در لحظه حضور داشته باشیم یه کوچولو به آینده فکر کنیم ولی درگیر آینده نباید بشیم اگه لحظه لحظه هامون رو بسازیم آینده مون رو هم ساختیم.
پس شتاب و عجله ممنوع هیچ جا نگفتن رمز موفقیت آدمهای موفق شتابزدگی بوده!
خودمون رو باید دوست داشته باشیم قبلا گفتم ما آفریده های منحصر به فرد خداییم که هر کدوممون میتونیم مسئله ها و گره های بزرگی رو به کمک خدا حل و باز کنیم.
نباید اجازه بدیم دیگران زندگی مارو کنترل کنن و برامون تصمیم بگیرن البته ممکنه نصیحتمون کنن باهامون مشورت کنن راهکار نشونمون بدن اینا همه خیلی خوبه ولی تصمیم باید با خودمون باشه البته یه جوری هم نباشه سر این قضیه از اونور بوم بیفتیم و شروع کنیم با همه بجنگیم و آرامشمون رو خراب کنیم یه جاهایی حداقل برای حفظ آرامشمون سازش و مدارا هم بد نیست.
تغییر نگرش برای موفقیت الزامیه نباید بگیم من بدبختم شرایطش نیست شانس ندارم جامعه درست نیست در بدترین کشورها هم آدمهای موفق وجود دارن.
به نظرم قبلا اشاره ای کردم ولی باز به شکل دیگه ای مطرح میکنم ممکنه کسی بگه یعنی جامعه و خونواده ای که در اون به دنیا اومدیم بیتأثیره یکی تو ناز و نعمت به دنیا اومده یکی نون شبشم پیدا نمیکنه درسته ما زاده شرایطی هستیم ممکنه بابامون پولدار باشه یا بیپول ولی اولا نه همه آدمهای پولدار موفقن نه همه آدمهای بیپول ناموفق از این گذشته حالا یکی باباش پولدار بوده خب باباش زحمتی برای موفقیت در پولدار شدن نکشیده؟ حتی اگه جواب منفی باشه بابابزرگش چی همینجور بگیریم به هر حال یکی زحمت کشیده که بقیه به پول برسن یا نه؟
پس منظورم مشخص شد اینکه پول خود به خود دست کسی نمیرسه یکی فکرش بوده که به بقیه رسیده حالا از اینجاست که میگم ما زاده هر نوع شرایطی باشیم مجبور به تحمل نیستیم میتونیم جای خودزنی تلاش به خرج بدیم تغییر ایجاد کنیم این همه سرزنش میکنیم آیا چیزی گیرمون میاد؟ مثلا به زمین و زمان فحش بدیم باعث میشه موفقتر شیم؟ واقعا اگه کسی با این راه به موفقیت رسیده ازش بخواین توضیح بده مارو آگاه کنه!.
پس تا فکرمون و نگاهمون رو عوض نکنیم هیچی در کار نیست انسان چیزی جز فکر نیست چه بسیار کسانی که کلی مشکلات و نقصها و کمبودها نسبت به ما داشتن ولی هزاران گام از ما جلوترن.
پولدار بودن خیلی خوبه کیه که دوست نداشته باشه پولدار شه ولی فکر نکنیم پولدارها دیگه هیچی کم ندارن هیچ مشکلی ندارن همه به سهم خودشون مشکلاتی دارن.
همون پولدار هم مثل یه فقیر جونش به یه حمله قلبی بنده هرکس ممکنه با یه حمله قلبی از دنیا بره پس پول همه چیز نیست.
کارهای غیرمفید دوستان کم فایده روزمرگی و… همه اینا اگه بخوایم به موفقیت برسیم باید کنار بذاریم
شکرگزاری هم خیلی مهمه خیلی از ما همیشه نداشته هامون رو میبینیم وقتی سرمون درد میکنه باید خدارو شکر کنیم که قسمتهای دیگه بدنمون سالمه
نباید فقط موقعی که مشکل داریم و کارمون گیره به خدا فکر کنیم خیلی بده هر روز باید با خدا باشیم و ازش کمک بخوایم که در موفقیت کمکمون کنه من خیلی خدارو شکر میکنم که این لطف رو به من داشته که تا این مرحله برسم که یه سری چیزارو بدونم هیچی هم نداشته باشم این لطف خدارو که داشتم
از الزامات موفقیت داشتن آرامش و شاد بودنه غم و غصه، افکار منفی مزاحم، حرص و جوش خوردن، افسردگی گوشه گیری و هر مسئله و موردی که به جنگ آرامش و شادابی شما بیاد وارد نشده باید پرتش کنین بیرون و ضربه فنیش کنین!
این مواردیرو که گفتم اگه از قبل رعایت میکردین که هیچ اگه نه حتما از الآن باید در نظر گرفته شن و براشون در زندگی برنامه ریزی کنین

یک نفر این پست رو پسندیده!

Print Friendly, PDF & Email • درباره ایمانی

  سلام پرویز ایمانی هستم از زنجان متولد 1371. تو زندگیم از حاشیه دور بودم و سعی کردم اجازه کشونده شدنم به حواشی رو ندم حالا گاهی با بی اعتنایی به حواشی گاهی هم با برخورد با حاشیه ها. معمولا تا کسی رو درست حسابی نشناسم ارتباط نمیگیرم البته ضعفی که دارم اینه که برای شناخت هم چندان قدم برنمیدارم! البته اگه ارتباط بگیرم با همه یک جور نیستم نه به معنی دورو بودن بلکه به دلیل راحتی خود افراد متأسفانه یا خوشبختانه حس کنجکاوی در من فعال نیست البته در مورد مردم و کاراشون وگرنه مثلا در مورد کامپیوتر از اول جز یک سری موارد مقدماتی هیچی بلد نبودم بعدا با دستکاری و بعضا خرابکاری کمی حرفه ای تر شدم! یا پلیروم که به تنهایی با جستجو در اینترنت پیدا کردم و به تنهایی فرا گرفتمش فکر میکنم اطلاعات مناسبی در حد آشنایی کوچیک دادم اولینبار بود که یه درباره درست حسابی نوشتم از اونجایی که تنبلیم میاد چند درباره خود بنویسم همین یکی رو هر جا لازم شد میذارم! نکته مهم: من با سیستم دیدگاهها مشکل دارم اگه حتما پاسخ میخواین بعد از چند روز که از پست گذشت نظر نذارین ایمیل بزنین هر زمان که به اینترنت دسترسی داشتم حتما جواب میدم ایمیل: raggsenoor@gmail.com
  این نوشته در حرفای خودمونی ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

  8 پاسخ به گام دوم مجموعه نکاتی برای زندگی جدید

  1. سلام تاینی! مرسی بابت مطلب آموزنده ای که گذاشتی

  2. شفیعی می‌گوید:

   سلام
   کاش به همون سادگی که میخونیم به همون سادگی هم توی زندگیمون جاری بشن..
   تشکر

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green