مقاله ای در باب ساعات و روزهای سعد و نحس


- 7,166 بازدید

بنام حق.
با عرض گرمترین سلامها و درودها به خدمت یکایک شما دوستان عزیزم در
وبسایت شب روشن
امید که هرکجا هستید در زیر سایه خداوند تبارک و تعالی همواره روزها و لحظات آرامی رو سپری کنید و انشاالله ساعات و لحظات خوشی در انتظارتان باشه. ضمن آنکه یک بار دیگه فرا رسیدن سال جدید رو به خدمت شما دوستان, برادران و خواهران گرامی خودم, تبریک عرض میکنم و آرزوی داشتن سالی پر از خیر و برکت رو برای همه ی شما دارم.
در ضمن پیشاپیش فرا رسیدن ماههای مبارک رجب, شعبان و رمضان رو هم خدمت شما تبریک و شادباش عرض میکنم.
خب دوستان من! برم سر اصل مطلبم.
چندی پیش یکی از دوستان طی ایمیلی به من
•اسامی روزهای قمر در عقرب سال ۹۵
رو فرستادند که ضمن اینکه مجدداً در همینجا هم از ایشون تشکر میکنم, همین ایمیل مرا بر آن داشت که تا تحقیقاتی در محیط اینترنت در باره
•روزهای سعد و نحس
بکنم تا ببینم اصلاً روزهای سعد یا خوب و روزهای نحس یا بد کدامند؟ خوشبختانه به نکات بسیار جالبی هم درباره
•ایام سعد و نحس
رسیدم که مایل شدم این نکات رو در این وبسایت منتشر کنم تا هم درواقع اینهایی رو که من مطالعه کردم رو با شما به اشتراک بذارم و هم اینکه برا کسانی که احیاناً به دنبال چنین مطالبی هستند هم منبعی هرچند کوچک فراهم کرده باشم.
من برا اینکه مطالبی رو که قصد انتشارشون رو دارم رو منظمتر خدمتتون ارائه بدم اونها رو به پنج دسته یا قسمت تقسیم میکنم و هر قسمت رو با هدینگ مربوط بهمان قسمت مشخص میکنم تا دوستانی که میخواهند مطالب مربوط به قسمت مد نظرشون رو بخونند دچار مشکل نشن.
ابتدا بطور کلی اسامی روزهای سعد و نحس رو بر اساس روزهای هفته بیان میکنیم.
سپس در قسمت بعد, جزء به جزء ۲۴ساعت روزهای هفته رو سعد و نحس بودنشون رو بیان میکنیم. و همچنین در همان قسمت به این نکته اشاره میکنیم که چطور میتوان ساعت نحس یا سعد مربوط به هر روز رو حساب کرد.
در قسمت بعد به این نکته میپردازیم که خوصوصیات هر سیاره چیست؟ و ساعتی که مربوط به آن سیاره خاص میباشد چه سعد یا نحسی ای دارد.
در قسمت بعدی, اسامی روزهای قمر در عقرب امسال رو خدمتتون معرفی میکنیم.
و در قسمت پایانی, اسامی روزهای نحس رو بر اساس روایاتی که از ائمه معصومین علیهمالسلام نقل شده که بر اساس روزهای ماههای قمری میباشد رو معرفی میکنیم.

مقدمه: شناخت ساعات و روزهای سعد و نحس

در این جا در مورد شناخت زمانهای خوب و بد یا همان سعد و نحس برایتان مطالبی را قرار میدهم اما مورد مهمی که در علم شناخت زمانهای سعد و نحس باید از آن آگاه
بود شناخت ساعات مختلف شبانه روز میباشد، یعنی اینکه بدانید کدام ساعت و زمان برای چه کاری مناسب است.
یکی از موارد مهمی که می توان از دانستن این موضوع  در آن استفاده نمود، امور ادعیه و نذورات است. بدین معنی که وقتی شخصی برای مشکل و موردی دست به دعا برداشته
و یا نذر و نیازی انجام می دهد اگر این کار را در ساعت مناسب آن انجام دهد بدلیل شرایط روحی و آرامش معنوی بیشتر در این ساعات (حاصل از تاثیر پرتوهای کیهانی
بر ذهن و جسم) احتمال اجابتش نیز بیشتر خواهد بود. پس بدیهی است یکی از شرایط مهم در انجام امور مربوط به این علم، آگاهی از چند وچون این ساعات میباشد .

اسامی روزهای سعد و نحس بر اساس روزهای هفته

روز های هفته و سیارات منسوب به آنها را در اینجا قرار میدهم که بطور کلی روزهای هفته و ساعات شبانه روز هر کدام به دو قسمت سعد و نحس تقسیم میشوند که هردو
آنها شامل بخش های اکبر و اصغر هستند و به یکی از سیارات منسوبند. 

 1. شنبه: زحل- نحس اکبر.
 2. یکشنبه: شمس- سعد اکبر.
 3. دوشنبه: قمر- سعد اصغر.
 4. سهشنبه: مریخ- نحس اصغر.
 5. چهارشنبه: عطارد- سعد اصغر.
 6. پنجشنبه: مشتری- سعد اکبر.
 7. جمعه: زهره- سعد اکبر.

سعد یا نحس بودن ساعات هر روز

این قسمت دقیقاً مشخص میکند که هر ساعت از هر روز منسوب به چه سیاره ای است. بعبارتی دقیقتر میتوان با کمی حوصله و دقت, تعیین کرد که مثلاً اگر بخواهیم فلان کار مهمی رو انجام دهیم که در روز سهشنبه که از روزهای نحس است میباشد, لااقل میتوانیم محاسبه کنیم که اگر در چه ساعتی از این روز این کار مهم رو انجام دهیم نحسی ای ندارد.
در اینجا به ترتیب روزهای هفته و ساعات ۲۴گانه مربوط به آنها را مینویسم.
خاطرنشان میکنم که از آنجایی که جلوتر در همین مطلب میخونید, ساعات کواکب با ساعات رسمی ما متفاوت هست و باید محاسبه بشود که نحوه محاسبه ساعات کواکب رو هم بیان خواهیم کرد, برای محاسبات ساعات کواکب آنطوری که من گشتم, نرمافزارهایی برای اندروید هم موجود هست, مثلاً جایی دیدم که نرمافزاری بهمین منظور, یعنی محاسبه ساعات کواکب روزانه در کافه بازار هست که با قیمت ۲۰۰۰ تومان عرضه میشه. که انشاالله اگه دوستی تمایل به اینگونه مباحث داشت, خوشحال میشیم این برنامهها رو هم به ما معرفی کنه.
•روز شنبه

 1. مریخ
 2. شمس.
 3. زهره.
 4. عطارد.
 5. قمر.
 6. زحل.
 7. مشتری.
 8. مریخ.
 9. شمس
 10. زهره.
 11. عطارد.
 12. قمر.
 13. زحل.
 14. مشتری.
 15. مریخ.
 16. شمس.
 17. زهره.
 18. عطارد.
 19. قمر.
 20. زحل.
 21. مشتری.
 22. مریخ.
 23. شمس.
 24. زهره .

•روز یکشنبه

 1. عطارد.
 2. قمر.
 3. زحل.
 4. مشتری
 5. مریخ
 6. شمس .
 7. زهره.
 8. عطارد.
 9. قمر.
 10. زحل.
 11. مشتری
 12. مریخ 
 13. شمس.
 14. زهره.
 15. عطارد.
 16. قمر.
 17. زحل.
 18. مشتری .
 19. مریخ.
 20. شمس
 21. زهره.
 22. عطارد.
 23. قمر.
 24. زحل .

•روز دوشنبه

 1. مشتری.
 2. مریخ.
 3. شمس.
 4. زهره.
 5. عطارد.
 6. قمر .
 7. زحل.
 8. مشتری.
 9. مریخ.
 10. شمس.
 11. زهره.
 12. عطارد .
 13. قمر.
 14. زحل.
 15. مشتری.
 16. مریخ.
 17. شمس.
 18. زهره .
 19. عطارد.
 20. قمر.
 21. زحل.
 22. مشتری.
 23. مریخ.
 24. شمس .

•روز سهشنبه

 1. زهره.
 2. عطارد.
 3. قمر.
 4. زحل.
 5. مشتری.
 6. مریخ .
 7. شمس.
 8. زهره.
 9. عطارد.
 10. زحل.
 11. قمر.
 12. مشتری .
 13. مریخ.
 14. شمس.
 15. زهره.
 16. عطارد.
 17. قمر.
 18. زحل .
 19. مشتری.
 20. مریخ.
 21. شمس.
 22. زهره.
 23. عطارد.
 24. قمر .

•روز چهارشنبه

 1. زحل.
 2. مشتری.
 3. مریخ.
 4. شمس.
 5. زهره.
 6. عطارد .
 7. قمر.
 8. زحل.
 9. مشتری.
 10. مریخ.
 11. شمس.
 12. زهره .
 13. عطارد.
 14. قمر.
 15. زحل.
 16. مشتری.
 17. مریخ.
 18. شمس .
 19. زهره.
 20. عطارد.
 21. قمر.
 22. زحل.
 23. مشتری.
 24. مریخ .

•روز پنجشنبه

 1. شمس.
 2. زهره.
 3. عطارد.
 4. قمر.
 5. زحل.
 6. مشتری .
 7. مریخ
 8. شمس.
 9. زهره.
 10. عطارد.
 11. قمر.
 12. زحل .
 13. مشتری.
 14. مریخ.
 15. شمس.
 16. زهره.
 17. عطارد.
 18. قمر .
 19. زحل.
 20. مشتری.
 21. مریخ.
 22. شمس.
 23. زهره.
 24. عطارد .

•روز جمعه

 1. قمر.
 2. زحل.
 3. مشتری.
 4. مریخ.
 5. شمس.
 6. زهره.
 7. عطارد.
 8. قمر.
 9. زحل.
 10. مشتری.
 11. مریخ.
 12. شمس.
 13. زهره.
 14. عطارد.
 15. قمر.
 16. زحل.
 17. مشتری.
 18. مریخ.
 19. شمس.
 20. زهره.
 21. عطارد.
 22. قمر.
 23. زحل.
 24. مشتری.

تذکر مهم: ساعات مصطلح در موضوع ساعات کواکب ساعات معوجه بوده که هر چند تعدادش در هر یک از شب و از روز ۱۲ عدد می باشد، ولی مقدارش از نظر دقیقه بر حسب فصل و موقعیت جغرافیائی کم و زیاد می شود، و نباید با ساعات مستویه که اندازه اش همواره یکسان بوده و مورد استفاده امور روزمره است اشتباه بشود، همچنین دقت شود که اصطلاح فلکی مثلا ساعت دوم با اصطلاح عامیانه ساعت دو؛ متفاوت است، هر ساعت بعد از کامل شدن ساعت قبلی شروع می شود، فلذا ساعت دوم بعد از ساعت ۲ نبوده و بعد از ساعت اول شروع می شود.
•نحوه محاسبه ساعات کواکب:
ساعات کواکب با ساعت قرار دادی و رسمی که استفاده می کنیم متفاوت است. از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب را محاسبه کرده این مقدار زمان را تقسیم بر ۱۲ کرده و مقدار هر ساعت به دست می آید و به اندازه آن که از طلوع آفتاب بگذرد ساعت اول است و وارد ساعت دوم می شویم ساعات کواکب در شب نیز همینطور حساب می شود مقدار زمان از غروب آفتاب تا طلوع آفتاب را حساب کرده و این مقدار را بر ۱۲ تقسیم کرده و طول هر ساعت به دست می آید.
ساعت اول شب به اندازه یک ساعت کواکب از هنگام غروب است.
به عنوان مثال اگر در یک روز دوشنبه آفتاب ساعت ۷:۰۰ طلوع کند و ساعت ۶:۰۰ عصر غروب کند مقدار طول روز از طلوع آفتاب تا غروب می شود ۱۱ ساعت این مقدار را بر ۱۲ تقسیم می کنیم طول هر ساعت کواکب روز به دست می آید که می شود ۵۵ دقیقه بس ساعت اول این روز که دوشنبه است و ساعت قمر است می شود از ساعت ۷ تا ۷:۵۵ دقیقه.
از ساعت ۷:۵۵ دقیقه تا ساعت ۸:۵۰ دقیقه ساعت دوم یعنی ساعت زحل است به همین ترتیب برای ساعات شب از هنگام غروب آفتاب حساب می شود.
بدین ترتیب در هر روز طلوع آفتاب ابتدای ساعت اول است و وقت چاشت(ضحى) ابتدای ساعت چهارم و اذان ظهر دقیقا ابتدای ساعت هفتم هر روز است و نماز عصر ابتدای ساعت دهم و نماز مغرب ابتدای ساعت اول شب است و نیمه شب شرعی ابتدای ساعت هفتم شب می باشد. 
ساعات کواکب از ساعت اول روز یکشنبه بدین ترتیب هستند: شمس، زهره، عطارد، قمر، زحل، مشتری، مریخ و بعد از آن دوباره این ترتیب تکرار می شود و این ساعات به دنبال
هم هستند تا یکشنبه هفته بعد که آخرین ساعت شب یکشنبه مریخ می شود و ساعت بعد آن که طلوع آفتاب یکشنبه صبح می شود ساعت شمس است.   

خصوصیات هر سیاره

در این قسمت شما میتونید خصوصیات مربوط به سیاراتی که هریک از ساعات روزانه متعلق به اون سیاره هست رو ببینید, بعبارت دیگه مثلاً اگه ساعتی مربوط به سیاره ای خاص مثل زحل هست اینجا بیان شده که در اون ساعت چه اموراتی خوب و چه اموراتی بد هستش.

 1. زحل: ساعتی نیکوست , در این ساعت تجارت زراعت و عقد قرارداد خوب است و همچنین در این ساعت انجام طلسم و … نتیجه خوب میدهد و کسی که در این ساعت به دنیا آید صاحب دولت و عمر طولانیست. ساعت زحل, زمانی است برای آن دسته از فعالیتهائی که به زمان قابل توجه نیاز دارند, نظم و بردباری, تمرکز و اصولی وارد گفتگو شدن,و همچنین سر و کارداشتن با زمین و املاک. در این ساعت پول قرض نکنید و نیز مسافرت را آغاز نکنید چرا که ممکن است در هردو تاخیر و نا امیدی باشد. یک زمان مساعد برای راهنمائی خواستن از فردی بالغ و مجرب برای تسکین احساسات عمیق و نفسانی, برای نگریستن و درک چیزها در روزنه اعتدال و میانه روی و برای رهاشدن از عادات بد, چیره شدن بر موانع, موفقیت در وظایف سخت و پیروز شدن بر مردم سختگیر, پروژه های طولانی مدت, پی ریزی کردن و مستقرکردن چیزهای بادوام و همیشگی, درمان بیماریهای مزمن و شدید, انجام تعمیرات. مساعدت طلب کردن از بزرگترها (نه آشنایان) یا افراد سختگیر. 
 2. زهره: ساعتی خوب است برای ازدواج و مسافرت و طلسم های نیکو و عیادت از مریض و بریدن و پوشیدن لباس نو و کسی که در این ساعت متولد شود دوست دار خوشی و شادی و تفریح می باشد و شایسته نیست در این ساعت آموزش دادن به کودک و شروع کارهای بزرگ و انجام طلسم های شر. ساعت زهره: ساعتی سعد است و فرخنده و مبارک برای هر نوع آشنائی خصوصا روابط عاطفی و قرار گذاشتن و البته برای مزدوج شدن. زمان خوب برای هر نوع سرگرمی,شادمانی و تفریح و برگزاری جشن. مهمانیها, گرداوریهای اجتماعی مراسم عقد و عروسی, دید و بازدیدها, رفتن به تئاتر و نمایش و گالری های هنر. موفقیت هنرمندانه و اجتماعی. فعالیتهای لذت بخش, دوستانه و انس گیر از جمله تک نوازیها, پنهان کردن زیورآلات. خرید هدیه, لباس و وسائل راحتی. درمانهای زیبائی و مساعدت خواستن از زنان. همدردی های دوطرفه افزایش یافته و ممکن است فرصتی برای مصالحه و بازگرداندن روابط شکست خورده پدیدار شود. زهره الهام و القاء را افزایش می دهد و به هنرمندان, موسیقی دانان, بازیگران و دیگر مردمان خلاق کمک میکند. این ساعت برای انجام امور محاسباتی و کارهایی که دقت فوق العاده می خواهد خوب نیست.
 3. شمس: ساعتی خوب است برای بریدن و پوشیدن لباس نو و خرید و فروش و انجام طلسمات خوب , و خوب نیست برای انجام طلسمهای شر و حسد , و فرزندی که در این ساعت به دنیا آید دارای عمری طولانی و دانشی زیاد میباشد. ساعت شمس: شمس دلالت دارد بر اشخاص صاحب سلطه و تأثیر و چون نور دهنده عالم است دلالت دارد بر جلوه کردن و نمود پیدا کردن. ساعت شمس مبارک و مساعد برای آن دسته از کارهایی است که نیاز به ثبات شخصیت و اقتدار حقیقی و اعتماد به نفس درونی دارد، گزارش احوال و در صورت لزوم ضعفها و مشکلات، رفتن به اجتماعات و مراسم مهم رسمی و ملاقات با اشخاص مهم و متنفذ و درخواست حمایت و مساعدت و پشتیبانی ، و نیز افزایش موقعیت، ارتقای رتبه یا افزایش حقوق و دستمزد، انجام قراردادهای مالی خرید و فروش واجاره و نیز تبلیغ موفقیتها و یا انفصال و تصمیمهایی که نیاز به شجاعت و خودباوری دارد، درخواست از شوهر یا پدر یا مدیر و کارفرمای شغلی و یا مسؤول حکومتی، ثبت اختراعات و انتشار آراء خاص و فراتر از معمول و شروع پرو‍ژه های جدید. 
 4. عطارد: ساعتی خوب است برای تعلیم به کودک و آموزش و نوشتن و انجام طلسم های الفت و محبت و شروع کارهای جدید و تعمیرات و کسی که در این ساعت به دنیا می آید عالم و باهوش و زیرک میشود و شایسته نیست در این ساعت حجامت کردن , بریدن لباس نو و مسافرت و انجام کارهای پنهانی و معالجه بیمار. ساعت عطارد: زمان مساعد برای هر نوع فعالیت فکری شامل مطالعه,تحقیق, تدریس یا امتحان دادن و همچنین برای هرچیزی که با پردازش و فرایند اطلاعات مرتبط است. عطارد زیرکی و زبردستی, ابتکار و حس کنجکاوی را افزایش می دهد. تاجران و همینطور دزدان را تشویق می کند. ساعت عطارد ساعت خوبی برای شروع سفر, نوشتن نامه یا گزارش, نامه های مهم کاری، تماسهای تلفنی, جلساتی برای پیشرفت یا مرتبط کردن ایده ها، ارتباط برقرار کردن و فرستادن مدارک می باشد. مناسب با موفقیت کودکان, تاثیر خوب گذاشتن; فعالیتهای روزمره و فعالیتهائی که نیازمند ارتباطات آشکار هستند مانند تدریس, یادگیری, خرید، فروش, خرید روزمره, ماموریت, مسافرت, درخواستهای شغلی و مصاحبات و مساعدت خواستن از همسایگان و همکاران. 
 5. قمر : ساعت خوبی است برای پیغام فرستادن و حجامت کردن و خوردن دارو , مسافرت و انجام کارهای صواب.    ساعت قمر: زمان مساعد برای آشپزی, غذا خوردن (یک وعده غذائی داشتن), اتوکشیدن, نظافت کردن, حفظ و نگهداری منزل. ساعت قمر ساعتی است برای سر و کارداشتن با زنان, بچه های کوچک و روابط خانوادگی بهبودی و تندرستی,خرید منزل یا جابجائی, سیاحت کردن و به تعطیلات رفتن  (زمان ترک منزل یازمان پرواز), مراقبه (عبادت و تفکر), رزروکردن. پیداکردن افراد یا اشیاء گمشده. کشت محصولات غذایی. استخدام کارمند. مساعدت خواستن از مادر, همسر(زن), کارمندان. هر چیزی که قابل تغییر است و وابسته به احساسات درساعت قمر مناسب است بنابراین ممکن است زمان خوبی برای شروع چیزهای مهم نباشد. توجه خود را به چیزهائی جلب کنید که روز به روز انجام می شوند.
 6. مریخ: ساعتی خوب است برای پوشیدن رخت نو , و خوب نیست برای دیدار از دولت مردان شکار و انجام طلسمات , کودکی که در این ساعت به دنیا بیاید به ریختن خون علاقهمند است. ساعت مریخ: زمان افزایش یافتن انرژی, و ساعت جنگ است. زمان مساعد برای آن دسته از فعالیتها که نیازمند ثبات قدم, جرأت، شجاعت و دلاوری, ماجراجوئی و ریسک کردن و تلاشهای فیزیکی هستند. خوب است برای ورزش, تمرین, انواع کارهائی که با آتش و ابزار تیز سروکار دارند, اما احتیاط لازم است تا از سوختگی و جراحت جلوگیری شود. تمایلات جنسی افزایش می یابد اما وقوع حالتهای متضاد مانند مشاجره و نفرت نیز ممکن است. ساعت مریخ ساعتی خوب برای داد خواهی و موفق شدن با اقدام مؤثر و جدی و حمله به دشمنان یا به رقابت کشیده شدن است. بسیاری از درگیریها و مشاجرات و نزاعها، اخراجها در این ساعت اتفاق می افتد و برای امور عاطفی و ارتباطات مناسب نیست، به معنی اینکه این هنگام براى محبت و مودت آسیب می رساند و پایه گذاری و شروع اقدامات عاطفی در این وقت مناسب نیست، ولی نه اینکه کلا رفتار عاطفی نداشته و رفتار سرد مشکل موجود در زمینه این وقت را تشدید می کند.
  بلکه براى حفظ ارتباطات و روابط موجود از قبل؛ لازم است که این زمینه منفی در این وقت را با رفتار عاطفی جبران کند.  
 7. مشتری: این ساعت ساعتی نیکوست و مناسب است برای شروع کار و دیدار مریض , خرید و فروش و بریدن و خریدن لباس نو و طلب حاجت از پروردگار و فرزندی که در این ساعت به دنیا بیاید از نیکوکاران و صالحان روزگار می شود و شایسته نیست در این ساعت به دیدار کافر و مفسد رفتن و همچنین کارهای خلاف و پنهان انجام دادن. ساعت مشتری: سعد ترین ساعتهاست زمان مناسب برای اکثر امور و فعالیتها خصوصا فعالیتهائی که بر ثروت و کامیابی هدفگذاری شده اند. مشتری به وسعت دادن افق های فکری شخص کمک میکند تا به سطح جدیدی از تجربه و برتری دست یابد برای شتافتن به سوی پیشرفت. زمان خوبی برای گرداوری های عمومی, کمک و مشورت خواستن از افراد توانگر و خردمند, شروع یک سفر, مباحثات فلسفی و تشریفات مذهبی می باشد. بهترین ساعت برای خردمندی و نیک بینی, امور مالی (قرض گرفتن, قرض دادن, سرمایه گذاری کردن, بدست آوردن, برنده شدن). فعالیتهائی که مستلزم جدیت و اشتیاق هستند; راهنمائی و مشورت خواستن, تصفیه حساب کردن مشاجرات. مساعدت خواستن از پدربزرگ و مادربزرگ, عمه, خاله, عمو, دائی, راهنمایان, مشاوران (اهل علم، وکلا, حسابدارها, منجمین(عالمان تنجیم). 

اسامی روزهای قمر در عقرب در سال ۱۳۹۵

البته متذکر این نکته میشم که روزهای قمر در عقرب در هر سال متفاوت هست و باید محاسبه بشن که متأسفانه من هرچی گشتم با اینکه فرمولی برای محاسبه روزهای قمر در عقرب ارائه شده بود اما متوجه نشدم و طبعاً تا منی که نویسنده ی این مطالب یا پست هستم متوجه موضوعی نشم طبیعی هست که نمیتونم به مخاطب خودم که شما باشید هم تفهیم کنم.
بنابر این شما میتونید در هر سال با جستجو در اینترنت اسامی روزهای قمر در عقرب مربوط بهمان سال رو متوجه بشید. در باب قمر در عقرب هم تا اونجایی که من متوجه شدم از روزهایی هست که نحس شمرده شده و انجام امورات مهم همچون تجارت, زراعت, ساخت, و ساز, سفر, عقد ازدواج, اقدام برای انعقاد نطفه و… در آن روز مکروه شمرده شده و گفته شده بهتره انجام نشه.
خاطرنشان میکنم که برای محاسبه روزهای قمر در عقرب ظاهراً نرمافزارهایی هم هست که متأسفانه من نتونستم دانلود کنم.
این روزها عبارتند از

 1. ۶فروردین ساعت ۲۰:۲۵
 2. ۹فروردین ساعت ۱۲:۲۴
 3. ۳اردیبهشت ساعت ۵:۴۴
 4. ۵اردیبهشت ساعت ۱۶:۳۱
 5. ۳۰اردیبهشت ساعت ۱۰:۵۰
 6. ۱خرداد ساعت ۲۱:۵۹
 7. ۲۶خرداد ساعت ۱۶:۰۱
 8. ۲۹خرداد ساعت ۷:۱۰
 9. ۲۳تیر ساعت۲:۲۵
 10. ۲۵تیر ساعت ۱۲:۳۱
 11. ۱۹مرداد ساعت ۸:۱۴
 12. ۲۱مرداد ساعت ۲۲:۴۰
 13. ۱۵شهریور ساعت ۱۷:۰۵
 14. ۱۸شهریور ساعت ۵:۴۴
 15. ۱۱مهر ساعت ۲۳:۳۲
 16. ۱۴مهر ساعت ۱۰:۱۸
 17. ۹آبان ساعت ۳:۵۳
 18. ۱۱آبان ساعت ۱۹:۲۹
 19. ۶آذر ساعت ۱۱:۵۲
 20. ۸آذر ساعت ۲۳:۵۷
 21. ۳دی ساعت ۱۸:۱۸
 22. ۶دی ساعت ۵:۱۲
 23. ۳۰دی ساعت ۲۳:۵۳
 24. ۳بهمن ساعت ۱۵:۲۶
 25. ۲۸بهمن ساعت ۱۱:۱۲
 26. ۳۰بهمن ساعت ۲۱:۰۹
 27. ۲۵ اسفند ساعت ۱۷:۳۴
 28. ۲۸اسفند ساعت ۷:۱۵
اسامی روزهای نحس بر اساس روایات معصومین

البته در این مورد من بطور اتفاقی در جستجوهایم بهشون رسیدم بنابر این درباره قوی یا ضعیف بودن این روزها و در باره اینکه اساساً آیا در روایات معتبر اسلامی از سوی ائمه معصومین روزهای نام برده نحس هستند یا نه نمیتونم نظری بدم, چرا که مثلاً عنوان شده ۱۳رجب از روزهای نحس هست, حال آنکه ما ۱۳رجب ولادت با سعادت امیرالمؤمنین حضرت امام علی علیهالسلام رو داریم و بنظر حقیر, بعید هستش که این روز جزء ایام منحوسه باشه.
فیالحال, جهت تکمیل اطلاعات شما دوستان این مطلب آورده شده.
البته بجهت زیق وقت اشاره به روایات نمیکنم و فقط به نوشتن روزهای نحس بر اساس ماههای قمری اکتفا میکنم.
این روزها عبارتند از

 1. ۳محرم الحرام
 2. ۵محرم الحرام
 3. ۱۳محرم الحرام
 4. ۱۶محرم الحرام
 5. ۲۱محرم الحرام
 6. ۲۲محرم الحرام
 7. ۲۴محرم الحرام
 8. ۲۵محرم الحرام
 9. ۳صَفَر
 10. ۵صَفَر
 11. ۱۰صَفَر
 12. ۱۱صَفَر
 13. ۱۳صَفَر
 14. ۱۶صَفَر
 15. ۲۱صَفَر
 16. ۲۴صَفَر
 17. ۲۵صَفَر
 18. ۳ربیعالاول
 19. ۴ربیعالاول
 20. ۵ربیعالاول
 21. ۱۳ربیعالاول
 22. ۱۶ربیعالاول
 23. ۲۱ربیعالاول
 24. ۲۴ربیعالاول
 25. ۲۵ربیعالاول
 26. ۳ربیعالثانی
 27. ۵ربیعالثانی
 28. ۱۳ربیعالثانی
 29. ۱۶ربیعالثانی
 30. ۲۱ربیعالثانی
 31. ۲۴ربیعالثانی
 32. ۲۵ربیعالثانی
 33. ۲۸ربیعالثانی
 34. ۳جمادیالاول
 35. ۵جمادیالاول
 36. ۱۳جمادیالاول
 37. ۱۶جمادیالاول
 38. ۲۱جمادیالاول
 39. ۲۴جمادیالاول
 40. ۲۵جمادیالاول
 41. ۲۸جمادیالاول
 42. ۳جمادیالثانی
 43. ۵جمادیالثانی
 44. ۱۲جمادیالثانی
 45. ۱۳جمادیالثانی
 46. ۱۶جمادیالثانی
 47. ۲۱جمادیالثانی
 48. ۲۴جمادیالثانی
 49. ۲۵جمادیالثانی
 50. ۳رجب المرجب
 51. ۵رجب المرجب
 52. ۱۳رجب المرجب
 53. ۱۶رجب المرجب
 54. ۲۱رجب المرجب
 55. ۲۴رجب المرجب
 56. ۲۵رجب المرجب
 57. ۲۶رجب المرجب
 58. ۳شعبان المعظم
 59. ۵شعبان المعظم
 60. ۱۲شعبان المعظم
 61. ۱۳شعبان المعظم
 62. ۱۶شعبان المعظم
 63. ۲۱شعبان المعظم
 64. ۲۴شعبان المعظم
 65. ۲۵شعبان المعظم
 66. ۳رمضان المبارک
 67. ۵رمضان المبارک
 68. ۱۳رمضان المبارک
 69. ۱۶رمضان المبارک
 70. ۲۱رمضان المبارک
 71. ۲۴رمضان المبارک
 72. ۲۵رمضان المبارک
 73. ۲شوالالمکرم
 74. ۳شوالالمکرم
 75. ۵شوالالمکرم
 76. ۱۳شوالالمکرم
 77. ۱۶شوالالمکرم
 78. ۲۱شوالالمکرم
 79. ۲۴شوالالمکرم
 80. ۲۵شوالالمکرم
 81. ۳ذیقعده
 82. ۵ذیقعده
 83. ۱۳ذیقعده
 84. ۱۶ذیقعده
 85. ۲۱ذیقعده
 86. ۲۴ذیقعده
 87. ۲۵ذیقعده
 88. ۲۸ذیقعده
 89. ۳ذیحجه
 90. ۵ذیحجه
 91. ۸ذیحجه
 92. ۱۳ذیحجه
 93. ۱۶ذیحجه
 94. ۲۱ذیحجه
 95. ۲۴ذیحجه
 96. ۲۵ذیحجه
 97. ۱۲روز قبل و بعد از کسوف
 98. ۷روز قبل و بعد از خسوف
منابع

تمرینات معماری
شهاب‌ستان
خبرگزاری فارس
و همچنین با تقدیر و تشکر از ارسال ایمیل دوست خوب و نازنینم, آقای هاشم فرهمند.
شاد باشید و امیدوار.

۱۰ نفر این پست رو پسندیدن!

Print Friendly, PDF & Email • مهدی عزیززاده

  درباره مهدی عزیززاده

  بنام خداوند بخشنده مهربان ضمن عرض سلام و درود به خدمت بازدید کنندگان این جانب: مهدی عزیززاده خرمی هستم این جانب در روز شنبه مورخ 5 آبانماه سال 1363 هجری شمسی، 27 اکتبر سال 1984 میلادی و 2 صَفَر سال 1405 هجری قمری در استان مازندران شهرستان آمل متولد شدم. از همان ابتدای کودکی من نابینا به دنیا آمدم. دوران ابتدائی را در مدرسه استثنائی دین و دانش آمل به پایان رساندم. سپس مقاطع راهنمایی و متوسطه و پیشدانشگاهی را مثل خیلی از همنوعانم در مدارس عادی سپری کردم. این جانب در سال 81 در آموزشگاه شهید مدنی آمل همگام با گروهی از همنوعانم مهارتهای ICDL را زیر نظر خانم نائیجیان گذراندم. و در پایان آن دوره در امتحان مربوطه این جانب با نمره عملی 100 و نمره تئوری 99 به عنوان نفر اول انتخاب شدم. بعد از آن چون آن زمان من کامپیوتری نداشتم به مدت 5 سال از رایانه به اجبار فاصله داشتم. بعدها در سال 86 با تهیه کامپیوتر و تهیه بستههای آموزشی و راهنمایی دوستان خصوصاً دوست و یار با وفایم آقای عادل اکبری توانستم اکثر مهارتها را بیاموزم. در همینجا بر خود لازم میدانم در وهله اول از سرکار خانم نائیجیان که مهارتهای پایه و اساسی کامپیوتر را به بنده آموختند و در وهله بعد از جناب آقای عادل اکبری که با صبر و حوصله در راه یادگیری مهارتهای بیشتر کُمَکَم کردند و از هیچ کوششی دریغ نکردند و حتی هنوز هم من از محضرشان درس میگیرم صمیمانه و متواضعانه تشکر و قدردانی کنم. این جانب در سال 87 در خانه نور جانبازان آمل به مدت 3 ماه به تدریس کامپیوتر به جانبازان عزیز شهرمان اشتغال داشتم. همچنین در سال 89 در مدرسه استثنائی شهرمان به تدریس رایانه به دانش‌آموزان پرداختم. هماکنون نیز گاهاً جسته و گریخته به طور خصوصی به برخی از بچهها کامپیوتر میآموزم یا مشکلاتشان را در این حیطه برطرف میکنم. این جانب پس از اتمام دوره پیشدانشگاهی در سال 82 در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمودم. و با رتبه 47747 مجاز به انتخاب رشته شدم اما در انتخاب رشته پذیرفته نشدم. با این حال امیدم را از دست ندادم و مجدداً در سال 83 در آزمون شرکت کردم و با رتبه 23000 موفق به پذیرفته شدن در دانشگاه پیام نور شهرستان محمودآباد در رشته الهیات و معارف اسلامی با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی شدم. و در سال 90 موفق به اخذ مدرک کارشناسی در رشته فوق گردیدم. من یک فرزند دختر به نام مریم دارم. که خیلی هم دوستش دارم! الآن که دارم اطلاعات بخش شناسنامه ام رو بروز میکنم مریم خانُمَم کلاس دوم دبستان رو تمام کرده و انشاالله در مهرماه امسال به کلاس سوم دبستان خواهد رفت. یک برادر نابینایی هم دارم اما متأسفانه خواهری ندارم البته خیلی دوست داشتم خواهر داشته باشم چون اعتقاد قلبی من این است که خواهر نعمتی بزرگ است چرا که میتوان در کنارش یا با حرفهایش یا با قربان صدقه رفتن برادرهایش یک تسکین دهنده روح و جان برایمان باشد. البته ما برادرها هم باید هوادار خواهرمان باشیم. میتوانید از دو راه ایمیل و تلفن همراه با من در ارتباط باشید البته من نیز مانند اکثر دوستان نابینا تلفن گویا دارم و با پیامک هم مشکلی ندارم البته کاربر اِسکایپ نیز هستم. از افتخارات معنوی من تشرف 15 مرتبه به مشهد مقدس و 4 مرتبه به حرم حضرت معصومه (سلامالله علیها) و همچنین سفر روحانی کربلای معلا میباشند. از غذاهای محبوبم ماکارونی و خوراک جگر البته جگر سیاه است. من آدم زیاد احساسی نیستم اما خیلی زود به اشخاص دلبسته شده و به آنها وابستگی عاطفی پیدا میکنم. به مباحث کامپیوتری و خصوصاً آموزشی در این حیطه علاقه دارم و تا آنجا که بتوانم پیگیری میکنم. این جانب مدت یک سال در گروه تواشیح سبحان عضویت داشتم و هماکنون مثل خیلی از همنوعانم در قرائت قرآن و خوانندگی دستی دارم. شاد باشید و سرفراز. راههای ارتباط با من: ایمیل m.azizzadeh.amol@gmail.com تلفن: 09114140583
  این نوشته در آموزش, ترفند, دسته‌بندی نشده, روان شناسی, سرگرمی, طبیعت و جغرافیا, علمی, مذهبی, معرفی ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

  13 پاسخ به مقاله ای در باب ساعات و روزهای سعد و نحس

  1. سلام داداش! مرسی بابت پست! البته به نظر من همه روزها روز خداست! مهم اینه ما چطور برداشت کنیم. الآن مثلا تو بعضی شهرها میگن شنبه فلان کار رو نکن وگرنه تا آخر هفته مدام تکرار میشه و تو مجبور میشی همون کار رو بکنی. مثلا اگه شنبه برات مهمون بیاد تا آخر هفته مهمون میاد. من اعتقادی به نحس بودن روزها ندارم و معتقدم همه روزها روز خداست

  2. سلام آقای عزیززاده.
   مرسی از شما.
   جالب بود.ذ

  3. شایان می‌گوید:

   اقا به قران مجید اشتباه هستش
   خداشاهده اشتباه

  4. شایان می‌گوید:

   اقا اطلاع غلط در اختیار مردم قرار ندهید

  5. احمد می‌گوید:

   با سلام و تشکر از زحمات شما برای این مطلب، یک سوال دارم.
   ساعات شب از کی شروع میشه؟ از غروب روز قبل یا از غروب همان روز؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green