ویژه‌نامه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس


- 613 بازدید

بنام خدا و با عرض گرمترین سلامها به خدمت شما عزیزان بازدید کننده
وب‌سایت شب روشن
امید که طاعات و عبادات همه ی شما مؤمنین و مؤمنات قبول درگاه احدیت باشه و انشاالله با دستانی پر از معنویت با ماه شریف رمضان وداع نموده و عیدی خود را که همانا مغفرت پروردگار و انشاالله آمرزش جمیع گناهانمان است در عید سعید فطر از سوی باری تعالی دریافت کنیم.
در همین ابتدای مطلبم گرامی میدارم روز جهانی قدس رو و آرزو میکنم انشاالله هرچه زودتر ما شاهد پیروزی حتمی حق علیه باطل باشیم همانطور که قرآن مجید فرمودند: همانا باطل نابود شدنیست.
دوستان, این جانب به همین مناسبت ویژ‌نامه ای آماده کردم که امیدوارم مورد عنایتتون قرار بگیره.
مطالب من به ۳بخش تقسیم میشه:

 1. در بخش اول مقاله ای رو که در یکی از پایگاهها یافتم که درباره روز جهانی قدس هست خدمتتون تقدیم میکنم
 2. در بخش بعد, به سراغ تعدادی از آثار موسیقییایی که در وصف روز جهانی قدس اجرا و توسط خوانندگان مختلفی خونده رفتم و ۲۳اثر رو که به زبانهای فارسی و عربی هم هست رو جهت استفاده ی شما گرامیان در نظر گرفتم که خدمت شما تقدیم میکنم
 3. در بخش پایانی, به ۳تا از سخنرانیهای بزرگان دینی که در وصف روز جهانی قدس و خصوصاً مبارزه با رژیم منحوس صهیونیسم و در رأس آن اسرائیل, ایراد شده رفتم و اینها رو جهت استفاده شما گرامیان قرار دادم

امید که مورد رضایت شما قرار بگیره.
پس با امید به پروردگار میریم سراغ مطالب ویژه نامه روز جهانی قدس:

مقاله در باب روز جهانی قدس

•چکیده
قدس، قبله نخستین و حرم دوم مسلمانان جهان، وطن میلیونها آواره فلسطینی است که استکبار جهانی آن سرزمین را از دست ساکنانش خارج ساخت و تحت سلطه نیروهای اشغالگر قدس قرار داد.
از همان نخستین سالهای اشغال پاره تن اسلام، با مقاومت فلسطینیان و اعتراض مسلمانان و دیگر انسانهای آزاده جهان، نهضت مقابله با اسرائیل و حمایت از فلسطین مظلوم شکل گرفت. با پیروزی انقلاب اسلامی، ملت مسلمان ایران به ویژه پس از صدور پیام تاریخی امام امت در سال ۱۳۵۸ مبنی بر نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، مسئله آزادسازی فلسطین از چنگال غاصبان قدس را سرلوحه آرمانهای خویش قرار داد.
از این رو، همه ساله، روز قدس را به روز فریاد کشیدن بر سر ستمکاران تاریخ و به لرزه در‌آوردن پایههای سست رژیم اسرائیل تبدیل کرده است. 
•اهمیت بیت‌المقدس از نظر اسلام
بیت‌المقدس به عنوان مهمترین شهر فلسطین، از نظر اسلامی اهمیت ویژه‌ای دارد؛ زیرا مسجدالاقصی، نخستین قبله مسلمانان در این شهر تاریخی است.
از آغاز هجرت پیامبر اسلام به مدینه تا سال دوم هجری، قبله پیامبر در هنگام نماز و نیایش، بیت‌المقدس بود و بیشک، پیش از هجرت نیز در سیزده سالی که پیامبر اکرم (صلیاللهعلیهوآله) در مکه مکرمه اقامت داشت، رو به بیت‌المقدس میایستاد و نماز می‌گزارد. از این رو، این شهر، قبله نخستین، بلدالامین و حرم امن شناخته میشود.
افزون بر این، مسجدالاقصی هنگام معراج رسول اکرم (صلیاللهعلیهوآله) نیز ارزش و قداست خود را نشان داد، به گونه‌ای که خداوند در سوره مبارک انبیا آیه ی ۱ میفرماید: شبانه پیامبر اکرم (صلیاللهعلیهوآله) را از مسجدالحرام به مسجدالاقصی ـ که اطراف آن را پربرکت گردانیده است ـ سیر داد تا آیات و نشانههای الهی را به او نشان دهد.
•روز قدس؛ آغازی بر یک پایان
حضرت امام خمینی (ره) در پیام خود در سال ۱۳۵۸، با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به «روز قدس» فرمودند: «من در طی سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم. … من از عموم مسلمانان جهان و دولتهای اسلامی میخواهم برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن، به هم بپیوندند و جمیع مسلمانان جهان را دعوت میکنم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است و میتواند تعیینکننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان روز قدس انتخاب و طی مراسمی، همبستگی بینالمللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند».
امام راحل با تدبیر الهی خویش و نامگذاری روز قدس، مبارزه با اسرائیل و دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین را به عنوان تکلیفی اسلامی به همه مسلمانان از فرقهها و ملیتها و زبانهای گوناگون گوشزد کردند و اعلام داشتند که حمایت از اسرائیل، خیانت به اسلام است.
•وجوب جهاد بر ضد اسرائیل
در طول دهه پنجاه خورشیدی، حضرت امام (ره) در اعلامیههای گوناگون در پاسخ به نامههای مردم، دانشجویان و علما، مبارزه برای آزادسازی فلسطین و حمایت از گروههای مبارز فلسطینی را بر تمام مسلمانان واجب دانستند و در تاریخ هفدهم مهر ماه سال ۱۳۵۷، اسرائیل را
•«غده سرطانی»
نامیدند.
حضرت امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در مصاحبههایی با شبکه تلویزیونی CBS امریکا به صراحت فرمودند: «ملت مسلمان ایران و هیچ مسلمانی و اصولاً هیچ آزادهای، اسرائیل را به رسمیت نمیشناسد و ما همواره حامی برادران فلسطینی و عرب خود خواهیم بود. … اسرائیل مطرود ماست و ما برای همیشه نه نفت به او میدهیم و نه او را به هیچ وجه میشناسیم.» بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی همچنین در پیام
•برائت از مشرکین
در سال ۱۳۶۶ فرمودند: «ملتهای مسلمان باید به فکر نجات فلسطین باشند و مراتب انزجار و تنفر خویش را از سازشکاری و مصالحه رهبران ننگین و خود‌فروخته‌ای که به نام فلسطین، آرمان مردم سرزمینهای غصب شده و مسلمان این خطه را به تباهی کشیده‌اند، به دنیا اعلام کنند. … ملتهای مسلمان از مبارزه با این شجره خبیثه و ریشهکن کردن آن دست نخواهند کشید».
•انقلاب اسلامی و آرمان قدس
بیشک، یکی از اثرات کلیدی انقلاب اسلامی، ایجاد حس جمعی و وحدت اسلامی میان مسلمانان جهان بود. در حقیقت، عملکرد روشنگرانه و جهانی حضرت امام خمینی (ره) در سطح جهانی اسلام، به ویژه مسأله قدس شریف، موجب وحدت و همدلی مسلمانان بر محور اسلام و آرمانهای بلند اسلامی شد.
شهید دکتر فتحی شقاقی، از رهبران برجسته جنبش اسلامی فلسطین (حماس) درباره این منطق وحدتبخش اندیشه امام خمینی (ره) میگوید: «هیچ چیز به اندازه انقلاب امام خمینی (ره) نتوانست ملت فلسطین را به هیجان آورد و احساسات آنها را برانگیزد و امید را در دلهایشان زنده کند. …
با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ما به خود آمدیم و دریافتیم که امریکا و اسرائیل نیز قابل شکست هستند. ما فهمیدیم که با الهام از دین اسلام میتوانیم معجزه کنیم. از این رو، ملت مجاهدان در فلسطین، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران را به دیده تقدیر مینگرند و امام خمینی (ره) را از رهبران جاوید تاریخ میدانند».
در اندیشه امام خمینی (ره) ، صهیونیسم حرکتی بر ضد اسلام و مسلمانان است و ایشان با نامگذاری روز قدس و تغییر این مسئله از مقولههای صرفا عربی به مقولههای اسلامی، جهان اسلام را به وحدت در برابر خطر بزرگ اسرائیل فراخواند. در همین راستا، ایشان در تاریخ اول اردیبهشت سال ۱۳۵۸ فرمودند: «بر مسلمین و بر دولتهای اسلامی است که باهم متحد شوند و این جرثومه فساد را از بن و بیخ برکنند».
•قدس؛ محور انسجام اسلامی
بیگمان، انسجام اسلامی، به ویژه در شرایط کنونی، ضرورتی انکارناپذیر در جهان اسلام است. در این میان، مسئله فلسطین و آزادی قدس شریف، از جمله نقاط اشتراکی است که میتواند محور وحدت و انسجام اسلامی باشد. از این رو، روز قدس در سال انسجام اسلامی باید به دیده دیگری نگریسته شود و برای آن برنامهریزی صورت پذیرد؛ چه آن که هر عقل سلیمی میپذیرد که بیتو جهی یا کمتوجهی به آرمان فلسطین به عنوان قلب جهان اسلام، چه ضربه جبرانناپذیری به جهان اسلام وارد خواهد آورد. از این رو، بر همه ملتهای مسلمان است که فراتر از شعارها
و اقدامات معمولی و کماثر، این روز بزرگ را که در حقیقت روز مقابله مستضعفان با مستکبران است، گرامی بدارند. پس در شرایطی که خطر اسرائیل، امروز متوجه همه خاورمیانه و سرزمینهای اسلامی است، انسجام و وحدت مسلمانان درباره موضوع فلسطین و مقابله با خوی تجاوزگرانه اسرائیل، تنها راه سربلندی اسلام و مسلمانان است.
•خطر حکومت صهیونیستی
خطری که از روز تأسیس حکومت صهیونیستی در سرزمین اسلامی فلسطین، بیت المقدس را تهدید میکرد، سرانجام در حمله اسرائیل به کشورهای عربی در ژوئن ۱۹۶۷ میلادی رخ داد. بدین ترتیب، مسجد الاقصی، نخستین قبله مسلمانان جهان، به دست متجاوزان تجاوزکار صهیونیست افتاد.
دولت اسرائیل همان زمان با گستاخی تمام اعلام کرد که اداره بیت‌المقدس را برای همیشه در دست خواهد داشت. البته پیش از تأسیس حکومت غاصب یهود در فلسطین، رهبران جنبش صهیونیسم همیشه در آرزوی این بودند که روزگاری بیت‌المقدس را تصرف کنند و آن را از حاکمیت مسلمانان به‌در‌آورند، به گونه‌ای که آلفرد موند، از رهبران برجسته صهیونیسم در اوایل قرن بیستم میلادی، به یهودیان چنین وعده میداد: «روزی که هیکل سلیمان را تجدید بنا کنیم، خیلی نزدیک است و من در آینده حیات خود را وقف تجدید این بنا بر ویرانههای مسجد‌الاقصی میکنم».
•نژادپرستی صهیونیسم
یکی از مهمترین مباحث درباره صهیونیسم، مسئله نژادپرستی آنان است که از آن دم میزنند و حتی به آن مباهات میکنند. در اینجا، به بعضی از عقاید آنها در این باره اشاره میکنیم:

 1. ارواح یهود از ارواح دیگران برتر است؛ زیرا ارواح یهود جزو خداوند است، چنانکه فرزند جزو پدرش است. روحهای یهود نزد خداوند عزیزتر است؛ زیرا ارواح دیگران، شیطانی و مانند ارواح حیوانات است.
 2. بهشت مخصوص یهود است و هیچ کس به جز آنها داخل آن نمیشود، ولی دوزخ، جایگاه مسیحیان و مسلمانان است.
 3. اسرائیلی نزد خداوند بیش از فرشتگان، محبوب و معتبر است. اگر یک نفر غیر یهودی یک یهودی را بزند، باید او را کشت. چنانکه انسان بر حیوانات فضیلت دارد، یهود هم بر اقوام دیگر برتری دارد.
 4. هرگاه یهودی و اجنبی شکایت داشته باشند، باید حق را به جانب یهودی داد، اگرچه باطل باشد. ربودن اموال دیگران از راه ربا مانعی ندارد. حیات و زندگانی دیگران ملک یهود است، چه رسد به اموال آنها.
 5. ما ملت برگزیده خداوندیم. از این رو، خداوند برای ما حیوانات انسانی آفریده است، مانند مسیحیان و مسلمانان و بوداییان تا بر آنها سوار شویم.

•امریکا؛ حامی اصلی اسرائیل
پس از پایان جنگ جهانی دوم، یکی از سیاستهای تغییرناپذیر امریکا، حمایت از اسرائیل و تلاش برای تقویت آن بوده است. البته در سالهای پیدایش و اعلام استقلال اسرائیل نیز امریکا، نخستین کشوری بود که آن را به رسمیت شناخت و در تمامی سازمانها و مجامع بینالمللی از آن دفاع کرد.
در طول شش دهه اخیر، کارگزاران سیاست خارجی امریکا حمایت از اسرائیل را سرلوحه کار خویش قرار داده‌اند. آنها در طول این سالها کوشیده‌اند در بالاترین سطح، منافع این رژیم را تأمین کنند. در این میان، استفاده از حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل متحد برای ناکام گذاشتن طرحهای ضد اسرائیلی، نمونه کوچکی از حمایت از رژیم صهیونیستی است.
•معنای هولوکاست
•هولوکاست
از دو واژه هولو به معنای همه و کاست به معنای سوزاندن با آتش، تشکیل شده است و در اصطلاح به کشتار یهودیان در زمان هیتلر در کورههای آدمسوزی یا اتاقهای گاز گفته میشود که برای نخستین بار از سوی فردی به نام الی ویزل ابداع شد.
مدعیان هولوکاست به گزاف معتقدند شش میلیون یهودی در طول جنگ جهانی دوم در اتاقهای گاز با گاز سمی کشته و در کورههای آدم سوزی اردوگاههای ارتش آلمان سوزانده شده‌اند. نکته جالب توجه اینکه هولوکاست در زبان لاتین با حروف بزرگ نوشته میشود و به بیان صهیونیستها، علت نوشتن اینگونه واژه هولوکاست، اختصاص آن به یهودیان است.
گروههای صهیونیستی در صددند با بزرگنمایی دردها و رنجهای جمع اندکی از یهودیان، از این مسئله بهرهبرداری سیاسی کنند. آنان با طرح مسئله هولوکاست در طول دهههای اخیر کوشیده‌اند هر گونه مخالفت با برنامههای توسعه‌طلبانه خود را خنثی سازند.
•هولوکاست؛ حریم ممنوعه
در تاریخ سیزده ژوئیه سال ۱۹۹۰، قانونی درباره آزادی رسانهها در فرانسه وضع شد که بر اساس مفاد آن، زیر سؤال بردن مسأله هولوکاست در سه فرضیه اساسی مربوط به آن، یعنی: کشتار عده‌ای از یهودیان، ادعای کشتار با گاز و آمار آن, ادعای شش میلیون کشته یهودی در جنگ جهانی دوم، جرم است و هر کس در فرانسه از این قانون سرپیچی کند، به یک ماه تا یک سال زندان و پرداخت جریمههایی بین دو تا سیصد هزار فرانک محکوم میشود.
به تدریج، بر اثر اعمال فشار سازمانهای یهودی بینالمللی، به تقلید از فرانسه، در کشورهایی همچون آلمان، اتریش، بلژیک، سوئیس و اسپانیا نیز قوانین مشابهی به تصویب رسید.
پس از جنگ جهانی دوم، دانشمندان و پژوهشگران بسیاری با تحقیق درباره مسئله هولوکاست، به نتایجی غیر از گفتههای مدعیان آن رسیدند. البته بسیاری از آنها، یا کرسی تدریس را در دانشگاهها از دست دادند یا برای سالها به زندان افتادند. تا بیاموزند که در اروپای آزاد نباید بر خلاف آنچه صاحبان زر و زور میگویند، سخن راند.

منبع اقتباس مقاله: پایداری

تصانیف اجرا شده درباره روز جهانی قدس

همانگونه که عرض کردم ۲۳تا از این آثار رو خدمتتون تقدیم میکم که عموماً همه اونها کمحجم و کوتاه هستند.


 1. یه مسجد
 2. فلسطین جاوید-سامی یوسف
 3. اطفال القدس تنادیک
 4. أمانه إخوتی
 5. فلسطین وطن ما
 6. بهای آزادی
 7. یا جماهیر الارض المحتله
 8. آزادی خاک قدس
 9. مقاومت تا پیروزی
 10. انتفاضه ( یا حجار )
 11. یا اعداء الانسانیه
 12. ستنتصر باذن الله
 13. نحن الذین بیوتهم تتهدموا
 14. تصب الحجاره علی الغاصبین
 15. من قلب القدس ینادیکم
 16. یا شعب فلسطین نصرک بیدک
 17. خاک مقدس فلسطین
 18. یمین الله
 19. رایه العوده
 20. الحریه
 21.  الثوره الثوره
 22.  الموت لاسرائیل
 23. مقاومه مقاومه شعارنا
 24. الله اکبر


منبع اقتباس سرودها: پایگاه شهید آوینی

تعدادی سخنرانی درباره روز جهانی قدس

این سخنرانیها که ۳تا هستند به ترتیب از امام خمینی و آیتالله جوادی آملی میباشند


 1. بیانات حضرت امام خمینی (قدس سره) در مورد «زنده نگه داشتن روز قدس»
 2. سخنان حضرت امام خمینی (قدس سره) درباره «مخالفت با اسرائیل، اهمیت و جایگاه روحانیت»
 3. سخنرانی آیت الله جوادی آملی درباره ضرورت بزرگداشت روز قدس و یاری مردم فلسطین


منبع اقتباس سخنرانیها: پایگاه شهید آوینی
خب دوستان, با امید به اینکه این ویژه نامه مورد عنایت شما گرامیان قرار بگیره, پیشاپیش روز جهانی قدس رو گرامی میداریم و آرزو میکنیم انشاالله بزودی حق بر باطل پیروز شود.
والسلام علیکم و رحمتالله.

یک نفر این پست رو پسندیده!

Print Friendly, PDF & Email • مهدی عزیززاده

  درباره مهدی عزیززاده

  بنام خداوند بخشنده مهربان ضمن عرض سلام و درود به خدمت بازدید کنندگان این جانب: مهدی عزیززاده خرمی هستم این جانب در روز شنبه مورخ 5 آبانماه سال 1363 هجری شمسی، 27 اکتبر سال 1984 میلادی و 2 صَفَر سال 1405 هجری قمری در استان مازندران شهرستان آمل متولد شدم. از همان ابتدای کودکی من نابینا به دنیا آمدم. دوران ابتدائی را در مدرسه استثنائی دین و دانش آمل به پایان رساندم. سپس مقاطع راهنمایی و متوسطه و پیشدانشگاهی را مثل خیلی از همنوعانم در مدارس عادی سپری کردم. این جانب در سال 81 در آموزشگاه شهید مدنی آمل همگام با گروهی از همنوعانم مهارتهای ICDL را زیر نظر خانم نائیجیان گذراندم. و در پایان آن دوره در امتحان مربوطه این جانب با نمره عملی 100 و نمره تئوری 99 به عنوان نفر اول انتخاب شدم. بعد از آن چون آن زمان من کامپیوتری نداشتم به مدت 5 سال از رایانه به اجبار فاصله داشتم. بعدها در سال 86 با تهیه کامپیوتر و تهیه بستههای آموزشی و راهنمایی دوستان خصوصاً دوست و یار با وفایم آقای عادل اکبری توانستم اکثر مهارتها را بیاموزم. در همینجا بر خود لازم میدانم در وهله اول از سرکار خانم نائیجیان که مهارتهای پایه و اساسی کامپیوتر را به بنده آموختند و در وهله بعد از جناب آقای عادل اکبری که با صبر و حوصله در راه یادگیری مهارتهای بیشتر کُمَکَم کردند و از هیچ کوششی دریغ نکردند و حتی هنوز هم من از محضرشان درس میگیرم صمیمانه و متواضعانه تشکر و قدردانی کنم. این جانب در سال 87 در خانه نور جانبازان آمل به مدت 3 ماه به تدریس کامپیوتر به جانبازان عزیز شهرمان اشتغال داشتم. همچنین در سال 89 در مدرسه استثنائی شهرمان به تدریس رایانه به دانش‌آموزان پرداختم. هماکنون نیز گاهاً جسته و گریخته به طور خصوصی به برخی از بچهها کامپیوتر میآموزم یا مشکلاتشان را در این حیطه برطرف میکنم. این جانب پس از اتمام دوره پیشدانشگاهی در سال 82 در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمودم. و با رتبه 47747 مجاز به انتخاب رشته شدم اما در انتخاب رشته پذیرفته نشدم. با این حال امیدم را از دست ندادم و مجدداً در سال 83 در آزمون شرکت کردم و با رتبه 23000 موفق به پذیرفته شدن در دانشگاه پیام نور شهرستان محمودآباد در رشته الهیات و معارف اسلامی با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی شدم. و در سال 90 موفق به اخذ مدرک کارشناسی در رشته فوق گردیدم. من یک فرزند دختر به نام مریم دارم. که خیلی هم دوستش دارم! الآن که دارم اطلاعات بخش شناسنامه ام رو بروز میکنم مریم خانُمَم کلاس دوم دبستان رو تمام کرده و انشاالله در مهرماه امسال به کلاس سوم دبستان خواهد رفت. یک برادر نابینایی هم دارم اما متأسفانه خواهری ندارم البته خیلی دوست داشتم خواهر داشته باشم چون اعتقاد قلبی من این است که خواهر نعمتی بزرگ است چرا که میتوان در کنارش یا با حرفهایش یا با قربان صدقه رفتن برادرهایش یک تسکین دهنده روح و جان برایمان باشد. البته ما برادرها هم باید هوادار خواهرمان باشیم. میتوانید از دو راه ایمیل و تلفن همراه با من در ارتباط باشید البته من نیز مانند اکثر دوستان نابینا تلفن گویا دارم و با پیامک هم مشکلی ندارم البته کاربر اِسکایپ نیز هستم. از افتخارات معنوی من تشرف 15 مرتبه به مشهد مقدس و 4 مرتبه به حرم حضرت معصومه (سلامالله علیها) و همچنین سفر روحانی کربلای معلا میباشند. از غذاهای محبوبم ماکارونی و خوراک جگر البته جگر سیاه است. من آدم زیاد احساسی نیستم اما خیلی زود به اشخاص دلبسته شده و به آنها وابستگی عاطفی پیدا میکنم. به مباحث کامپیوتری و خصوصاً آموزشی در این حیطه علاقه دارم و تا آنجا که بتوانم پیگیری میکنم. این جانب مدت یک سال در گروه تواشیح سبحان عضویت داشتم و هماکنون مثل خیلی از همنوعانم در قرائت قرآن و خوانندگی دستی دارم. شاد باشید و سرفراز. راههای ارتباط با من: ایمیل m.azizzadeh.amol@gmail.com تلفن: 09114140583
  این نوشته در اخبار, دانلود, دسته‌بندی نشده, صوتی, مذهبی, مطالب تاریخی ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

  2 پاسخ به ویژه‌نامه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس

  1. سلام داداش! واقعا مرسی بابت این ویژه نامه و دستت درد نکنه

   • مهدی عزیززاده مهدی عزیززاده می‌گوید:

    سلام سید جان! ممنون داداش. ببخشید در پاسخ میدم. خوشبختانه امروز صبح از طرف انجمن نابینایان باهم در راه پیمایی روز قدس شرکت کردیم. من دومین بارم بود که در چنین راهپیماییهایی شرکت میکردم. خیلی با شکوه بود. خیلی بهم چسبید. لذت بردم از این همه همدلی و مقاومت. البته صدا و سیما هم پوشش خبری میدادند و حضور انجمن نابینایان رو هم منعکس کردند و اتفاقاً با منم مصاحبه کردند. البته در بخش Edit گزارش فکر نکنم صحبتهای مردم رو زیاد پخش کنند و بیشتر به نمایش عکسهاشون اکتفا میکنند. حالا انشالله که صحبتهای کوتاه من رو هم پخش کنند. ممنون عزیزم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green