اطلاعیه برگزاری کارگاه «بازیابی و دسترس پذیری اطلاعات برای نابینایان از طریق گوگل»


- 379 بازدید

اداره کل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی درنظر دارد در ادامه سلسله کارگاه «فناوری‏های مرتبط با مطالعه و پژوهش ویژه افراد با آسیب بینایی» سومین دوره این سلسله کارگاه را با عنوان «بازیابی و دسترس پذیری اطلاعات برای نابینایان از طریق گوگل» در روز پنج شنبه ۲۱ مردادماه سال جاری با تدریس آقای امید هاشمی از ساعت ۹ تا ۱۳ در محل بخش نابینایان برگزار نماید.
در این کارگاه چهار ساعته، خدمات مختلف گوگل و نحوه استفاده از این امکانات برای نابینایان آموزش داده می شود.
بر این اساس در بخش اول کارگاه، پس از معرفی کلی خدمات گوگل و امکان‏های آن برای نابینایان، به انواع روش‏های جستجو در گوگل،Google Translate, Google Scholar, Google Alerts و چگونگی استفاده نابینایان از این امکان‏ها پرداخته می‏شود. همچنین، بخش دوم کارگاه به معرفی Google Drive و نحوه استفاده آن برای نابینایان، آموزش Google Docs، Ocr گوگل و معرفی برخی امکان‏های دیگر گوگل و استفاده نابینایان از آن‏ها اختصاص دارد.
خاطر نشان می‏سازد برای شرکت کنندگان در این کارگاه، گواهی علمی از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی اعطاء می‏گردد.
لذا علاقمندان جهت حضور در این کارگاه می‏توانند از طریق پست الکترونیک Vi@nlai.ir و شماره تماس ۸۱۶۲۳۲۲۹ و ۸۱۶۲۳۲۳۱ جهت ثبت نام با بخش نابینایان کتابخانه ملی تماس حاصل فرمایند.
شایان ذکر است دو دوره پیشین کارگاه «فناوری‏های مرتبط با مطالعه و پژوهش ویژه افراد با آسیب بینایی» در آبان و بهمن سال گذشته در بخش نابینایان سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار گردیده است.
آدرس محل برگزاری کارگاه:
بزرگراه شهید حقانی، بعد از ایستگاه مترو، بلوار کتابخانه ملی، کتابخانه ملی، اداره کل اطلاع رسانی، طبقه همکف، بخش نابینایان

یک نفر این پست رو پسندیده!

Print Friendly, PDF & Email • این نوشته در اخبار, اطلاع رسانی, مسائل مربوط به نابینایان عزیز ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

  2 پاسخ به اطلاعیه برگزاری کارگاه «بازیابی و دسترس پذیری اطلاعات برای نابینایان از طریق گوگل»

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green