چه عجیب است, دنیای عشق


- 1,001 بازدید

گاهی چه زیباست وقتی قدم گذاشتن شکوفه صبح میان باغچه زندگی تو را آنقدر شگفتزده میکند, میخواهی گله مند باشی از این که چرا زمان تمام لذتهای شبانه ات را از تو گرفت ولی خوب کهفکر میکنی میبینی نه, گویا این عشق است که به همه چیز سرعت و لذت میدهد.
همه به آسمان مینگرند اما جز سو سوی نوری کمرنگ چیزی نمیبینند. ولی تو به آسمان نگاه میکنی و از همان تصویر برق زیبای یک رویای نقره ای به سراغت می آید.
عشق دنیای عجیبیست, گاهی آنقدر اسیر شادی میشوی که حس میکنی در این دنیا جایی برای تو نیست, آنقدر شکفته میشوی که دیگر این باغ برایت کوچک میشود, و گاهی آنقدر غمگین که حس میکنی همان باغ تبدیل به شوره زاری بی حد و مرز شده.
گاه کودکی میشوی همانقدر معصوم و کودکانه دوست داری همه چیز مال تو باشد و گاه آنقدر بزرگ میشوی که بزرگی روحت زمین را در مینوردد.
دنیای عجیبی است دنیای عشق!
گاه میخواهی مغرور باشی, حس میکنی شاید این همه محبت آزردهاش کند ولی این کار دقیقا مانند آب خوردن در سبد است.
احساساتت میچکد و میچکد و میچکد.
آری عجیب است دنیای عشق!
گاهی آنقدر غریبانه خود را از دیگران جدا میدانی, و گاه غرق میشوی در چهره یک روزنامه فروش که با نگاهی خیره آسمان را میکاود, در نگاه دخترکی خسته در ایستگاه اتوبوس در نگاه کودکی خردسال که شادمانه مادر را دنبال میکند
دنیای عجیبیست دنیای عشق!
گاهی بی دلیل خودت را غرق سرزنش میکنی, مبادا دل کوچکش را شکسته باشی, و وقتی با خنده ای کودکانه اش مواجه میشوی تمام دنیا را از آن خود میدانی.
آری دنیای عجیبیست دنیای عشق!
جهان چون راه پر پیش و خمی است پر از فراز و نشیب پر از زیبایی و زشتی, هیچگاه فراموش نکن که چه قدر برای وارد شدن در این دنیای زیبا به جای گذر کردن از جاده در یک مکان ایستادی بدان فرصتها محدود است, فراموش نکن اگر برای خواسته ات نجنگی حسی را در خود مییابی شبیه مهتابی بدون خلوت, شبیه شمعی بدون پروانه, شبیه گل سرخی در آرزوی شبپره ای که پروازکنان به دیدنش بیاید.
آری گاهی زیباست زل زدن به تن سیاه شب, غرق در لذت میشوی وقتی تو شب را خانه کوچک طلایی رنگی میبینی, پر از حس تمنا پر از خواستن و دیگران چیزی به جز ترس اندوه و تنهایی حس نمیکنند.
اکنون دیگر تردید نکن با محبت بخند بدون شرم به عشق اعتراف کن دستهایت را بر روی گونه های سردش مهمان کن و آنگاه است که معنای حقیقی هستی را مییابی.
آری چه عجیب است دنیای عشق.

اولین کسی باشید که این پست رو میپسنده!

Print Friendly, PDF & Email • درباره مینا

  من مینا ملکی هستم بیست سالمه و در رشته علوم تربیتی در دانشگاه علامه طباطبایی مشغول به تحصیل هستم امیدوارم بتونم مفید باشم
  این نوشته در حرفای خودمونی, درد دل ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

  5 پاسخ به چه عجیب است, دنیای عشق

  1. مهدی سعادت می‌گوید:

   چه عجیب است دنیای عشق.
   در زمانی که انتظارش را نداری به سراغت میاید.
   در زمانی که از همه کس و همه چیز نا امیدی عاشق میشوی.
   چه عجیب است دنیای عشق.
   دنیایی که همه ی هستی ات را به تسخیر خود در می آورد و تو بی آن که بخواهی تصلیمش میشوی.
   چه دنیای عجیبیست دلتنگیهای عشق. احساس عجیبی که هم لذتبخش است و هم دردناک. هم دوست داشتنیست هم ناراحت کننده.
   مرسی مینا خانوم بابت متن قشنگتون. واقعا تحت تعسیر قرار گرفتم.
   مرسی که شما هم به شب روشنیا پیوستید. در آخر هم بگم من اول شدم. خیلی دوست داشتم که دوم بشم ولی کسی نظر نداد. الان هم ساعت یک و بیست و چهار دقیقست که اومدم و نظر دادم. آخه حس کردم دلتنگم. دلتنگ کسی که همه ی دنیامو تسخیر کرده. به حدی که دیگه در اختیار خودم نیستم. چه دنیای عجیبیست دنیای عشق.
   خداحافظ. و ایام به کام. میسی که این مطلبو گذاشتین. شب به خیر و با اجازه.

  2. محمدعلی می‌گوید:

   سلام مینا خانم. شدیدا عالی بود و به طور فجیهی زیبا! و چه دل خراش بود آنگاه که مهدی حق منو خورد و نگذاشت که من اول بشم.

  3. mamal aamrikayi mamal aamrikayi می‌گوید:

   سلام .. مینا خانم …. واقعا قشنگ بود ولی حیف که امشب سر میزارم رو بالشت فردا که بیدار میشم از ذهنم پاک میشه … عجب دنیایی دنیای عقش …… واقعا قشنگ بود … در پناه حق

  4. سعید پناهی سعید پناهی می‌گوید:

   سلام مینا خانوم.
   آلی بود.
   چه حالگیری هستش وقتی نتونی بشی چهارم و بشی پنجم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green