دانلود نسخه اندرویدی رساله توضیحالمسائل حضرت آیتالله مکارم شیرازی بهمراه آموزش متنی استفاده از این برنامه


- 822 بازدید

بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و درودی دوباره به خدمت تکتک شما بازدید کنندگان محترم شب روشن.
امید که هرجا هستید همواره سالم و سلامت باشید.
دوستان گرامی: اگه خاطر شما باشه, بنده در سالهای اوایل فعالیتم, یعنی نیمه دوم سال ۹۳ که فعالیتهای مجازی خودم رو شروع کردم, و خوشبختانه هم
شب روشن, از هر دری سخنی
وقت, رو هم به عنوان شروع فعالیتهای مجازی خودم انتخاب کردم, و شکر خدا هنوزم هستم و اگه خدا بخاد به سعی میکنم در حد توانم در خدمت دوستانم باشم, فکر کنم در دومین پستم بود که در
این پست
•رساله توضیحالمسائل حضرت آیتالله مکارم شیرازی
رو در قالب نسخه کامپیوتری خدمت شما ارائه دادم که شکر خدا از آمار بازدیدهایی که به پست مذکور خورده مشخصه که مورد استقبال شما گرامیان مخصوصاً مقلدین حضرت آقا واقع شده.
البته یادم هست اون وقتها اندروید هنوز کامل بین نابیناها یا حداقل بین اطرافیان و دوستان من جا نیفتاده بود و خودمم اندرویدی نشده بودم!
با گذشت زمان و کوچ کردن ما از سیمبین به سمت اندروید, من به دنبال نسخه اندرویدی رساله حضرت آیتالله مکارم میگشتم تا نسخه ای پیدا کنم که هم سهلالوصول باشه, هم بتونیم براحتی ازش استفاده کنیم, و مهمتر از همه اینکه با تاکبک سازگاری حداقلی رو داشته باشه تا ماها دچار مشکل نشیم.
در مارکتها و وبسایتها خیلی نسخهها از رساله حضرت آیتالله مکارم هست, من ۴-۵تا از این برنامهها رو امتحان کردم و میشه گفت راضی نبودم.
چرا که مثلاً میدیدی یکی دسترس پذیر نبود, اما سهلالوصول بود, یکی دیگه برعکس, یکی دیگه که اصلاً کارآیی نداشت. و غیره.
خلاصه امروز خوشبختانه نسخه ای رو از
پایگاه حضرت آیتالله مکارم شیرازی
دانلود کردم که خوشبختانه تمامی این فاکتورهای من رو داشت.
هم میشه مطالب رو به راحتی درش مطالعه و حتی جستجو کرد, هم تا حدود زیادی با تاکبک سازگاری داره, فقط ۵تا دکمه بدون برچسب داره که خب میشه اونها رو نامگذاری کرد.
البته من به جهت اینکه استفاده از رساله عملیه در زندگی اکثر قریب به اتفاق ماها مخصوصاً برادران و خواهران مؤمن و متشرع خودم نقش مهمی داره, اسامی و مکان این ۵تا دکمه بدون برچسب رو اینجا مینویسم تا در تعیین نامگذاری دکمهها راحتتر عمل کنند.
اما قبل از اون, ابتدا توضیحات مربوط به
پایگاه حضرت آیتالله مکارم شیرازی
رو که درباره این نرمافزار درج شده رو خدمت شما تقدیم میکنم, سپس ضمن بیان نکاتی درباره استفاده از این برنامه, در ادامه اسامی دکمههای بدون برچسب رو هم مینویسم.

آشنایی با رساله توضیح المسائل / نسخه ۲٫۶ حضرت آیتالله مکارم

در این نرم افزار متن رساله توضیح المسائل حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی) با قابلیت های زیر وجود دارد:

 1. ارائه سرفصل های رساله در درختواره به منظور سهولت دسترسی به موضوعات
 2.  قابلیت جستجو در درختواره موضوعات
 3. قابلیت جستجوی پیشرفته (کل عبارت و یا عبارت به صورت عطفی و فصلی) در کل مسائل رساله
 4. قابلیت نشان گذاری مسائل و ایجاد فهرست مربوطه

خب ببینید دوستان, ابتدا که برنامه رو باز کردید باید چند ثانیه صبر کنید تا برنامه محتویاتش رو آماده کنه. آنگاه بقول معروف رسماً وارد محیط برنامه میشید که با پیمایش باهم گشتی در محیط برنامه خواهیم داشت.
اگه پیمایش کنیم در اولین گزینه
•دکمه ی منو ( ۱ )
رو خواهیم داشت که با کلیک روی آن یا ضربه زدن دکمه وارد منوی برنامه خواهید شد.
در قسمت منو اولین گزینه
•جستجوی پیشرفته
نام داره که همانطوری که از نامش پیداست میتونید با کمک این امکان, مطالب یا عبارات مورد نظرتون رو در کتاب رساله جستجو کنید. وارد بخش جستجوی پیشرفته میشیم.
بعد از ورود در وهله اول کادر ویرایش مقابل ما هست که خب طبعاً میبایست واژه یا عبارت مورد نظرمون رو بنویسیم و دکمه جستجو رو بزنیم.
منتها یه توضیح کوچولویی که باید در این بخش عرض کنم این هست که بعد از کادر ویرایش, و دکمه جستجو ما دکمه ای دیگه رو داریم که:
•تعیین نوع جستجو ( ۲)
هست یعنی ما وقتی این دکمه رو بزنیم در قالب دکمههایی رادیویی میتونیم تعیین کنیم که عبارت یا واژه ی مورد نظر ما به چه صورت جستجو بشه, فصلی: که طبعاً در بین سر‌فصلهای مطالب جستجو میکنه. عطفی: که واژه یا عبارت ما رو در بین عناوین و زیر مجموعههای هر فصل جستجو میکنه. کل عبارت: که معلومه در کل متن کتاب بدنبال واژه یا عبارت ما میگرده.
بعد از انتخاب یکی از موارد که در واقع تعیین نوع جستجو هست روی دکمه جستجو ضربه میزنیم, برنامه بعد از چند ثانیه حاصل جستجوی ما رو به ما نمایش میده که با پیمایش همین صفحه میتونیم مشاهده کنیم. بنابر این از بخش جستجوی پیشرفته خارج میشیم.
از آیتمهای دیگر بخش منو گزینه ی
•نشانها
هست که اگه به این بخش وارد بشیم میتونیم مطالبی رو که در کتاب به عنوان علامت یا بقول معروف مورد علاقهها برا خودمون علامت‌گذاری کردیم رو در این بخش ببینیم.
از آیتمهای بعدی بخش منو
•درباره ما
هست که معلومه و نیازی به توضیح نداره.
آیتم بعدی
•درباره نرمافزار
هست که اینم مشخصه. و عیناً توضیحاتی از برنامه رو که در بالا قرار دادم رو هم میتونید در این بخش ببینید.
آیتم بعدی
•راهنما
هست که راهنمایی استفاده از برنامه درش اومده.
آیتم بعدی
•تنظیمات
هست که بنظرم به کار ما نابینایان نمیاد چرا که میتونیم در این بخش نوع فونت یا اندازه ی فونت رو تعیین کنیم.
و آخرین آیتم
•خروج
هست.
از بخش منو خارج میشیم و با پیمایش صفحه مطالب و عناوین کتاب رو مرور میکنیم.
شیوه مرتب‌سازی مطالب در این برنامه همانطوری که در توضیحات مربوطه بیان شد نمایش درختی هست یعنی فرض شما اگه روی گزینه
•تقلید
ضربه بزنید زیر‌شاخههای تقلید باز میشه و اگه برید جلو آیتمهایی نظیر
•تقلید مجاز و غیر مجاز
•عمل به احتیاط
و … رو که در واقع زیر مجموعه تقلید هستند رو میبینید.
دوستان کار با این برنامه بهمین ترتیب هست که نوشتم منتها یه توضیحاتی تکمیلی رو هم باید بنویسم.
برای نمونه ما آیتم
•تقلید مجاز و غیر مجاز
رو که از زیر‌مجموعه های بخش تقلید هست رو باز میکنیم تا توضیحاتم رو اونجا عرض کنم.
وقتی این قسمت رو باز کنید, با پیمایش صفحه میتونید مطالب رو مرور کنید. در وهله اول میگه: نمای چند صفحه ای, تقلید مجاز و غیر مجاز, این نمای چند صفحه ای در واقع اشاره به صفحات کتاب داره.
در پیمایش بعد, ما دکمه ای رو داریم که با ضربه زدن روی آن
•میتونیم واژه یا عبارتی رو در این بخش جستجو کنیم ( ۳ )
بعبارت دیگه اگه ما چیزی در کادر جستجوی این بخش بنویسیم برنامه در بخش
•تقلید مجاز و غیر مجاز
بدنبال اون میگرده.
در پیمایش بعدی ما دکمه ای رو داریم که:
•با ضربه زدن روی اون میتونیم این بخش رو به لیست نشانهها اضافه یا از اون حذف کنیم, بطوری که اگه یه بار کلیک کنید به نشانها اضافه, و بار دوم حذف خواهد شد. ( ۴ )
این نکته رو هم بنویسم که: متأسفانه بعدها و با گذشت زمان برنامه با خوندن همون بخش به ما این مسأله رو اعلام نمیکنه که مثلاً آیا این بخش نشان شده یا نه؟
در پیمایش بعدی, متن مربوطه که در این مثال مسأله ۱ کتاب رساله میباشد برای ما قرائت خواهد شد.
در پیمایش بعدی, ما دکمه ای رو داریم که:
•با کلیک بر روی آن میتونیم بخش خوانده شده رو با دیگران در قالبهای رایج نظیر بولوتوث یا واتسآپ و… به اشتراک بذاریم ( ۵ )
البته خاطرنشان میکنم که وقتی روی دکمه فوق کلیک کنید باید
•اشتراکگذاری با دیگران
رو بزنید.
خب دوستان, توضیحات مربوط به این برنامه تمام شد و باقی کار به همین شیوه هستش.
اما همانطوری که گفتم در این برنامه ما ۵تا دکمه بدون برچسب داریم که اگه دقت کرده باشید من در توضیحاتم آنها رو شماره‌گذاری کردم, در اینجا فقط اسمی رو که من به انتخاب خودم به این برچسبها دادم رو مینویسم و لزوماً نیازی نیست دوستان همین نامها رو بدن و میتونند بنا به سلیقه خودشون نامهایی متنوع به این دکمهها بدن.

 1. منو
 2. جستجو در …
 3. جستجو در این بخش
 4. اضافه/حذف از نشانها
 5. اشتراکگذاری

قبل از ارائه لینک دانلود برنامه متذکر این نکته میشم که در سایت معرفی شده در این پست یعنی
پایگاه حضرت آیتالله مکارم شیرازی
علاوه بر این رساله, برنامههای مفیدی هم هست که همه از آثار و دروس و استفتائات حضرت آقا هستند و طبعاً برای ما مقلدین تکتک این برنامهها به فراخور نیازهای روزمره ما ارزشمند هستند.
خب دعوت میکنم این برنامه مفید رو با حجم ۷مگابایت از لینک مقابل دانلود بفرمایید.
دانلود نسخه اندرویدی رساله توضیحالمسائل حضرت آیتالله مکارم شیرازی
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در این ماههای شریف و با عظمت: التماس دعا/خدانگهدار.

۵ نفر این پست رو پسندیدن!

Print Friendly, PDF & Email • مهدی عزیززاده

  درباره مهدی عزیززاده

  بنام خداوند بخشنده مهربان ضمن عرض سلام و درود به خدمت بازدید کنندگان این جانب: مهدی عزیززاده خرمی هستم این جانب در روز شنبه مورخ 5 آبانماه سال 1363 هجری شمسی، 27 اکتبر سال 1984 میلادی و 2 صَفَر سال 1405 هجری قمری در استان مازندران شهرستان آمل متولد شدم. از همان ابتدای کودکی من نابینا به دنیا آمدم. دوران ابتدائی را در مدرسه استثنائی دین و دانش آمل به پایان رساندم. سپس مقاطع راهنمایی و متوسطه و پیشدانشگاهی را مثل خیلی از همنوعانم در مدارس عادی سپری کردم. این جانب در سال 81 در آموزشگاه شهید مدنی آمل همگام با گروهی از همنوعانم مهارتهای ICDL را زیر نظر خانم نائیجیان گذراندم. و در پایان آن دوره در امتحان مربوطه این جانب با نمره عملی 100 و نمره تئوری 99 به عنوان نفر اول انتخاب شدم. بعد از آن چون آن زمان من کامپیوتری نداشتم به مدت 5 سال از رایانه به اجبار فاصله داشتم. بعدها در سال 86 با تهیه کامپیوتر و تهیه بستههای آموزشی و راهنمایی دوستان خصوصاً دوست و یار با وفایم آقای عادل اکبری توانستم اکثر مهارتها را بیاموزم. در همینجا بر خود لازم میدانم در وهله اول از سرکار خانم نائیجیان که مهارتهای پایه و اساسی کامپیوتر را به بنده آموختند و در وهله بعد از جناب آقای عادل اکبری که با صبر و حوصله در راه یادگیری مهارتهای بیشتر کُمَکَم کردند و از هیچ کوششی دریغ نکردند و حتی هنوز هم من از محضرشان درس میگیرم صمیمانه و متواضعانه تشکر و قدردانی کنم. این جانب در سال 87 در خانه نور جانبازان آمل به مدت 3 ماه به تدریس کامپیوتر به جانبازان عزیز شهرمان اشتغال داشتم. همچنین در سال 89 در مدرسه استثنائی شهرمان به تدریس رایانه به دانش‌آموزان پرداختم. هماکنون نیز گاهاً جسته و گریخته به طور خصوصی به برخی از بچهها کامپیوتر میآموزم یا مشکلاتشان را در این حیطه برطرف میکنم. این جانب پس از اتمام دوره پیشدانشگاهی در سال 82 در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمودم. و با رتبه 47747 مجاز به انتخاب رشته شدم اما در انتخاب رشته پذیرفته نشدم. با این حال امیدم را از دست ندادم و مجدداً در سال 83 در آزمون شرکت کردم و با رتبه 23000 موفق به پذیرفته شدن در دانشگاه پیام نور شهرستان محمودآباد در رشته الهیات و معارف اسلامی با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی شدم. و در سال 90 موفق به اخذ مدرک کارشناسی در رشته فوق گردیدم. من یک فرزند دختر به نام مریم دارم. که خیلی هم دوستش دارم! الآن که دارم اطلاعات بخش شناسنامه ام رو بروز میکنم مریم خانُمَم کلاس دوم دبستان رو تمام کرده و انشاالله در مهرماه امسال به کلاس سوم دبستان خواهد رفت. یک برادر نابینایی هم دارم اما متأسفانه خواهری ندارم البته خیلی دوست داشتم خواهر داشته باشم چون اعتقاد قلبی من این است که خواهر نعمتی بزرگ است چرا که میتوان در کنارش یا با حرفهایش یا با قربان صدقه رفتن برادرهایش یک تسکین دهنده روح و جان برایمان باشد. البته ما برادرها هم باید هوادار خواهرمان باشیم. میتوانید از دو راه ایمیل و تلفن همراه با من در ارتباط باشید البته من نیز مانند اکثر دوستان نابینا تلفن گویا دارم و با پیامک هم مشکلی ندارم البته کاربر اِسکایپ نیز هستم. از افتخارات معنوی من تشرف 15 مرتبه به مشهد مقدس و 4 مرتبه به حرم حضرت معصومه (سلامالله علیها) و همچنین سفر روحانی کربلای معلا میباشند. از غذاهای محبوبم ماکارونی و خوراک جگر البته جگر سیاه است. من آدم زیاد احساسی نیستم اما خیلی زود به اشخاص دلبسته شده و به آنها وابستگی عاطفی پیدا میکنم. به مباحث کامپیوتری و خصوصاً آموزشی در این حیطه علاقه دارم و تا آنجا که بتوانم پیگیری میکنم. این جانب مدت یک سال در گروه تواشیح سبحان عضویت داشتم و هماکنون مثل خیلی از همنوعانم در قرائت قرآن و خوانندگی دستی دارم. شاد باشید و سرفراز. راههای ارتباط با من: ایمیل m.azizzadeh.amol@gmail.com تلفن: 09114140583
  این نوشته در آموزش, اندروید, تلفن همراه, دانلود, کتاب, مذهبی, معرفی, نرم افزار ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

  8 پاسخ به دانلود نسخه اندرویدی رساله توضیحالمسائل حضرت آیتالله مکارم شیرازی بهمراه آموزش متنی استفاده از این برنامه

  1. شهاب می‌گوید:

   سلام جناب عزیز زاده بسیار عالی و مفید از شما متشکرم

  2. حسین مهدوی می‌گوید:

   سلام مهدی جان خیلی خیلی ممنون منتضر پست های دیگه هستیم

  3. مهدی عزیززاده مهدی عزیززاده می‌گوید:

   بهبهبهبه سلاااااام حسین مهدوی عزیز و دوست داشتنی به همراه تیمی متشکل از سجاد رشیدی! حال؟ احوال؟ خیلی خوشحال شدم کامنتت رو دیدم! الآن ایمیلیم رو چک کردن دیدم کامنت نوشتی رفتم تأییدش کنم دیدم بچهها تأیید کردند, خلاصه ببخشید کامنتت برا لحظاتی رفت بقول داش ممل تو صف نون سنگک! آخه این WordPress آدمیزاد که نیست! از دوستی و روابط حسنه ما و شما خبر نداره! لطف کردی حسین جان, اولین پستت که منتشر کردی الآن میخونمش ببینم چیکار کردی.

  4. سجاد رشیدی سجاد رشیدی می‌گوید:

   salam mahdi خخخخخی خوبی پسر حالت چطورهههههههههه میسی از این نرم افزااااااااااااااااار راستی چیکار میکنی نیستی گلم خخخخخی من چرا هی میخندم مهدی جان به هر حال بابت برنامه مرسی موفق باشی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green