جزئیات اخاذی از زنان در تانگو!


- 929 بازدید

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت جزئیات دستگیری مردی را فاش کرد که در محیط تانگو ضمن اغفال زنان از آنها اخاذی میکرد.

سرهنگ محمدمهدی کاکوان در گفتوگو با ایسنا با تشریح جزییات این خبر گفت: در اولین روز از تیرماه امسال زنی به نام افروز با حضور در پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت اعلام کرد که در فضای تانگو، مورد اخاذی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بلافاصله پس از اظهارات این زن ۴۱ ساله، پروندهای پیش روی کارآگاهان گشوده شد، گفت: این زن در اظهارات خود عنوان داشت که چندی پیش با مردی جوان در محیط تانگو آشنا شده است که پس از برقراری ارتباطات بیشتر از وی تصاویری گرفته و از آن پس او را تهدید کرده که در صورت عدم پرداخت ۵۰ میلیون تومان پول نقد، تصاویر او را در شبکههای اجتماعی دیگر منتشر و لینک این سایتها را برای همسر و خانوادهاش میفرستد.

رییس پلیس فتای پایتخت با بیان اینکه با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله رسیدگی به این پرونده آغاز شد، گفت: ماموران در تحقیقات تکمیلی دریافتند که این پسر جوان که خود را امیرپاشا معرفی میکرده است، مدعی بوده که پسر یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و طراحان پوشاک مردانه است که به دلیل مشکلات پیش آمده با همسرش قصد متارکه دارد و از این رو اعتماد زنان را به خود جلب میکرد.

کاکوان با بیان اینکه بررسی پیج امیرپاشا نشان داد که وی تصویر یک دستگاه خودروی بیامو را به عنوان بکگراند صفحهاش انتخاب کرده و مدعی شده است که تصویر یکی از خودروهای او است، گفت: بررسی متن چت و پیامهای رد و بدل شده فیمابین امیرپاشا و افروز نشان داد که کارآگاهان با یکی از کلاهبرداران حرفهای روبهرو هستند که با روانشناسی دقیق رفتار زنان آنها را مجاب میکند که با وی در ارتباط باشند.

رییس پلیس فتای پایتخت با بیان اینکه ماموران توانستند در اقدامی سریع ردپای امیرپاشا در محیط حقیقی را بیابند، گفت: تعقیب و مراقبت از این متهم آغاز شد و ماموران پلیس توانستند محلهای تردد این متهم ۲۵ ساله را در تهران، کرج و منطقه فردیس شناسایی کنند که نهایتا این فرد در منزل مسکونیاش واقع در فردیس کرج دستگیر شد.

وی با بیان اینکه ماموران در بازرسی از وی متوجه شدند که این فرد هیچ نسبتی با مسوولان و تجاری که اعلام کرده بود ندارد، گفت: متاسفانه در بررسی کامپیوتر و تلفن همراه این فرد متوجه شدیم که او بدین شیوه از ۳۲ زن دیگر نیز اخاذی کرده است.

به گفته رییس پلیس فتای پایتخت بررسی محتوای تلفن همراه امیرپاشا نشان داد که وی ضمن اخذ تصاویر برهنه و مستهجن از زنان، از آنها اخاذی میکرده است.

کاکوان با بیان اینکه بررسی از امیرپاشا نشان داد که وی با تکیه بر دروغهایش مبنی بر وضعیت مالی مناسب و با این بهانه که قصد متارکه از همسرش را دارد و از سمت خانواده همسرش مورد ظلم قرار گرفته، توجه زنان را به خود جلب میکرده است، گفت: بررسی اموال امیرپاشا نشان داد که وی نه تنها خودروی بیامو ندارد بلکه عکس بکگراند تانگواش، عکس خودروی پسر همسایهشان بوده و به دلیل آشناییاش با اصطلاحات صنعت پوشاک، مدعی میشده که پسر یکی از بزرگترین طراحان و تولیدکنندگان صنعت پوشاک مردانه داخلی است اما بررسیها نشان داد که امیرپاشا هیچ نسبتی با این برند ندارد.

کاکوان با بیان اینکه این فرد در ارتباطش با زنان، آنها را وادار به خرید هدایای گرانقیمت میکرد، گفت: حتی گوشی تلفن همراه امیرپاشا نیز نتیجه اخاذی یکی از زنان بوده است.

سکوت قربانیان،چراغ سبز به متهمان
رییس پلیس فتای پایتخت با بیان اینکه متاسفانه اکثر قربانیان امیرپاشا زنان متاهل بودند، گفت: خانوادهها باید در راستای به کارگیری تکنولوژی جدید و بهرهگیری از نرمافزارهای ارتباطات تحت موبایل دقت لازم را داشته باشند، اما متاسفانه مشاهده شده است که نه تنها خانوادهها توجهی به این امر ندارند، بلکه گاهی اوقات خود نیز در دام شیادان این شبکههای اجتماعی گرفتار میشوند.

کاکوان با بیان اینکه گاهی دیده شده توصیههای پلیس از سوی مردم نادیده گرفته میشود، گفت: حجم و موضوع پروندههای واصله به پلیس فتا نشان میدهد که کلاهبرداران و سوءاستفادهکنندگان در کمین افراد و حتی خانوادهها هستند و مساله قابل تاسف این است که گاها در اینگونه پروندههای غیراخلاقی، مالباختگان و قربانیان به دلیل شرایط فرهنگی و همچنین ترس از آبروریزی نسبت به ثبت شکایت اقدام نکرده و پلیس را در رسیدگی قاطع تنها میگذارند اما این ترس آنها فرصتی است به کلاهبرداران و سوءاستفادهکنندگان تا دوباره به عمل مجرمانه خود بازگردند.

وی در بخش پایانی سخنان خود ضمن هشدار به تمام سوءاستفادهکنندگان فضای مجازی گفت: پلیس به عنوان حافظان نظم امنیت نسبت به شناسایی، دستگیری و برخورد با این سوءاستفادهکنندگان در کمترین زمان ممکن اقدام میکند اما قربانیان نیز باید توجه داشته باشندکه سکوت آنها باعث تجری مجرمان خواهد شد.

۳ نفر این پست رو پسندیدن!

Print Friendly, PDF & Email • این نوشته در اخبار, اطلاع رسانی, اینترنت, ترفند, تلفن همراه, روان شناسی ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

  10 پاسخ به جزئیات اخاذی از زنان در تانگو!

  1. بهنام نصیری بهنام نصیری می‌گوید:

   سلام رضا جان
   داداش من همه پستاتو میخونم
   اما به قدری کار سرم ریخته که نمیشه کامنت داد
   یه ماهی میشه تو هیچ پستی کامنت ندادم
   حلال کن
   پستات مثل همیشه قشنگه
   منتظر پستای قشنگ بعدیت هستیم

  2. سعید پناهی سعید پناهی می‌گوید:

   سلام.
   واقعا این مردم چه قدر زرنگند.

  3. ****!@@@@**@@*@*@* می‌گوید:

   عجب بابا
   همه خلافکارا کرجی هستن 😀 کرجیها، وای وای وای

  4. محمدعلی می‌گوید:

   سلام رضا جان مرسی. ببینید بچه ها قبول! مسنجرهایی مثل تانگو واتساپ لاین و…. اصلا امن نیستن و فضای مناسبی برای سوع استفاده هستن اما این جور سوع استفادهها خاس فضای مجازی نیست! مثلا همین خانمی که این اتفاق براش افتاده بیخود میکنه به شوهرش خیانت کنه و با یه غریبه ارتباط بگیره که این مشکلات براش پیش بیاد؟! خب اینجور اخازیها تو محیط واقعی هم میتونه اتفاق بیفته! همین خانم اگر تو خیابون هم با این آقا آشنا میشد همین اتفاق میافتاد

   • رضا بخشی می‌گوید:

    سلام، من هم با نظر شما موافقم. به عقیده من دنیای واقعی فرقی با دنیای مجازی نداره. اتفاقً من فکر می کنم که ما توی دنیای مجازی بیشتر اون شخصیت پنهانمون رو نشون میدیم. اگه کلاه برداریم، توی دنیای مجازی به بقیه می فهمونیم که ما واقعً کلاه برداریم و اگه در باطن انسان خوبی هستیم، در فضای مجازی هم همون رو نشون میدیم و اگر ذاتً انسان خیانت کاری هستیم، در فضای مجازی هم خیانت کاریم.

  5. رضا بخشی می‌گوید:

   سلام داداش، ممنونم از این که در مورد این موضوع بهم نظرت رو گفتی و من از این بابت خیلی خوشحالم که تو با نگاه طنزگونه ات به مسادل نگاه می کنی. چرا ناراحت بشم. اگه باز هم تمایل داشتی، من رو از نظرهای با ارزشت با خبر کن.

  6. محمدعلی می‌گوید:

   سلام مجدد! رضا جان ببخشید میدونم ربطی به این پست نداره اما من یه عضر خاهی به شما بده کارم! راستش من چند روز پیش ویندوزمو عوض کردم بعد از این که مجدد اسکایپ رو نصب کردم متوجه شدم که اسم شما و چندتا از دوستان دیگه از لیست من حذف شده! باور کن که امدی نبوده خودمم نمیدونم جریان چیه! به هر حال من معضرت میخام داداش!

  7. رضا بخشی می‌گوید:

   خواهش می کنم. سعیم رو می کنم که بیشتر به نظراتتون پاسخ بدم ولی راستش این که من کم به سایت سر میزنم. به خاطر همین هست که کم به نظراتتون پاسخ می دم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green