دانلود فیلم The Exorcist 1973 – جن گیر۱/ به همراه فایل صوتی و نقدو بررسی/ لطفا افراد زیر ۲۱ سال وارد نشوند

لینک فایل صوتی به فرمت MP3 با کمترین حجم افزوده شد.

 

The Exorcist 1973 – جن گیر ۱

تاریخ انتشار: ۲۶ دسامبر ۱۹۷۳

مدت زمان: ۱۲۱ دقیقه

کمپانی: وارنر بروس

کارگردان: William Friedkin

بازیگران: Ellen burstyn . Peter masterson . Linda blair

خلاصه فیلم:

داستان در رابطه با دختر بچه ای است که شیطان در جسمش حلول می کند.

و دکتران دلیلش را مریضی عصبی می داند. تا اینکه یک کشیش تصمیم می گیرد

مراسم جن گیری انجام دهد ….

به نظر من جن گیر پر محتوا ترین و ترسناکترین فیلم تاریخ سینما است.

تا حدی که می گویند وقتی فیلم اکران شد مردم داخل سینما را تا ماهها بعد

از تماشای فیلم شوکه کرده بوده

هشدار !!!

این فیلم دارای صحنه ها ، تصاویر و صداهای بسیار ترسناک و دلخراش می باشد ! لذا مشاهده این فیلم به افراد زیر ۲۱ سال ، خانم های باردار ، افراد دارای ناراحتی های قلبی و روحی و… به هیچ عنوان توصیه نمی شود !!!

بخش دانلود

فایل تصویری:

حجم: حدود ۱GB

دوبله فارسی: دارد

فرمت:

 

MKV 720P

دانلود

فایل صوتی:

حجم: حدود ۸۰MB

زبان: فارسی

فرمت: MKA

دانلود

فایل صوتی:

زبان: فارسی

فرمت: MP3

حجم: ۶۰ mb

دانلود

نقد و بررسی فیلم The Exorcist Colections ( مجموعه فیلم های جن گیر )

شاید این مطلب برای کسانی که فیلم را ندیده اند انگیزه ای شود که حداقل یکبار فیلم را ببینند. البته این نکات در نسخه اصلی و اورجینال فیلم وجود دارند و اگر از یک یا چند مورد سر درنیاوردید بدانید که فیلم را با سانسور دیده‌ اید! و البته هرکس می‌تواند به این لیست مواردی را اضافه کرده و با هربار دیدن فیلم مطمئنا نکات جدیدی به ذهنمان می‌آید.

 1. کشیش جوانی که در آخر فیلم در حضور پدر کاراس اعتراف کرد خودش یک کشیش کاتولیک بوده (و هست) (جناب کشیش ویلیام اومالی). کارگردان فیلم برای اینکه در صحنه آخر فیلم واقعا او را غافلگیر کند، ناگهان به صورتش سیلی زد و بعد فریاد زد «اکشن»! پدر اومالی هنوز که هنوز است خاطره این روز را در دانشگاه فوردهام به دانشجویانش آموزش می‌دهد.
 2. روز اول فیلمبرداری سکانسهای جن گیر، دیالوگهای لیندا بلر که پر از کلمات زشت و رکیک بود باعث رنجیده خاطر شدن ماکس وان سیدو (Max von Sydow) جنتلمن می‌شد. انگار که بعضی وقتها یادش می‌رفت سر صحنه فیلمبرداری هستند.

 

 1. در این فیلم برای مضطرب کردن بیشتر تماشاگر کمی ‌از تکنیک *cutaway استفاده شده است. معروفترین این صحنه‌ها صورت شیطانی است (که در بالا می‌توانید ببینید). بد نیست بدانید بازیگر اصلی این چهره ایلین دییتز کسی بود که در ۲ سریال آمریکایی Happy Days و General Hospital خوش درخشید. این چهره برای من یکی از به یادماندنی‌ترین صحنه‌های فیلم است که هنوز وقتی آن را می‌بینم می‌ترسم. *cutaway نمایی است که موضوع اصلی صحنه را نشان نمی دهد، بلکه مربوط به جزء دیگری از صحنه است که از لحاظ مضمون و یا ربط داستانی با موضوع اصلی ارتباط دارد. مثلا وقتی در تصویر اصلی مردی را داریم که در خیابان قدم می‌زند، در نمای cutaway بخشی از کفش یا کیف مرد یا حتی زنی که از پنجره خانه‌اش به او نگاه می‌کند نشان داده می‌شود.
 2. در صحنه دلخراش فیلم که ریگان به صلیب عیسی بی‌حرمتی می‌کند (که به احتمال زیاد شما این صحنه را ندیده اید چون در بعضی از نسخه‌ ها سانسور شده است) و پس از ورود مادرش به صورت او شلاق می‌زند، ایلین دییتز (که شماره ۳ در موردش صحبت شد) به کمک ریگان می‌آید. ویلیام فرکلین احساس می‌کرد آنها به شخصی نیاز دارند تا برای اجرا کردن این حرکات سنگین از توانایی بدنی بیشتری برخوردار باشد و برای این کار استفاده از دو نفر به بهتر درآمدن سکانس کمک می‌کرد. لیندا بلیر در مورد این صحنه می‌گوید: «من واقعا نمی‌دانستم چه کار دارم می‌کنم و دلیل انجام این اعمال شیطانی را نمی‌دانستم».

 

 1. در ضمن بد نیست بدانید این جیغ‌های شیطانی که از دهان لیندا بلیر بیرون می‌آمد، صدایی نبود جز صدای جیغ خوکهایی که ذبحشان می‌کردند.
 2. الن بروستین به خاطر این فیلم و در صحنه ای که دختر جن زده اش او را پرتاب کرد، ستون فقراتش برای همیشه آسیب دید. و وقتی او از شدت درد جیغ می‌کشید از او فیلم گرفته و برای طبیعی درآمدن هرچه بیشتر فیلم بعدا این قطعه را به فیلم اصلی اضافه کردند.
 3. برای جلوه بیشتر صحنه‌های ترسناک در طول فیلمبرداری تمام وسایل اتاق خواب فیلم را فریز کرده بودند و برای این کار با چهار وسیله تعیین دما، دما را بین ۳۰ تا ۴۰ درجه زیر صفر پایین می‌آوردند. بعضی وقتها هوا به قدری سرد می‌شد که عرق افراد و کارکنان روی بدنشان یخ می‌زد. در یک سکانس قبل از رسیدن بازیگران بارش برف سبب شده بود که فضا کاملا از رطوبت و نم اشباع شود. این حادثه نیاز به ایجاد و ساختن غبارهای تنفسی را که در فیلمهای مدرن امروزی بسیار رایج است را تامین می‌کرد.

 

 1. وقتی نسخه اصلی فیلم اولین بار در انگلیس نمایش داده شد، چند انجمن شهری نمایش عمومی ‌فیلم را تحریم کردند. این واقعه منجر به پیدایش حوادث و تورهای مسافرتی عجیب و غریب شد! مثلا شرکتهای مسافرتی «تورهای اتوبوسی برای دیدن جن‌گیر» ترتیب می‌دادند و علاقه‌مندان را به صورت گروهی برای تماشای محلی که فیلم در آنجا ضبط شده بود می‌بردند.
 2. یکی از تماشاچی‌هایی که در نمایش اولیه و خصوصی فیلم اصلی را دید از شدت ترس غش کرده و بیهوش شد. او بعدا از کمپانی برادران وارمر درخواست غرامت کرد و ادعا کرد که استفاده از تکنیکهای تصویری غیراستادانه سبب بیهوش شدن او شده است. و البته این کمپانی هم از حسابش مبلغ اعلام شده توسط دادگاه را به حساب این مرد واریز کرد. فیلم در اکران‌های مختلف مردم زیادی را شدیدا تحت تاثیر قرار داد. همچنین به به پرستاران و دکترهای اورژانس ابلاغ شده بود که به حال کسانی که به خاطر این فیلم دچار تشنج و غش می‌شدند رسیدگی کنند.
 3. به خاطر همه این جنجال‌ها فیلم تا سال ۱۹۹۹ در شبکه ویدئویی در دسترس نبود، در این سال اداره سانسور انگلیس با ضبط نسخه کامل و بدون سانسور فیلم در شبکه ویدئویی موافقت کرد.
 4. جایی که ریگان تسخیر شده به پدر دامین کاراس لگد زده و او را پرتاپ می‌کند از حقه صابون استفاده شده است!
 5. ویلیام فردکین کارگردان فیلم از از توماس برمینگهام کشیش و مشاور اجرایی خواست که عمل جن‌گیری را انجام دهد، ولی او از این کار امتناع کرده و گفت عمل جن‌گیری باعث افزایش خشم جن‌ها می‌شود. کشیش برمینگهام موقع بازدید از این فیلمبرداری زخمی‌ شد و با این حال به کارکنان دلداری داده و برای آنها دعای خیر می‌خواند.
 6. بعد از اینکه ویلیام فردکین برای فیلم El topo (1970) کار را منحل کرد، از گونزالو گاواریا خواستند بعضی از کارهای صداگذاری فیلم را انجام دهد. یکی از صداهای به یادماندنی، صحنه ای است که ریگان سرش را ۳۶۰ درجه می‌چرخاند. طریقه ایجاد کردن این نوع صدا هم در نوع خود جالب است: برای این کار همه کارکنان و بازیگران کیف پولهای چرمی ‌خود را جلوی میکروفون جمع کرده و صدای حاصل از اصطکاک این کیفها به یکدیگر ایجاد می‌شد.
 7. ویلیام پیتر بلتی رمانش را براساس یک مراسم جن‌گیری واقعی سال ۱۹۴۹ به طور فرضی اقتباس کرد، که هم در کلبه‌ای در شهر ماریلند و هم در Bel-Nor میسوری به صورت ناقص انجام شده بود. چندین روزنامه محلی از سخنرانی کشیشی گزارش کردند که برای مردم معمولی صحبت کرده و ادعا کرده بود که جن را از وجود یک پسربچه ۱۳ ساله به نام روبی خارج کرده و این کار طاقت فرسا ۶ ماه طول کشیده بود.
 8. یکی از معروفترین صحنه‌های این فیلم و صحنه ای که برای پوستر فیلم و کاور DVD/VHS ‌ها استفاده شد، از نقاشی «امپراطور نور» (سال ۱۹۵۴) اثر رنه ماگریته الهام گرفته شده است. این صحنه قسمتی از فیلم است که مرین از تاکسی خارج شده و درجلوی اقامتگاه MacNeil که در احاطه نورهای مخوف است می‌ایستد.
 9. در این فیلم لیندا بلر هم زخمی ‌شد، وقتی که از روی تخت پرت می‌شد در اثر اصابت یک جسم تیز کمرش زخمی ‌شد.
 10. لیندا بلر قبل از اینکه با گرفتن جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن از آکادمی‌ Mercedes McCambridge به خاطر درآوردن صدای جن معروف شود، برای این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین نقش مکمل شد. و البته طبق قوانین آکادمی ‌اسکار کسی که نامزده دریافت جایزه شده نمی‌تواند از مقام خود انصراف دهد. اما علی رغم تمام این حرفها لیندا با سپردن امتیاز خود به یک بازیگر دیگر فرصت بردن جایزه اسکار را از بین برد.
 11. برای سکانسهای استفراغ الیین دییتز به کمک لیندا بلر می‌آمد و بعدها درحالیکه ادعا می‌کرد دستمزدش برای این سکانسها پرداخت نشده ادعای غرامت کرد. گریم‌های دیک اسمیت بر روی صورت دییتز به صورتی بود که با نصب ورقه‌های گرم شده پلکسی گلاس، رگ و پی صورت او را نمایش داده و چهره اش را وحشتناک می‌کرد. همچنین یک پوشش نازک که داخل دهان و روی زبان نصب شده بود سبب می‌شد که استفراغ به طور طبیعی و روان از دهان بیرون بیاید و مایع استفراغ هم از لوله‌هایی تامین می‌شد که به صورت مخفی درون پلکسی گلاس دو طرف صورت جاسازی شده بود. چنین تجهیزاتی باعث می‌شد که که دییتز نتواند به راحتی دهانش را ببندد یا چیزی بخورد.
 12. یک سری از متعصبین مذهبی که عمل جن‌گیری و ارواح شیطانی را باور داشتند از اینکه لیندا بلر تهدید به مرگ شود می‌ترسیدند و تا ۶ ماه بعد از انتشار فیلم برای حمایت کردن از لیندا برای او بادیگارد گذاشته بودند.

۲۰. جنی که ریگان مک‌نیلل را تسخیر کرده بود «پازوزو» نام داشت، با این حال نام جن در هیچ قسمتی از فیلم ذکر نشد. پازوزو در فیلم به پدر دامین کاراس دروغ گفته و ادعا می‌کند شیطان واقعی است و البته دیالگوهایش با پدر لنکستر مرین غلط بودن ادعاها را ثابت می‌کند.

 1. Mercedes McCambridge روی یک سیب نیم خورده له شده و تخم مرغ خام استفراغ کرد، تا طنین صوتی مناسبی برای پرتاب شدن استفراغ های ریگان ایجاد کند.
 2. ویلیام فردکین مدتهای مدید در جستجوی بازیگر نوجوان توانا برای نقش ریگان بود و خودش می‌گوید حتی روزهای آخر در نظر داشتم از بازیگران عاشقانه قد کوتاه برای این نقش استفاده کنم.
 3. در طول فیلمبرداری یک ساله فیلم حرف و حدیث‌هایی در مورد بدیمن بودن فیلم وجود داشت، مثل مرگ ۹ نفر از کسانی که در روند تولید فیلم نقش داشتند و داستان‌هایی در مورد آتش سوزی مرموزی که در تعطیلات آخر هفته باعث خراب شدن بخشی از فیلم شد. دو نفر از بازیگران به نام‌های جک مک گووارن (بازیگر نقش بروک دنینگز) و واسیلیکی مالیاروس (مادر پدر کاراس) قبل از اکران فیلم زندگی را وداع گفتند.
۹ نفر این پست رو پسندیدن!

درباره رضا نظری

من: رضا نظری، متولد گرمترین روزه مرداد، رشته روانشناسی بالینی در دانشگاه آزاد اسلامی واهد ساری مشغول به تحصیلم. آیدی اسکایپ من: reza.nazari911
این نوشته در دانلود, دسته‌بندی نشده, صوتی, فیلم ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

34 دیدگاه دربارهٔ «دانلود فیلم The Exorcist 1973 – جن گیر۱/ به همراه فایل صوتی و نقدو بررسی/ لطفا افراد زیر ۲۱ سال وارد نشوند»

 1. سلام رضاجان! واقعا مرسی بابت فیلم دمت گرم

 2. فرشاد فلاح می‌گوید:

  سلام آقا دستت درد نکنه ما را بردی به…. یادمه وقتی این فیلم خیلی رو بورس بود یه شایعه ای بود که دختره بازیگره توی تیمارستان هست.نمی دونم چند بار این فیلم را دیدم ولی خیلی دیدم.دفعه اولی که دیدم یادم نمیره داشتم با بابام می دیدم همش حواسم بود بابام از جاش بلند نشه که من درجا در می رفتم خخخ تنها میخواستی بری آب بخوری نمی شد خ.اگه الان هم بگن فیلم را ببین با اشتیاق نگاه میکنم.دمت گرم

 3. علیرضا نصرتی می‌گوید:

  من وارد هم میشم دانلود هم میکنم! دلتون بسوزه!

 4. علیرضا نصرتی می‌گوید:

  سلام مجدد این ورنر بروز حرف نداره هم بازی هاشون آلیه هم فیلماشون من ۴ تا بازی و فیلم از این شرکت دارم و از همه خوشم میاد.

  پیشنهاد میکنم فیلم ماتریکس به همراه بازیش و فیلم بتمن و فیلم کمبات به همراه بازیشون رو بگیرین همشون مال این شرکت هستن.

 5. سعید پناهی می‌گوید:

  سلام رضا.
  دان میکنم شب یعنی صبح ساعت ۴ تو ی زیرزمین تنها چراقا خاموش میگوشمش.
  خدا بخیر بگذرونه.

 6. حجت می‌گوید:

  سلام دانلود نمیشه لینکا خرابه

 7. alireza.rick می‌گوید:

  سلام
  رضا، واقعا تو این فیلم رو دیدی؟
  چی بگم، من که مسخره ترین فیلم ترسناک میدونمش
  به هر حال ضحمت کشیدی، و اگه خواستی فیلم ترسناک بزاری، دوست داشتی تو اسکایپ ازم بپرس
  موفق باشی داداش.

 8. محمدرضا ستوده می‌گوید:

  سلام و عرض ادب و سپاسگزاری بابت قرار دادن این فیلم. به نظر میرسد که این فیلم ورژن دو و سه هم داشته باشد. من خیلی دنبال این فیلم گشتم ولی چون زیاد به اینترنت مسلط نیستم نمیتوانستم دانلودش کنم. آیا این فیلم بدون سانسور است؟ یعنی هنگام دوبله سانسور و حذف نشده است؟ موفق باشید. در صورت امکان ورژن دو سه را هم با نقد و بررسی قرار دهید.

  • رضا نظری می‌گوید:

   درود
   این یک مجموعه هست که طی سالهای ۱۹۷۳ تا ۲۰۱۰ در ۷ قسمت اومد
   همونطور که میدونید این ورژن اول این فیلم هست .
   فکر نمیکنم به اون صورت سانسوری شده باشه ، البته یک مقدار هست که دیگه اون جاها دوبله نشده.
   بله توی نت واقعا گیر نمیاد ، من خودم هم به سختی پیداش کردم..
   ورژن های دیگه رو فکر نمیکنم دوبله کرده باشن . اگر دوبله های ورژن بعدی رو گیر اوردم حتما میذارم

 9. ممل آمريكايي می‌گوید:

  سلام . از دیشب فکر میکنم قبلا ها هیجده سالگی بود چرا شد بیست و یکی . یعنی آیا احکام عوض شده آیا یا نه شما تز دادی داداش
  لینک تصویری که تا سال بعد هم دان نمیشه صوتی هم هر چقدر میزنم خارجکی فحش میده اگه صوتی رو حلش کنید دمتون گرم
  من خودم با جن و ارواح در ارتباط هستم . میرم خونشون میان خونمون رفت ؤ و آمد خانوادگی داریم خیلی آدمای خوبی هستن بحز از شما نباشن
  بابت فیلم هم دمت گرم انشا الله که کارگردان جن ها بشی
  یا حق

  • رضا نظری می‌گوید:

   نه داش ممل . از همون اول ۲۱ بود . من نزده بودم ۱۸ . چون واقعا دل خراشه ، مخصوصا برای ایرانی ها که میدونی دیگه …
   راجع به فایل صوتی هم مشکل از هاست آپلود سنتر هست که با سعید صحبت کردم گفت و بزودی مشکل حل میشه..
   مرسی بابت کامنت . بازم شرمنده که نتونستی دان بزنی فعلا

 10. شهاب می‌گوید:

  سلام رضای عزیز .
  عالی بود عالی .
  من دان کردم اما کی گوش بده خخخ .
  مرسی رضا جون

 11. سعید پناهی می‌گوید:

  سلام رضا.
  سلام رضا.
  هنوز جرعت نکردم بگوشم.
  خب اینم بگم لینکا سالمن الان.
  دانلود کنین حالشو ببرید.
  فقط رضا ی مشکل اگر میشد این فرمتیش نمیکردی عالی میشد.
  آخه IDM این فرمت صوتی رو پشتیبانی نمیکنه.
  و بچه ها چون start download براشون نمیاره, فکر میکنن لینک مشکل داره.
  اگر امکان داره فرمت mp3 شو بزار,
  و پستو باز بیار بالا تا بچه هایی که دان نزدن دان کنن و حالشو ببرن.
  مرسییییی.

 12. سلام رضاجان! واقعا دمت گرم بابت فایل mp3

 13. بهنام نصیری می‌گوید:

  سلام رضا جون
  من حتما دانلود میکنم
  چون عاشق این ژانر از فیلمم
  ممنون

 14. هادی مشیر آبادی می‌گوید:

  سلام ,. بهبه چه فیلم جالبی است این فیلم
  فقط تنها نباید نگاه یا گوشش کرد
  خخخ
  هاهاها
  باید دسته جمعی بنگریم
  یا بگوشیم
  خخخ
  هاهاها
  آقا رضای گل
  دستت طلا جونت بیبلا
  تشکر ممنون
  آقا بی صبرانه منتظر قسمت های بعدیش هم هستم
  فقط الان سه ساعت هست که زدم دال بشه
  سرعت دال ۳۴ تا ۸ در نوسان است
  خخخ
  فکر کنم تا فردا تموم بشه
  ولی زحمت بزرگی کشیدی
  لطفا و لطفا بقیه شو هم محبت بفرما البته مثل این پست
  هم صوتی
  هم تصویری

  بازم تشکر داداش

 15. هادی مشیر آبادی می‌گوید:

  رضا جان خععععیلی ترسناک هستش
  زحمت میکشی
  تشکر از شما لطفا محبت کن ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *