برنامه های سایت نابینایان توانا!

با سلام و عرض معذرت خدمت دوستان عزیز و همینطور کسانی که از این سایت دیدن میکنند و متاسفانه جای مطالب جدید رو خالی میبینند.

راستش رو بخواید، خودم هم به دلایلی توی این چند ماه اخیر نتونستم به سایت رسیدگی کنم. اینه که سایت نابینایان توانا بنا به دلایل زیر قدری محجور و ناکام مونده.

۱. پر مشغله بودن خودم که معمولا یا مشغول آهنگسازی و ویرایش موزیک هستم، یا اینکه مشکلات فنی سرور سایت و محل ذخیره ی فایلهای دانلودی متاسفانه سایت رو کمی با دردسر مواجه کرده. اینا باعث شده که این سایت توی این مدت مطلب جدیدی منتشر نکرده.
۲. متاسفانه کاربران سایت هم کم لطفی کردند و با وجود اصراری که برای عضویت در این سایت داشتند، یا اصلا مطلبی منتشر نکردند، یا حد اقل یه مطلب گذاشتند و انگار دیگه به پیشخوانشون هم سر نزدند. اینه که یا عضویتشون معلق شده، یا بنا به مشکلات فنی حذف شدند.
البته مدیریت این سایت قصد داره تا از کاربران فعالی چون امیررضا رمضانی تشکر کنه تا توانمندیها و خلاقیتهای این کاربر دوست داشتنی رو به نمایش و اثبات بذاره.
از کاربرانی هم که یه مطلب ارسال کردند و متاسفانه رفتند، بارها خواستم که عضویت خودشون رو مجددا تمدید کنند و اگه مطلبی هم ندارند، لا اقل انگیزه ی عضویتشون رو اثبات کنند تا خدایی نکرده موجب نشند که با اینکه اسمشون در سمت چپ سایت هست، هیچ همکاری نکرده باشند و باعث خجالت مدیریت این سایت نشند.
اصلا انگیزه ی این سایت دوتا بیشتر نبوده و نیست.
۱. اثبات و نمایش خلاقیتهای دوستان نابینا و تشویق اونها.
۲. ارتباط با نابینایان سراسر کشور و دنیای خودمون.
این حقیر که افتخار مدیریت چنین سایتی رو داره، سعی داشته تعدادی از نابینایان خلاق و مقتدر رو در یک جای مناسب جمع کنه تا طبق نظریه ی مقدمه ی سایت به همه ثابت کنند که ما هم هستیم و در جامعه سهم داریم که بگیم میتونیم و با دیگران هم فرقی نداریم. انگیزه ی مدیریت این سایت چیزی غیر از این نیست. شاید کسانی فکر کنند که خب. وقتی سایتهایی نظیر گوش کن و شب روشن هستند، دیگه نیازی به سایت نابینایان توانا نیست. در حالی که هدف این سایت اصلا چیزی غیر از سایتهای عمومی هستش. یعنی تشویق توانمندیها و اثبات تواناییهای نابینایان بوده و هست. وگرنه، سایتهای دیگه هم تونستند و میتونند نیازهای دوستان رو رفع کنند.
البته دلیل کم بودن بازدیدهای روزانه ی این سایت بدون تعارف در زیر اومده.
۱. انتشار دیر به دیر مطالب جدید.
۲. خراب شدن لینکهای بعضی از مطالب برای دانلود فایلها.
۳. عدم همکاری کاربران ثابت سایت غیر از یه نفر که گفته شد.
۴. مشکلات فنی در اجرا و کارکرد سایت که شکر خدا چند ماهیه که اصلا دیگه تجربه نشدند.
اما با این وجود، بنده سعی کردم که هر هفته این سایت رو روزانه حد اقل با یک یا دوتا مطلب جدید به روز کنم و لا اقل خودم به تنهایی حق سایت رو ادا کرده باشم تا به همه ثابت کنم که اگه من کارم موزیکه، تونستم بگم که کارم اینه و آهنگهایی که اجرا کردم، با وجود نابینایی و سخت بودنشون، بازم اجرا شدند و در این سایت به نمایش در اومدند.
از کاربران و نه از بازدید کننده های سایت، گله مندم که:
۱. چرا با عضویتتون در سایت موافقت نمیکنید؟
۲. چرا همکاری نمیکنید؟
۳. چرا عضویتتون رو تمدید یا تنظیم نمیکنید؟
۴. چرا اونایی که قول دادید همکاری کنید، اما مدیر سایت رو پیش بازدید کننده هاش خجل میکنید و اسامی خودتون رو در کنار سایت بی مصرف نگه داشتید؟
پس با این حساب، نتیجه این میشه که مدیر هر سایتی سایتش رو به وظیفه ی خودش میگردونه و میتونه سایت رو بنا به برنامه هایی که داره، به روز نگه بداره و کاربرانش هم باهاش همکاری کنند. البته اجباری برای همکاری دوستان در این سایت نیست. اما کاربران نباید بیکار باشند تا عضویتشون فقط بهونه اطلاق بشه و اسمشون رو به یادگار بذارند. هرچند که خودم هم از وجود دوستان در این سایت بسیار خوشحالم و لذت میبرم که ارتباطم با دوستان شکر خدا خوب شده و دوستانی رو در فضای مجازی شناختم و در حد توانم یاری و کمک کردم و از اونا چیزای زیادی یاد گرفتم.
برای دوستان عزیزم هم آرزوی خوشحالی و لذت از زندگی رو از خدای مهربون طلب میکنم.
ضمنا قراره که ایشالا با اراده ای که کردم و همکاری که دوستان عزیز و به ویژه کاربران با سایت نابینایان توانا میکنند، مطالبی رو در سایت منتشر کنم و هفته ای با چند مطلب و روزانه یکی یا دوتا مطلب عمومی سایت رو به روز کنم.
بازم مؤکدا میگم که: دوستانی که در سایت ثبت نام کردند، خواهشا حتما سایت رو کنار نذارند و باعث سربلندی خودشون در این سایت بشند تا هدف پاک این سایت که تشویق خودشون هست، محقق بشه.
تاکنون مدیریت این سایت مطالبی رو به عنوان خلاقیت در موسیقی منتشر کرده که میتونید با کاوش در سایت مطالب و هنرمندیهای این حقیر رو گوش کنید و ایشالا که به اندازه ی کافی شاد بشید و برای لذت از خلاقیتهای دوست خودتون به دیگران ثابت کنید که ما نابیناها محجور نمیمونیم و محقر نخواهیم موند. سرمون رو در جامعه بلند میکنیم و سینه جلو میندازیم که: ما میتونیم و خوبشم میتونیم. این باور قلبی همه ی ماست و تمومی هم نداره. ثابت میکنیم که اقتدار داریم و استعدادهای نهفته در ذهنمون رو به دلیل کمبودها و تنهاییمون در جامعه، نادیده نمیگیریم و قرص و محکم جلو میریم. میتونیم با افراد بینا هم مثل خودشون ارتباط برقرار کنیم و از زندگیمون لذت ببریم.
پس یادمون نره که ما هیچ وقت تنها نمیمونیم و با همت و همکاری با همدیگه و پشت گرمی نسبت به همدیگه، میتونیم از زندگی لذت ببریم و خدای مهربون هم همیشه یاور ما بوده و خواهد بود.
به نظراتتون در این مطلب بسیار محتاجم. چون اگه حرفهای من بازتابی نداشته باشند، دیگه امیدی به دوام و قوام این سایت ندارم. البته امیدم رو در پیشرفتهام از دست نخواهم داد و مثل قبل جلو میرم و واسه ی خودم حال میکنم. من با داشتن استعدادهای خدادادیم هیچ وقت تنها نبودم و نمیمونم. دوست داشتم که به همه ثابت کنم که توانا هستم، که شکر خدا ثابت کردم و هیچ ادعایی هم ندارم؛ بلکه افتخار میکنم.
موفق و شاد باشید.

۵ نفر این پست رو پسندیدن!

Print Friendly, PDF & Email
این نوشته در اطلاع رسانی, حرفای خودمونی, درد دل, گفت و گو ارسال و , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

6 Responses to برنامه های سایت نابینایان توانا!

 1. بهنام نصیری بهنام نصیری می‌گوید:

  سلام حسن جان
  تموم حرفات رو لایک میکنم و درکت میکنم
  داداش به اعتقاد من، اگه نمیتونیم یه جا فعالیت کنیم، شهامت داشته باشیم و الکی واسه دلخوشی مدیر، سینه سپر نکنیم که منو هم ثبت نام کن.
  اگه میاییم پس باشیم
  مرسی حسن
  به نظر من، اگه هم کسی همکاری نکرد، تو تواناییهاتو باز هم نشون بده و اصلا نا امید نشو
  خدا با توه

 2. Avatar امیر رضا رمضانی می‌گوید:

  سلام
  به کارت ادامه بده, مطمئن باش موفق میشی

 3. سلام حسن جان من هم میگم به کارت ادامه بده حتی اگه یک بازدید هم داشته باشی نا امید نشو

 4. سلام آقای ذوالفقاری.
  با امید به خدا و توکل به او کارتون رو ادامه بدید. اگه سایتتون بازدید نداشته باشه خدا که زحماتی رو که واسه سر پا موندن سایت میکشید میبینه.

 5. Avatar محمد حسین سلمانی می‌گوید:

  سلام داداش.
  نظرات آغا بهنام و سید جون/داداشای گلم لایک.
  واقعا داداشم از تح دلت به این کار ادامه بده.
  باور کن موفق میشی.
  مگه اینو اون از همون اول پیشرفت کردند و بازدید بالا رفت.
  بلکه کم کم به این کار دست یافتند.
  خدا هم با کسانیست که نیتشان خیر باشد.
  باز هم تشکر از شما.

 6. Avatar حسن ذوالفقاری می‌گوید:

  سلام خدمت دوستان عزیز و دوست داشتنی.
  منم حرفای شما رو لایک میکنم و تصمیمم هم طبق اونچه که گفتم، همین خواهد بود ایشالا.
  موفق و شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Question  Razz Sad  Evil Exclaim Smile Redface Biggrin Surprised Eek  Confused  Cool LOL  Mad  Twisted Rolleyes  Wink Idea Arrow Neutral Cry  Mr. Green