تیم تاک سایت شب روشن

بروز شده در شنبه، هجدهم آذرماه ۹۶، ساعت ۲۲:۳۴ دقیقه

سلام. به صفحه ی تیم تاک شب روشن خوش آمدید.

 • اگر عضو تیم تاک محله هستید، فعلا نیازی به مرور این صفحه ندارید. می توانید با نام کاربری و پسوردی که از محله دریافت کردید، از برنامه های ما هم استفاده کنید.
 • اگر عضو تیم تاک محله نیستید، اما صفحه ی تیم تاک محله را مشاهده کرده اید، به بخش دیدگاههای همین صفحه رفته و درخواست نام کاربری و رمز عبور برای تیم تاک نمایید.
 • اگر فرصت مشاهده ی صفحه ی تیم تاک محله را نداشتید و اطلاعاتی در مورد کم و کیف کار به دست نیاورده اید، با ما همراه باشید.

تیم تاک چیست؟

TeamTalk یک برنامه پیام‌ رسان صوتی اینترنتی است. این نرم‌افزار به کاربران این امکان می‌دهد تا با استفاده از یک میکروفون و یک کارت صدا با دوستان خود گفتگو
نمایند.

برخلاف بسیاری از برنامه های پیام رسان صوتی، به کمک این برنامه می توانید همزمان چندین نفر را به گروه تماس صوتی خود دعوت کنید. مکالمه‌ی همزمان با چندین نفر
به پهنای باند بیشتری نیاز دارد، بدین ترتیب این نرم‌افزار کاربر را قادر می‌سازد تا کیفیت تماس را متناسب با سرعت اینترنت خود تنظیم کند.

مهم ترین ویژگی های نرم افزار Team Talk :

 1. برقراری مکالمات صوتی و تصویری
 2. امکان پیام رسانی به صورت خصوصی و گروهی
 3. اشتراک گذاری فایل میان اعضای گروه
 4. کدک‌های صوتی با کیفیت
 5. قابلیت فشرده سازی و نگه داشتن یک دکمه برای ارسال داده‌های صوتی

شب روشن چه استفاده هایی می تواند از این نرم افزار بکند؟

همانطور که مشاهده کردید، در بستر برنامه می توان مکالمات صوتی با کیفیتی تشکیل داد. از این رو، برنامه هایی که هر از چند گاهی شب روشن در اسکایپ برگزار می کرد، به امید خدا به صورت مداوم و پیوسته در تیم تاک ادامه خواهد داشت.

چه ترجیحی بین اسکایپ و تیم تاک وجود دارد؟ شب روشن با اجرای برنامه در اسکایپ هیچ مشکلی نداشت. مگر اسکایپ چه محدودیتی در اجرای اهداف شب روشن دارد؟

اجرای کنفرانسها و برنامه های شب روشن در اسکایپ، نسبت به اجرای طرحهای ما در تیم تاک، شامل ضعفهای زیر بود.

 1. نبود امکان میوت مستقل میکروفونها به صورت مدیریت شده.
 2. کیفیت مونو در ارسال و دریافت صدای مخاطب.
 3. اشکال در دریافت و ارسال صدای سیستم در اسکایپ.
 4. عدم امکان پخش فایل، بدون شنیده شدن صدای صفحه خوانها.
 5. عدم شناسایی شیطنتهای احتمالی.
 6. عدم کنترل روی زمان ارائه ی هر فرد.
 7. شکستن حریم خصوصی با ریکوستهای بی مورد و رنجش احتمالی اعضا.
 8. تاخیر در دریافت و ارسال صدا در اسکایپ.
 9. سایر موارد.

این موارد ما را بر آن داشت که به تیم تاک بیاییم.

میخواهم از ایده ی استفاده از این نرم افزار بدانم.

این ایده ابتدا در محله ی نابینایان مطرح و اجرایی شد و سپس با همکاری مدیران محله، ما هم وارد این عرصه شدیم. بیشتر بخوانید.

خب. حالا تیم تاک را از کجا دانلود کنم؟

لطفا در قسمت دیدگاههای همین پست، درخواست ایجاد حساب کاربری در تیم تاک بدهید. نام کاربریتان در تیم تاک، همان نام کاربری سایت است. اما رمز عبور مخصوص به تیم تاک برایتان ارسال خواهد شد.
نکته ۱: اگر در محله ی نابینایان عضو تیم تاک هستید، فعلا احتیاجی به درخواست نام کاربری تیم تاک نیست و از همان قسمت می توانید از برنامه های ما هم استفاده نمایید.
نکته ۲: روند فراموشی رمز، به هیچ وجه به آسانی سایت نیست. لذا رمزی که در اختیارتان قرار میگیرد را حتما در جایی یادداشت نمایید. امکان تغییر رمز عبور فعلا وجود ندارد. اما چنانچه رمزتان را فراموش کردید، از طریق فرم تماس با ما در سایت اقدام نمایید. درخواست شما طی ۴۸ تا ۷۲ ساعت کاری بررسی و نتیجه برایتان ارسال می گردد. این زمان در مواجهه با ایام تعطیل به خصوص تعطیلات سال نو بیشتر خواهد بود.

چگونه تیم تاک را نصب کنم؟

نصب این نرم افزار فرق خاصی با سایر نرم افزارها ندارد. فقط دقت کنید که هنگام نصب، گزینه ی TeamTalk 5 Classic Client for Accessibilityرا انتخاب کنید.

من نام کاربری و رمز گرفتم. چگونه وارد حسابم در تیم تاک شوم؟

از این آموزش برای ویندوز و این آموزش برای اندروید استفاده کنید. همچنین تجربه ی دوستان دیگرتان هم به کمکتان خواهد آمد.

قوانین ویژه ی تیم تاک شب روشن.

 1. تمامی شرکت کنندگان در مباحث مربوط به تیم تاک شب روشن، باید در ارتباطات خود، حریم خصوصی کاربران و احترام متقابل را رعایت کنند.
 2. تمامی مباحث و برنامه های اجرایی در تیم تاک، باید مبتنی بر هنجارهای جامعه ی ایرانی – اسلامی باشد.
 3. هرگونه فعالیت سیاسی که له یا علیه جناح خاصی باشد، اکیدا ممنوع است.
 4. هرگونه توهین و یا تمسخر رفتار و عقاید افراد و قومیتها در مباحث عمومی و تخصصی تیم تاک، مطلقا ممنوع است.
 5. به جهت جلوگیری از یک نواخت شدن مباحث در فضاهای عمومی و نیز ایجاد نظم و حق انتخاب در شرکت در مباحث، لازم است هر بحث تخصصی در کانال مربوطه برگزار گردیده و افراد علاقه مند، به همان کانالها ملحق شوند.
  تبصره: در صورتی که کانال مربوط به یک بحث تخصصی در فضای تیم تاک وجود نداشت، از اتاقهای آزاد با محدودیت اشخاص (اتاقهای چند نفره) استفاده گردد.
 6. کسانی که از تنظیم بودن صدای میکروفون و یا سیستم خود اطمینان ندارند و قصد کمک گرفتن از دیگران را دارند، از انجام این کار در فضاهای عمومی و کانالهای تخصصی خودداری نموده و به اتاقهای آزاد با محدودیت اشخاص (اتاقهای چند نفره) مراجعه نمایند.
 7. از آنجا که برگشت صدا باعث ایجاد مزاحمت و اختلال در مکالمه ی حاضران میشود، لذا کسانی که به علت استفاده از اندروید در تیم تاک یا به هر علت دیگری برگشت صدا داشته باشند، باید توسط مدیران یا اشخاص آگاه، به یک کانال خلوت راهنمایی شوند و مشکلشان بررسی گردد.
 8. عزیزانی که برای اولین بار در یک کانال تخصصی یا عمومی حاضر میشوند، ملزم به معرفی خود به صورت صوتی یا نوشتاری هستند.
 9. ورود عامه ی افراد به کانالهایی که برای اقشار خاصی تاسیس شده است، نظیر کاناهای خاص دانش آموزان و …. ممنوع است.
 10. هر فرد در فضای تیم تاک باید نام مخصوص به خود داشته باشد. بنا بر این در انتخاب نام، به نکات زیر، اکیدا توجه شود.
  1. اگر کسی اسم شخص دیگری را به عنوان اسم خود انتخاب و از هویت آن شخص سوء استفاده کند، در صورت مشاهده و یا دریافت گزارش، با وی برخورد مناسب صورت خواهد گرفت.
  2. استفاده از نامهای غیر اخلاقی به هر زبانی که باشد، ممنوع است.
  3. استفاده از کاراکترها و صورتکهایی که به نحوی صفحه خوانها را در خواندن اسامی دچار مشکل کند و یا باعث بیش از حد طولانی شدن نام گردد، ممنوع است.
  4. نامها باید متناسب با جنسیت افراد باشد.
 11. پخش یا بارگذاری هرگونه فایلی که حاوی محتوای غیر اخلاقی باشد، اکیدا ممنوع است.
 12. از آنجایی که پخش فایل بدون هماهنگی باعث اختلال در مباحث یک کانال میگردد، بنا بر این پخش فایلها باید با اطلاع قبلی به حاضران انجام گیرد.
 13. ارسال هرگونه پیام متنی که حاوی اسپم و یا کاراکترهای مختل کننده ی صفحه خوانها باشد، در تمامی کانالها و اتاقها ممنوع است.

نکته: رعایت تمامی مواد ذکر شده برای همه ی افراد بلا استثنا الزامی است و در صورت دریافت گزارش و یا مشاهده هرگونه تخطی از این قوانین، ابتدا به شخص خاطی تذکر داده شده و در صورت تکرار، از سرور اخراج میگردد.

نکته ۲: این قوانین بروز میشوند. پس لطفا مدام به این صفحه سر بزنید.

211 دیدگاه دربارهٔ «تیم تاک سایت شب روشن»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *