دربی ۸۱ پرسپولیس استقلال! اطلاعات کسب کنید، پیشبینی کنید و جایزه بگیرید

سلام به شب روشنیهای گل و دوست داشتنی .
باز هم یه جمعه ی دیگر و باز هم یه دربی و باز هم کل کل آبی ها و قرمزها .
بله دربیه ۸۱ فردا جمعه در تاریخ هفتم آبان در ساعت ۱۵ بر گذار میگردد .

استقلالیها چطورن

پرویز مظلومی سر مربی آبی ها که تاریخ نشان میدهد در دربی ها موفق بوده روزه جمعه با ترکیبی کامل در مقابل پرسپولیس قرار میگیرد ,
استقلال که در هفته ی قبل با یه نتیجه ی درخشان توانسته سپاهان مدعی رو در اصفهان با ۳ گل شکست دهد با روحیه ای مضاعف به مصاف رقیبه دیرینه اش پرسپولیس میرود ,
سر مربی استقلال با استراحت دادنه چند بازی کنَش مثل روزبه چشمی به صورت اجباری خسرو حیدری و آرش برهانی دو بازی کنه مستعدش به صورت اختیاری کاملا آماده ی بازی جمعه میباشد.

پرسپولیسیها چطورن؟

و برانکو سر مربی پرسپولیس که دومین دربیش رو تجربه میکنه و در دربی قبل تیمش پیروز از زمین خارج شده با استراحت مهدی طارمی بهترین گلزنش آماده ی بازی روزه جمعه میباشد.

اما در ادامه توجه شما رو به مصاحبه هر دو مربی قبل از بازی و ترکیبه احتمالی دو تیم جلب میکنم .

از برانکو چه خبر؟

سرمربی پرسپولیس که همچنان به خاطر درگذشت کاپیتان اول تیمش با پیراهن مشکی در میادین حاضر می شود در ابتدای این نشست با انتقاد از سیستم تهویه سالن کنفرانس سازمان لیگ که به واسطه برگزاری دربی با حضور حداکثری اصحاب رسانه همراه بود گفت: تعداد زیاد دوستان نشان می دهد که چه بازی مهمی در پیش رو داریم. و خیلی زیباست که جزیی از این نمایش بزرگ فوتبال و بزرگترین واقعه است باشیم و افتخار می کنم من هم جزیی از این برنامه هستم.

وی ادامه داد: سه امتیاز همیشه سه امتیاز است اما پیروزی در چنین بازی هایی ارزش بیشتری از سه امتیاز دارد. چون این مسابقه ای است که در طول سال درباره آن صحبت می شود و بازیکنان همیشه از آن حرف میزنند. من افتخار شرکت در یک دربی را داشتم و بردیم و شادی زیادی را شاهد بودم که آن را هدیه به هواداران مان کردیم . امیدوارم امسال هم موفق باشیم. استقلال در جدول اول است و به شکل خیلی جالبی در برابر سپاهان پیروز شدند.

اما طبیعی است که این بازی دربی است و فرقی ندارد شما کجای جدول هستید و تمام تلاش ما این است که با برد بیرون بیاییم. آن چیزی که انتظار داریم بازی محکم و جالب توجه و سختی خواهد بود که اسم آن دربی است. اما طبیعی است که این بازی دربی است و فرقی ندارد شما کجای جدول هستید و تمام تلاش ما این است که با برد بیرون بیاییم. آن چیزی که انتظار داریم بازی محکم و جالب توجه و سختی خواهد بود که اسم آن دربی است.

هیچ نکته مبهمی درباره استقلال وجود ندارد
تمام بازی های استقلال را تماشا کرده ام و فکر می کنم هیچ نکته مبهمی درباره شناخت دو طرف از یکدیگر وجود ندارد و هیچ چیزی نمی تواند ما را غافلگیر کند و در نهایت این بازیکنان هستند که حلقه اصلی بازی هستند.

بازی را بازیکنان میانی مشخص می کنند
وسط زمین قلب زمین است و طبیعی است که خیلی از موارد زمین بستگی به کیفیت بازیکنان میانی است. در میانه زمین نبرد سختی بین بازیکنان ما و استقلال است و در آخر مشخص خواهد شد چه کسی موفق تر است.

با معجون جوانی و تجربه به میدان می رویم
تجربه خیلی مهم است و تعیین کننده نتیجه است چون بازیکنان باتجربه با فکر بازی می کنند و در صحنه های بحران زا بهتر تصمیم می گیرند. اما بازیکنان جوان شوق و کیفیت مضاعف به تیم می دهند و طبیعی است که در این بخش باید دید کدام جوان از تیم ها بهتر کار خواهد کرد. ورزش جوان و مسن نمی شناسد و هرکس بهتر باشد نتیجه خواهد گرفت.

من می گویم چه کسی بازی کند
من به عنوان مربی کسی که بهتر است را در نظر می گیرم و هم آقای بنگستون، عالیشاه، علی پور و طارمی کیفیت خاص خودشان را دارند و قطعا می دانیم که در هر کدام از بازیکنان کیفیت هایی وجود دارد که در مقطعی از بازی می تواند به تیم کمک کند. اگر بخواهیم بگویم که مربی ای که به بازیکنان بومی میدان داده من هستم و اینکه از بین بنسگتون و طارمی و علیپور چه کسی بازی می کند فردا مشخص خواهد شد. طارمی بازی می کند و او در حلقه بازی ماست و مطمئنا فردا بازی می کند.
بیایید تا در پایان بازی به جشن و شادی بپردازیم
من مسابقات بزرگ زیادی را رهبری کردم. بازی های تیم ملی، تیم هایی در کرواسی، چین و امارات و در حال حاضر در تیم بزرگ پرسپولیس و طبیعی است به عنوان تیم باشگاهی دربی هایی زیادی را تجربه کردم اما هیچ کدام را نمی توان به دربی سرخابی ها مشابه دانست. شاید تفاوت بزرگ این است که در ایران مهم نیست که آنها در کجای جدول هستند و استادیوم کاملا پر می شود. هواداران معمولا علاقه دارند ما دربی را ببریم تا اینکه قهرمانی شویم. بعد از این بردها شادی بیشتری نصیب هواداران می شود. طبیعی است در کنار دربی های که در کشورهای دیگر داشتم احساس دیگری به این دربی دارم و برایم اهمیت بیشتری دارد. بزرگترین وظیفه ام این است که شادی برد را به تماشاچیان وارد کنیم و علیرغم وضعیت هوایی که اعلام شده مصرانه از آنها دعوت می کنیم در استادیوم حضور یابند تا شادی را به آنها تقدیم کنیم.

می دانم چه زمانی از بازیکنانم استفاده کنم
این مسابقه است و هر بازی مقررات خاص خودش دارد. اگر یادتان باشد در مشهد در دقیقه اول شانس گل داشتیم اما طبیعی است که در ۱۰ دقیقه اول کار را تمام کنیم اما غیرمنطقی است همچین انتظاری را هم داشته باشیم. بازی تراکتور و ذوب را بخاطر بیاورید و تا دقیقه ۸۰ آنها جلو بودند اما بازی تغییر می کند. این برای این است که بازیکنان در شروع بازی تمرکز کامل دارند و انرژی زیادی دارند و در نیمه دوم افت توان داریم اما هر بازی مقررات خاص خودش را دارد. برای همین است که تعویض ها را گذاشتند تا ریتم بازی را تغییر داد و همانطور که قبلا اعلام کردم خوشحالم که نیمکتی قوی دارم که می توانند به تیم کمک کنند. ما گاهی بدون ۵ بازیکن اصلی در زمین حاضر شدیم اما بازی را بردیم و کمبود بازیکنان اصلی احساس نشد.

هر اتفاقی در دربی ممکن است
کاملا به انتظار هواداران واقف هستم اما برای من لازم نیست فشار از روی نیمکت یا تماشاچیان منتقل شود و خودم به خودم فشار می آورم و خواست ما بازی زیبا است و همانطور که هر تیمی که زیبا بازی کند. اما این دربی است و در هیچ دربی در دنیا مقررات خاصی وجود ندارد و هر اتفاقی ممکن است بیفتد. ما بازی می کنیم تا بازی را ببریم و از آن لذت ببریم.

به سورپرایز فکر نکرده ایم
ما تمرین خاصی نداشتیم چون فرصتی نبوده چون دو روز پیش بازی با ملوان را پشت سر گذاشتیم و طبیعی است که بازیکنانم بیشتر به ریکاوری بپردازند. باید ببینم در تمرین امروز چطور برگزار خواهیم کرد و چطور سورپرایز می توانیم داشته باشیم.

امیدوارم با برد روح هادی هم با ما شادی کند
در دربی آخر و حتی در سه دربی اخیر مرحوم هادی بازیکن کلیدی بود. همانطور که قبلا گفتم این فقدانی که برای ما پیش آمد را نمی توان با بازیکنی جایگزین کنیم و خیلی زیبا خواهد بود با این برد روح هادی هم با ما شادی کند.

از پرویز خان، سرمربی جنوبی استقلال چه خبر؟

سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری پیش از دیدار حساس تیمش برابر پرسپولیس از آمادگی صد در صدی تیمش برای این بازی خبر داد.
به گزارش “ورزش سه”، این در حالی است که غیبت جاسم کرار در آستانه این دیدار حساس باعث شد تا جو این تیم با حاشیه همراه شود. او در این نشست خبری درباره آخرین شرایط تیمش برای حضور در دربی ۸۱ صحبت کرد.
ان شاالله بتوانیم فوتبالی خوب و در خور نام فوتبال ایران و دو باشگاه انجام دهیم. بازی بین المللی است و تمام دنیا و حتی afc به این بازی نظر دارند و به عنوان حساس ترین دربی به آن نگاه می کنند. امیدوارم فوتبالی خوب و زیبا باشد و هواداران از آن راضی باشند.

با احترام به پرسپولیس برای حفظ صدر آنها را می بریم
برنامه ریزی و ترکیبی که برای این بازی اتخاذ کردیم برای بردن است و می خواهیم صدر جدول را حفظ کنیم. با تمام احترامی که برای تیم پرسپولیس قائل هستیم با فوتبالی زیبا سه امتیاز را کسب می کنیم.

جاسم برای بازگشت پیغام داده است
من از همه بازیکنانم حمایت می کنم. تا جایی که در توانم باشد حمایت می کنم و هر بازیکنی که به دنبال بی انضباطی باشد با او برخورد خواهد شد. کرار هم از این مساله مستثنی نیست. مشکلاتی که دارد به ما مربوط نیست و باید با باشگاه حل کند و زمانی که در تمرین شرکت می کند باید با جان دل کار کند. مثل تمام بازیکنان که مشکلات دارند. او حتی پیغام داده که امروز به تمرین بیاید که من هنوز به او جواب نداده ام و به نشست آمدم.

باید غرور را کنار بگذاریم
بازی با سپاهان به پایان رسیده و نباید به آن فکر کنیم. باید آن را فراموش کنیم و دچار غرور نشویم. صحبت های لازم با بازیکنان شده و آنها هم به این بازی جدید فکر می کنند. حساسیت هایی که در بین جامعه و هواداران است را درک کرده اند و برای پیروزی خواهند جنگید. پرسپولیسی ها هم مسلما به دنبال این هستند که آن را به سود خود کند. هر تیمی که اسیر لحظه ها نشود می تواند آن را به سود خود کند.

دوست ندارم ۰ – ۰ شود
من نمی دانم تفکر برانکو چطور است. اما دوست ندارم بازی صفر صفر تمام شود و به دنبال بازی تهاجمی هستم و گل داشته باشد. تماشاگران سختی هایی زیادی می کشند و دوست دارند گل ببیند. حتی اگر مساوی هم شود گل باید داشته باشد.

دنبال القاب نیستم و برد می خواهیم
محروم و مصدوم نداریم و برای خودم هم سخت است که نفر اصلی را بچینم.
دنبال لقب نیستم اما خوشحالم که این عدد با همکاری دوستان این عدد را به جا بگذاریم. من دنبال لقب نیستم و به دنبال این هستم که نتیجه لازم را کسب کنیم.

ترس از دربی برابر با باخت است
مسلما حضورم به عنوان بازیکن در دربی تاثیرگذار است. هیچ وقت از دربی نترسیده ام و سعی می کنم به بازیکنانم انتقال دهم. ترس در دربی مساوی است با شکست و سعی داشتم از تجربیاتی که در دوران بازی و مربیگری ام داشته به بازیکنان منتقل کنم و دربی سخت نیست.

من هیچ وقت نگفتم که خیانت کردند بعد از باخت در دربی ۳ بر ۲٫ بهتر است به گذشته برنگردیم و امیدوارم بازی خوبی را شاهد باشیم.

 

اما ترکیبه احتمالی پرسپولیس در دربی ۸۱,

سوشا مکانی

دروازه بان پرسپولیس در این بازی مطمئنا سوشا مکانی خواهد بود. گلری که مسلما در این بازی شرایط سختی را تجربه خواهد کرد و با توجه به شرایط هجومی استقلال باید انتظار هر اتفاقی را در این بازی داشته باشد. سانتر از جناحین برای استفاده شهباززاده و پروپجیج و حملات تکنیکی و شوتزنی دیگر حمله وران آبی ها مطمئنا روز سختی در انتظارش خواهد بود و امیدوار است همچون دو دیدار گذشته به روند صد در صد پیروزی اش ادامه دهد.

محسن بنگر – علیرضا نورمحمدی

با وجود درخشش لوکا ماریچ و کلین شیت خط دفاع مقابل ملوان، برانکو احتمالاً از تجربه کاپیتانش در دربی استفاده می کند، زوج خط دفاعی میانی پرسپولیس را با بازگشت نورمحمدی احتمالا بنگر و کاپیتان اول پرسپولیسی ها تشکیل خواهند داد. بنگر بازیکنی است که تاکنون طعم شکست در دربی را نچشیده و به همراه زوج ایرانی اش در دیدارهای قبلی عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته و علیرضا نورمحمدی نیز بعنوان بازیکن باتجربه و کاپیتان اول مشکی پوشان پرسپولیس در این بازی انگیزه های زیادی برای جبران اتفاقات دیدار با صبا در ذهن دارد.

رضاییان – انصاری

رامین رضاییان و محمد انصاری به عنوان دو مهره دفاعی کناری پرسپولیس اولین دربی شان را در حالی تجربه می کنند که دو ستاره استقلال در جناحین چپ و راست هجومی در بهترین شرایط آمادگی شان قرار دارند و کار سختی در این بازی در پیش خواهند داشت. دیداری که درخشش در آن می تواند فصلی رویایی برای آنها بسازد و یک اشتباه می تواند نفرت و ناراحتی سکوها و هواداران را پی داشته باشد.

کامیابی نیا – نوراللهی

زوج هافبک دفاعی پرسپولیس نیز با عنصر جوانی و البته تکنیک و تاکتیک یکی از بهترین روزهای خود را تجربه می کنند و انتخاب اول برانکو ایوانکوویچ در چند دیدار اخیر بوده اند. دو هافبک میانی پرسپولیس با درک و هماهنگی با یکدیگر از شرایط ابتدای فصل فاصله گرفته اند و در دفاع و حمله عصای دست سرمربی کروات این تیم هستند و در بازی با استقلال هم برابر چشمی و ابراهیمی به دنبال اثبات شایستگی های خود هستند.

فرشاد احمدزاده – امید عالیشاه

اگر درخشش جری بنگستون در بازی های اخیر نبود احتمالا عالیشاه مجبور بود یک خط جلوتر برود ولی اکنون به پست دلخواه خود برگشته تا با مانورها و سرعت خود در کناره سمت چپ تیمش به مهره ای قابل اتکای این تیم در دربی تبدیل شود. عالیشاه که سابقه گلزنی در دربی را نیز در کارنامه دارد مطمئنا بدش نمی آید این مساله را بار دیگر تکرار کند و در این راه فخرالدینی سمج را پیش روی خود می بیند. فرشاد احمدزاده نیز بعد از بازی های انتقادآمیز در ابتدای فصل که از آمادگی زمان تراکتورسازی خود دور بود در چند دیدار اخیر پرسپولیس در حد یک ستاره درخشیده و مطمئنا انتخاب اول برانکو شماره ۱۰ تیمش برای پست وینگر راست خواهد بود.

جری بنگستون – مهدی طارمی

مهاجم هندوراسی پرسپولیس در قامت یک بازیکن کاملا حرفه ای در چند دیدار اخیر توانسته موقعیت های زیادی را برای خودش به وجود آورد و بازیکنان تیم نیز اعتماد خوبی به او پیدا کرده اند و پاس های نهایی این تیم به او ختم می شود. بنگستون که در دیدار با ملوان توانست قفل گلزنی در جریان بازی را نیز بشکند به دنبال اثبات خود در دیداری صدهزار نفره است و در این راه مهدی طارمی با تکنیک و سرعت بالای خود می تواند مهره ای مکمل برای او باشد. بهترین و تاثیرگذارترین بازیکن فصل تا به اینجا علیرغم اینکه دو بازی را نیز از دست داده همچنان عنوان آقای گلی را حفظ کرده و در ویترین عملکرد فوق العاده اش در این فصل گلزنی در دربی دیده نمی شود؛ اتفاقی که انگیزه اصلی او در دربی ۸۱ است.

تغییرات احتمالی

احتمال اینکه برانکو ترجیح بدهد با یک مهاجم به سمت دروازه حریف هجوم ببرد نیز وجود دارد و در این صورت رضا خالقی فر به ترکیب این تیم اضافه می شود و از بین جری بنگستون یا طارمی یک نفر از روی نیمکت به عنوان ژوکر طلایی در انتظار فرصت خواهند بود.

و ترکیب احتمالی آبیها ,

مهدی رحمتی

اگر از حضور یک بازیکن در بازی فردا مطمئن باشیم بی تردید او کسی نیست جز مهدی رحمتی. بازیکنانی که در این فصل بازوبند کاپیتانی استقلال را به بازو می بندد و حالا در اوج با تجربگی حضور دارد. رحمتی بی تردید نقطه اتکای آبی ها برای بازی با پرسپولیس است.

هرائر مگویان – حنیف عمران زاده

به احتمال زیاد پرویز مظلومی دست به زوج خط دفاع خود که در ۲ بازی گذشته به طور ثابت بازی کردند نمی زند. امین حاج محمدی احتمالا برای بازی فردا در ترکیب اولیه استقلال نیست و مگویان و عمران زاده باید جلوی مهاجامان سرعتی و تکنیکی پرسپولیس ایستادگی کنند.

میثم مجیدی – میلاد فخرالدینی

میثم مجیدی و میلاد فخرالدینی بازیکنانی هستند که در پست دفاع چپ و راست استقلال رقیبی برای خود نمی بینند و به احتمال فراوان هم هر دو برای بازی فردا در ترکیب ثابت استقلال بازی خواهند کرد. این ۲ بازیکن از اول فصل در بیشتر بازی های استقلال در ترکیب ثابت بازی کرده اند و به نوعی امتحان پس داده هستند.

امید ابراهیمی – روزبه چشمی

خیلی بعید است پرویز مظلومی بخواهد دست به دو هافبک دفاعی ملی پوش خود بزند چرا که استقلال در پست هافبک دفاعی استقلال تنها محمدرضا خرسندنیا را دارد که بی تردید کم تجربه تر از آنها است. اگر اتفاق خاصی نیفتد این ۲ نفر برای بازی فردا دو هافبک دفاعی استقلال را تشکیل می دهند.

خسرو حیدری – یعقوب کریمی

خسرو حیدری با رهایی از مصدومیت به احتمال فراوان در بازی فردا در ترکیب اصلی استقلال قرار خواهد گرفت هرچند که او احتمالا نتواند ۹۰ دقیقه برای استقلال بازی کند و ممکن است در نیمه دوم تعویض شود. یعقوب کریمی هم بعد از درخشش در بازی با سپاهان به احتمال فراوان در پازال تاکتیک مظلومی جا خواهد داشت و در ترکیب ثابت به میدان خواهد رفت.

جابر انصاری – سجاد شهباززاده

شنیده ها حاکی از آن است که پرویز مظلومی برای بازی فردا با پرسپولیس پست هافبک نفوذی خود را برای جابر انصاری خالی گذاشته است و او فردا روز مهمی در اولین دربی خود خواهد داشت. همچنین شهباززاده هم به عنوان مهاجم نوک استقلال فردا تلاش می کند که طلسم چند هفته گل نزدنش را بشکند.

تغییرات احتمالی

استقلال روی نیمکت خود آرش برهانی با تجربه را دارد و شاید مظلومی بخواهد از این بازیکن هم استفاده کند ولی با توجه به کیفیت بازیکنان درون زمین خیلی بعید است او در ترکیب اولیه استقلال جایی داشته باشد. استقلال بازیکنان جوان خوبی مثل محسن کریمی، بهنام برزای و فرشید اسماعیلی را روی نیمکت خود دارد که آنها می توانند در صورت صلاحدید کادرفنی در نیمه دوم وارد زمین بشوند.
این بازی جمعه هفت آبان ماه ۱۳۹۴ در ساعت ۱۵ به قضاوت محسن ترکی داور مشهدی آغاز میشود .
و در پایان به اطلاع میرسانم که هرکس از شما دوستان گرامی نتیجه ی بازی رو درست پیشبینی کرد هدیه ای هرچند ناقابل از طرف سایت شب روشن به ایشان تعلق میگیرد که همانا کارت شارژ میباشد.
پس پیشبینیهای خودتان رو در کامنتهای همین پست به صورت درج نتیجه بنویسید.

درباره مدیریت سایت شب روشن

این کاربر، هویت واقعی نداشته و صرفا از آن، برای اطلاعرسانیها و پستهای مدیریتی سایت استفاده میشود. www.shaberoshan.ir
این نوشته در اخبار, اطلاع رسانی, حرفای خودمونی, خاطرات, سرگرمی, مسابقه, ورزشی ارسال و , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

30 دیدگاه دربارهٔ «دربی ۸۱ پرسپولیس استقلال! اطلاعات کسب کنید، پیشبینی کنید و جایزه بگیرید»

 1. عطا می‌گوید:

  این بار هم یک استقلالی اول شد

 2. سلام بر مدیریت! به عنوان یه استقلالی پر و پا قرص میگم استقلال ۲ پرسپولیس ۰

 3. عطا می‌گوید:

  تاریخچه ی تقابل استقلال و پیروزی.
  تا قبل از شهرآورد ۸۱٫

  ۱- شانزدهم فروردین‌ماه سال ۱۳۴۷
  * پرسپولیس صفر – استقلال صفر

  ۲- بیستم دی‌ماه سال ۱۳۴۷
  * پرسپولیس صفر – استقلال صفر

  ۳- سیزدهم مردادماه سال ۱۳۴۸
  * پرسپولیس یک – استقلال ۳
  گل‌ها: احمد منشی زاده (۸)، علی جباری (۴۴) و کارو حق وردیان (۸۸) برای استقلال – کاظم گنجاپور (۷۲) برای پرسپولیس

  ۴- هفدهم بهمن‌ماه سال ۱۳۴۸
  * پرسپولیس صفر – استقلال ۳
  (اولین بازی ناتمام دو تیم که نتیجه آن با رای فدراسیون فوتبال سه بر صفر به سود استقلال اعلام شد)

  – این بازی با برتری یک بر صفر استقلال در جریان بود که با اعتراض پرسپولیسی‌ها نیمه تمام ماند. تک گل استقلال را نیز غلامحسین مظلومی در دقیقه ۹ به ثمر رسانده بود.

  ۵- سوم مهرماه سال ۱۳۴۹
  * پرسپولیس ۲ – استقلال ۳
  گل‌ها: جواد قراب (۷۳)، کارو حق وردیان (۸۷) وعباس مژدهی (۸۸) برای استقلال – علی پروین (۷) و حسین کلانی (۲۳) برای پرسپولیس

  ۶- بیست و هفتم دی‌ماه سال ۱۳۴۹
  * استقلال ۳ – پرسپولیس صفر
  (دومین بازی ناتمام دو تیم که نتیجه آن با رای فدراسیون فوتبال سه بر صفر به سود استقلال اعلام شد)

  – این بازی تا دقیقه ۷۵ یک بر یک مساوی در جریان بود، تا اینکه بازیکنان تیم پرسپولیس به دلیل اعتراض به نحوه قضاوت داور زمین را ترک کردند. براساس رای صادره از سوی فدراسیون فوتبال تیم استقلال با نتیجه ۳ بر صفر برنده بازی شد. پیش از قطع مسابقه حسین کلانی (۲) برای پرسپولیس گلزنی کرده بود و تک گل استقلال را نیز عباس مژدهی در دقیقه ۷۵ به ثمر رسانده بود.

  ۷- بیست و هشتم خردادماه سال ۱۳۵۰
  * پرسپولیس یک – استقلال یک
  گل‌ها: غلامحسین مظلومی (۳۰) برای استقلال – صفر ایرانپاک (۹۰) برای پرسپولیس

  ۸- پانزدهم بهمن‌ماه سال ۱۳۵۰
  * پرسپولیس ۴ – استقلال یک
  گل‌ها: حسین کلانی (۴۳ و ۹۰)، صفر ایرانپاک (۵۶) و محمود خوردبین (۷۵) برای پرسپولیس – علی جباری (۷۳) برای استقلال

  ۹- سوم فروردین‌ماه سال ۱۳۵۱
  * پرسپولیس ۲ – استقلال صفر
  گل‌ها: صفر ایرانپاک (۵۰) و حسین کلانی (۸۹) برای پرسپولیس

  ۱۰- یازدهم اسفندماه سال ۱۳۵۱
  * استقلال ۲ – پرسپولیس صفر
  گل‌ها: علی جباری (۴۰ و ۸۷) برای استقلال

  ۱۱- بیست و پنجم خردادماه سال ۱۳۵۱
  * استقلال یک – پرسپولیس صفر
  گل: رضا عادلخانی (۳) برای استقلال

  ۱۲- شانزدهم شهریورماه سال ۱۳۵۲
  * پرسپولیس ۶ – استقلال صفر
  گل‌ها: همایون بهزادی (۵۰ و ۸۶ و ۹۰)، ایرج سلیمانی (۴۵ و ۵۶) و حسین کلانی (۳۲) برای پرسپولیس

  ۱۳- هجدهم آذرماه سال ۱۳۵۲
  * پرسپولیس یک – استقلال یک
  گل‌ها: همایون بهزادی (۴۶) برای پرسپولیس – علی جباری (۷۰) برای استقلال

  ۱۴- چهارم خردادماه سال ۱۳۵۳
  * استقلال یک – پرسپولیس صفر
  گل: حسن روشن (۸۸) برای استقلال

  ۱۵ – بیست و هفتم آذرماه سال ۱۳۵۳
  * پرسپولیس ۲ – استقلال یک
  گل‌ها: صفر ایرانپاک (۵۰) و اسماعیل حاج رحیمی پور (۷۰) برای پرسپولیس – غلامحسین مظلومی (۶۰) برای استقلال

  ۱۶- پانزدهم اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۵۴
  * استقلال ۳ – پرسپولیس یک
  گل‌ها: غلامحسین مظلومی (۱۱ و ۶۲) و مسعود مژدهی (۴۷) برای استقلال – صفر ایرانپاک (۵۳) برای پرسپولیس

  ۱۷- بیست و پنجم مهرماه سال ۱۳۵۴
  * پرسپولیس ۲ – استقلال صفر
  گل‌ها: جهانگیر فتاحی (۲۲) و اسماعیل حاج رحیمی‌‎پور (۳۸) برای پرسپولیس

  ۱۸- بیست و هفتم اسفندماه سال ۱۳۵۴
  * پرسپولیس یک – استقلال یک
  گل‌ها: مسعود مژدهی (۲۰) برای استقلال – محمود خوردبین (۸۵) برای پرسپولیس

  ۱۹- دوم مهرماه سال ۱۳۵۵
  * پرسپولیس یک – استقلال یک
  گل‌ها: هادی نراقی (۲۶) برای استقلال – علی پروین (۴۰) برای پرسپولیس

  ۲۰- هجدهم اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۵۶
  * استقلال ۳ – پرسپولیس صفر
  گل‌ها: محرم عاشوری (۴۵)، حسن روشن (۸۳) و سعید مراغه چیان (۸۸) برای استقلال

  ۲۱- هجدهم آذرماه سال ۱۳۵۶
  * پرسپولیس ۲ – استقلال یک
  گل‌ها: صفر ایرانپاک (۱۵ و ۳۴) برای پرسپولیس – حسن روشن (۸۵) برای استقلال

  ۲۲- بیست و پنجم آبان‌ماه سال ۱۳۵۸
  * استقلال یک – پرسپولیس صفر
  گل: غلامرضا فتح آبادی (۴۲) برای استقلال

  ۲۳- سیزدهم تیرماه سال ۱۳۵۹
  * پرسپولیس صفر – استقلال صفر

  ۲۴ – شانزدهم مهرماه سال ۱۳۶۰
  * پرسپولیس صفر – استقلال صفر

  ۲۵- هفدهم دی‌ماه سال ۱۳۶۱
  * پرسپولیس یک – استقلال یک
  گل‌ها: غلامرضا فتح آبادی (۱۰) برای پرسپولیس – بهتاش فریبا (۸۷) برای استقلال

  ۲۶- پانزدهم مهرماه سال ۱۳۶۲
  * استقلال یک – پرسپولیس صفر
  گل: پرویز مظلومی (۵۹) برای استقلال

  ۲۷- بیست و پنجم خردادماه سال ۱۳۶۵
  * پرسپولیس ۳ – استقلال صفر
  گل‌ها: شاهرخ بیانی (۱۲و ۵۲) و ناصر محمدخانی (۶۲) برای پرسپولیس

  ۲۸- هفتم فروردین‌ماه سال ۱۳۶۶
  * پرسپولیس صفر – استقلال صفر

  ۲۹- هجدهم شهریورماه سال ۱۳۶۷
  * پرسپولیس یک – استقلال یک
  گل‌ها: فرشاد پیوس (۴۶) برای پرسپولیس – جعفر مختاری‌فر (۶۰) برای استقلال

  ۳۰- نوزدهم اسفندماه سال ۱۳۶۷
  * پرسپولیس صفر (۴) – استقلال صفر (۲)
  (این دیدار در رقابت‌های جام حذفی برگزار شد که پرسپولیس در ضربات پنالتی حریف خود را از پیش رو برداشت)

  ۳۱- هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۸
  * پرسپولیس یک – استقلال صفر
  گل: رضا عابدیان (۱۸) برای پرسپولیس

  ۳۲- چهارم خردادماه سال ۱۳۶۹
  * استقلال ۲ – پرسپولیس یک
  گل‌ها: عباس سرخاب (۴۶) و عبدالصمد مرفاوی (۷۲) برای استقلال – نادر میراحمدیان (۱۲) برای پرسپولیس

  ۳۳- بیست و هشتم دی‌ماه سال ۱۳۶۹
  * پرسپولیس یک – استقلال یک
  گل‌ها: شاهرخ بیانی (۶۲) برای استقلال – فرشاد پیوس (۷۵) برای پرسپولیس

  ۳۴- چهارم بهمن‌ماه سال ۱۳۷۰
  * پرسپولیس صفر – استقلال صفر

  ۳۵- پانزدهم اسفندماه سال ۱۳۷۰
  * استقلال ۲ – پرسپولیس صفر
  گل‌ها: عبدالصمد مرفاوی (۸) و صادق ورمزیار (۱۵) برای استقلال

  ۳۶- هشتم خردادماه سال ۱۳۷۱
  * استقلال یک – پرسپولیس صفر
  گل: عبدالصمد مرفاوی (۴۸)

  ۳۷ – یازدهم دی‌ماه سال ۱۳۷۱
  * پرسپولیس صفر – استقلال صفر

  ۳۸ – پانزدهم دی‌ماه سال ۱۳۷۳
  * استقلال ۳- پرسپولیس صفر
  (سومین بازی ناتمام دو تیم که نتیجه آن با رای فدراسیون فوتبال سه بر صفر به سود استقلال اعلام شد)

  – این بازی تا دقیقه ۸۸ دو بر دو مساوی دنبال می شد اما به دلیل درگیری کاپیتان‌های دو تیم و هجوم تماشاگران منتسب به تیم پرسپولیس به داخل زمین نیمه تمام ماند. پس ازیک روز کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رای به پیروزی سه بر صفر تیم استقلال داد. تا پیش از قطع مسابقه برای پرسپولیس فرشاد پیوس (۲۱ – پنالتی) و بهزاد داداش زاده (۵۶) گلزنی کرده بودند و گلهای تیم استقلال توسط صادق ورمزیار (۷۹ – پنالتی) و ادموند اختر (۸۷) به ثمر رسیده بود.

  ۳۹- هفتم بهمن‌ماه سال ۱۳۷۳
  * پرسپولیس صفر – استقلال صفر

  ۴۰- ششم مردادماه سال ۱۳۷۴
  * استقلال ۳ – پرسپولیس یک
  گل‌ها: ادموند اختر (۷)، صادق ورمزیار (۱۶) و محمد تقوی (۳۶) برای استقلال – مرتضی کرمانی‌مقام (۴۹) برای پرسپولیس

  ۴۱- هشتم دی‌ماه سال ۱۳۷۴
  * پرسپولیس صفر – استقلال صفر

  ۴۲- بیست و هفتم مهرماه سال ۱۳۷۵
  * پرسپولیس یک – استقلال صفر
  گل: ادموند بزیک (۸۷)

  ۴۳- بیستم تیرماه سال ۱۳۷۶
  * پرسپولیس ۳ – استقلال صفر
  گل‌ها: ادموند بزیک (۳۰)، مهدی مهدوی کیا (۷۰) و بهنام طاهرزاده (۸۷) برای پرسپولیس

  ۴۴- بیست و دوم آبان‌ماه سال ۱۳۷۷
  * پرسپولیس یک – استقلال صفر
  گل‌: مهدی هاشمی نسب (۴۵) برای پرسپولیس

  ۴۵- دوم فروردین‌ماه سال ۱۳۷۸
  * پرسپولیس یک – استقلال یک
  گل ها: مهدی هاشمی نسب (۳) برای پرسپولیس – فرد ملکیان (۴۳) برای استقلال

  ۴۶- بیستم تیرماه سال ۱۳۷۸
  * پرسپولیس ۲ – استقلال یک
  گل‌ها: مهدی هاشمی‌نسب (۱۲) و افشین پیروانی (۸۵) برای پرسپولیس – سهراب بختیاری‌زاده (۵۰) برای استقلال

  ۴۷- دوم مهرماه سال ۱۳۷۸
  * پرسپولیس صفر – استقلال صفر

  ۴۸- هشتم اسفندماه سال ۱۳۷۸
  * پرسپولیس ۲ – استقلال صفر
  گل‌ها: مهدی هاشمی نسب (۸) و پایان رافت (۸۰) برای پرسپولیس

  ۴۹- نهم دی‌ماه سال ۱۳۷۹
  * پرسپولیس ۲ – استقلال ۲
  گل‌ها: بهروز رهبری‌فر (۵۷) و علی کریمی (۸۹) برای پرسپولیس – محمد نوازی (۶۷) و مهدی هاشمی‌نسب (۸۶) برای استقلال

  ۵۰- پنجم اسفندماه سال ۱۳۷۹
  * استقلال یک – پرسپولیس صفر
  گل: علیرضا اکبرپور (۷۲) برای استقلال

  ۵۱ – بیست و هشتم اسفندماه سال ۱۳۸۰
  * پرسپولیس یک – استقلال یک
  گل‌ها: رضا جباری (۲۵) برای پرسپولیس – محمد نوازی (۳۸) برای استقلال

  ۵۲- نوزدهم اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۸۱
  * پرسپولیس صفر – استقلال صفر

  ۵۳ – بیستم دی‌ماه سال ۱۳۸۱
  * پرسپولیس یک – استقلال یک
  گل‌ها: علی سامره (۱) برای استقلال – علی انصاریان (۷۰- پنالتی) برای پرسپولیس

  ۵۴- بیست و سوم خردادماه سال ۱۳۸۲
  * پرسپولیس ۲ – استقلال یک
  گل‌ها: یحیی گل‌محمدی (۱۱) و بهنام ابوالقاسم‌پور (۵۰) برای پرسپولیس – علیرضا اکبرپور (۶۳) برای استقلال

  ۵۵- بیست و پنجم مهرماه سال ۱۳۸۲
  * استقلال ۲ – پرسپولیس یک
  گل‌ها: علی سامره (۸) و محمود فکری (۵۷) برای استقلال – عیسی ترائوره (۷۰) برای پرسپولیس

  ۵۶- سیزدهم بهمن‌ماه سال ۱۳۸۲
  * پرسپولیس یک – استقلال یک
  گل‌ها: داوود سید عباسی (۳) برای استقلال – حامد کاویانپور (۲۰) برای پرسپولیس

  ۵۷- اول آبان‌ماه سال ۱۳۸۳
  * پرسپولیس صفر – استقلال صفر

  ۵۸- هفتم اسفندماه سال ۱۳۸۳
  * استقلال ۳ – پرسپولیس ۲
  گل‌ها: غلامرضا عنایتی (۶۸)، محمود فکری (۸۳) و پیروز قربانی (۹۰) برای استقلال – سهراب انتظاری (۷۷) و شیث رضایی (۸۴) برای پرسپولیس

  ۵۹- چهاردهم آبان‌ماه سال ۱۳۸۴
  * استقلال یک – پرسپولیس صفر
  گل: غلامرضا عنایتی (۵۶) براس استقلال

  ۶۰- نوزدهم اسفندماه سال ۱۳۸۴
  * پرسپولیس صفر – استقلال صفر

  ۶۱- دوازدهم آبان‌ماه سال ۱۳۸۵
  * پرسپولیس ۲ – استقلال یک
  گل‌ها: مهرزاد معدنچی (۲۳) و مهرداد اولادی (۷۰) برای پرسپولیس – امیرحسین صادقی (۱۷) برای استقلال

  ۶۲- دهم فروردین‌ماه ۱۳۸۶
  * پرسپولیس یک – استقلال یک
  گل‌ها: علیرضا واحدى‌ نیکبخت‌ (۱۳) برای پرسپولیس – شیث رضایی (۴۲ – گل به خودی) برای استقلال

  ۶۳- بیست و دوم مهرماه ۱۳۸۶
  * استقلال یک – پرسپولیس یک
  گل‌ها: امیدرضا روانخواه (۵۸) برای استقلال – محسن خلیلی (۸۳) برای پرسپولیس

  ۶۴- پانزدهم فروردین‌ماه ۱۳۸۷
  * پرسپولیس یک – استقلال یک
  گل‌ها: محسن خلیلی (۲۸) برای پرسپولیس – امیدرضا روانخواه (۴) برای استقلال

  ۶۵ – ۱۲ مهرماه ۱۳۸۷
  * پرسپولیس یک – استقلال یک
  گل‌ها: علی کریمی (۸۸) برای پرسپولیس – آرش برهانی (۴۶) برای استقلال

  ۶۶- بیست و پنجم بهمن‌ماه ۱۳۸۷
  * استقلال یک – پرسپولیس یک
  گل‌ها: مجتبی جباری (۶۷) برای استقلال – مازیار زارع (۳+۹۰ – پنالتی) برای پرسپولیس

  ۶۷- دهم مهرماه ۱۳۸۸
  * استقلال یک – پرسپولیس یک
  گل‌‎ها: حسین کاظمی (۵۵) برای استقلال – عادل کلاه‌کج (۵۱) برای پرسپولیس

  ۶۸- چهاردهم بهمن‌ماه ۱۳۸۸
  * پرسپولیس ۲ – استقلال یک
  گل‌ها: هادی نوروزی (۳۷) و کریم باقری (۸۷) برای پرسپولیس – فرهاد مجیدی (۱۶) برای استقلال

  ۶۹- جمعه ۲۳ مهرماه ۱۳۸۹
  * استقلال یک – پرسپولیس صفر
  گل‌: فرهاد مجیدی (۱+۹۰) برای استقلال

  ۷۰- جمعه ۱۰ فروردین‌ماه ۱۳۹۰
  * پرسپولیس صفر – استقلال یک
  گل: آرش برهانی (۴۳) برای استقلال

  ۷۱- جمعه ۲۵ شهریورماه ۱۳۹۰
  * پرسپولیس صفر – استقلال ۲
  گل‌ها: فرهاد مجیدی(۱۵) و مجتبی جباری (۸۲) برای استقلال

  ۷۲- دوشنبه ۱۶ آبان‌‌ماه ۱۳۹۰
  * استقلال ۲ – پرسپولیس ۲
  گل‌‌ها: آرش برهانی (۳۳) و حنیف عمران‌زاده (۷۰) برای استقلال – هادی نوروزی (۷- پنالتی و ۴۷) برای پرسپولیس

  ۷۳- جمعه ۱۸ آذرماه ۱۳۹۰
  * پرسپولیس صفر – استقلال ۳
  گل‌‎ها: مجتبی جباری (۹۵ و ۹۸- پنالتی) و اسماعیل شریفات (۱۰۷) برای استقلال

  ۷۴- پنجشنبه ۱۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۰
  * استقلال ۲ – پرسپولیس ۳
  گل‌ها: میلاد میداودی (۳۱) و فریدون زندی (۵۰) برای استقلال – ایمون زاید (۸۲، ۸۳ و ۱+۹۰) برای پرسپولیس

  ۷۵- جمعه ۳ شهریورماه ۱۳۹۱
  * پرسپولیس صفر – استقلال صفر

  ۷۶- جمعه ۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۱
  * استقلال صفر – پرسپولیس صفر

  ۷۷- جمعه ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۲
  * استقلال صفر – پرسپولیس صفر

  ۷۸- جمعه ۲۷ دی‌ماه ۱۳۹۲
  * پرسپولیس ؟ – استقلال ؟

  ۷۹- جمعه ۲ آذرماه ۱۳۹۳
  * استقلال یک – پرسپولیس ۲
  گل‌ها: سجاد شهباززاده (۴۴) برای استقلال – محمد نوری (۷۲) و امید عالیشاه (۸۲) برای پرسپولیس
  ۸۰٫ جمعه ۲۵ اردیبهشت ۹۴٫
  پرسپولیس ۱- استقلال ۰-
  گل توسط علی‌پور

 4. بهنام نصیری می‌گوید:

  سید جون رودل میکنیا
  اینقدر خیالبافی نکن ضرر داره

 5. علیرضا نصرتی می‌گوید:

  غزیه چیه؟

  این بی ُرزه ها اینجا چی کار میکنن؟

 6. سعید پناهی می‌گوید:

  خب ی استقلالی باحال هم سوم نه چاهاروم میشه.
  خب معلومه دیگه نتیجه ۰ ۰٫
  ولی اسی میبره حالا میبینین.

 7. رضا نظری می‌گوید:

  و باااز هم اس اسی
  ۲ ۱ اس اس
  اس اس رو عششششق استتتت

 8. به به به به داش بهی! حالا میبینیم. سعید جان به عنوان مدیر ارشد این لنگیهای کلاه قرمزی رو بنداز بیرون

 9. به به به به داش رضا! دوستان استقلالی بریزید تو سایت و این پرسپولیسیهای لنگی رو از سایت بیندازیم بیرون

 10. شهاب می‌گوید:

  سلام عطا جان امیر رفته گل بچینه خخخ .
  هرجا سخن از اولی هست نام یه استقلالی میدرخشد خخخ
  استقلال ۳ پرسپولیس ۰ اینم پیشبینی من .

 11. سعید پناهی می‌گوید:

  علیرضا این لفض بیشتر به قرمزا میاد خخخخ.

 12. سعید پناهی می‌گوید:

  ایول به اسیا که بیش از هدن.
  ما مییریم بالا
  حالا میبینین سوراخا..

 13. علیرضا نصرتی می‌گوید:

  آقا پرسپولیسی ها ما میریم استقلال بشین ی نفر خخخخخخخخخ

 14. رضا خطیبی می‌گوید:

  استقلالیها خواب دیدین خیر باشه.
  استقلال فکر کرده میتونه ببره؟
  برعکس! استقلال صفر, پرسپولیس ۹٫

 15. علیرضا نصرتی می‌گوید:

  بدبختیو نگاه کن ببینید دیگه این پرسپولیس چه قدر بد بخت شده که دارن غلط املایی مینویسن

 16. منم ی استقلالی دیگه.
  بزن کف قشنگه رو.
  آقا ترفدار اسیها بیشتر از پریها هستش.
  حالا میبینید.
  وقتی ما استقلالیها پرسپولیسیها رو سولاخ کردیم میفهمید.
  اونم با نتیجه ی ۳ ۰٫
  عشق است استقلال و بس.
  پرسپولیسیها برید از همین الآن چاره ای بی اندیشید.
  اگه چاره ای نتونستید پیدا کنید از همین الآن تسلیت.
  خخخ.
  هرجا سخن از اولی هست, نام ی استقلالی میدرخشه.
  پرسپولیسیها جمعش کنید.

 17. askari می‌گوید:

  سلام. من به عنوان یه استقلالی متعصب میگم: استقلال ۲؛ پرسپولیس ۱٫ زنده باد استقلال و استقلالی.

 18. علیرضا نصرتی می‌گوید:

  پرسپولیسی ها الان میرن سوراخهاشون رو بدوزن خخخخ

 19. بیدل می‌گوید:

  سلام به بچه های شب روشنی! یه خورده آرومتر بابا چه خبر شده! حواستون باشه همگی دوستیم! یه وقت توهین بهم دیگه نکنین! ارزش نداره! ایرانی همیشه برنده هست! چه قرمز چه آبی! همتون عشقین! یا علی!

 20. سلام ابوالفضل جان! ببین پرسپولیس چقدر بدبخته که طرفدار نداره. بین همه تیمهای دنیا؟ عشق است استقلال

 21. سلام بیدلجان! هدف از انتشار این پست فقط کری خونیه پس نگران نباش. ما همه با هم دوستیم

 22. علیرضا نصرتی می‌گوید:

  ولی عنوان پست مشکل داره ها اون جوایز رو بردارین آخه برای کری خوندن آدم جایزه میگیره؟ خخخخ

 23. استقلال ۱ پرسپولیس ۰! کجایی داش بهی که ما داریم سوراختون میکنیم

 24. ای تف به این شانس! چه دقیقه ای گل خوردیم! وای به این شانس

 25. شهاب می‌گوید:

  سلام به دوستای گل و گرامی .
  آقای نصرتی علی رضای عزیز پست رو کامل نخوندی پسر خوب ما گفتیم پیشبینی کنید و جایزه بگیرید و هرگز نگفتیم کری بخون و جایزه بگیر .
  خب هیچکس متاسفانه نتیجه رو درست پیشبینی نکرد انشا الله تا بازی های بعدی .
  موفق باشین خدا نگهدار .

 26. بهنام نصیری می‌گوید:

  خب مثل اینکه ضایع شدینا
  سوخته میخریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *