بازم قارچ من تا شما را کارآفرین نکنم دست بر نمیدارم

سلام دوستان من تا شما را یک کارآفرین نکنم از این سایت بیرون نمیروم همین و بس باید همه ی نابینایان یک کارآفرین شوند حالا بگذریم من یک پست دادم در باره ی قارچ و این حرف ها یکی گفت سرمایه نداریم یکی یک چیز دیگه گفت که اگر نشد چی خلاصه من هم از یک جا یک مطلب کپی کردم گفتم شاید به درد بخورد راستی من میگم همه سرمایه داریم
سرمایه پول نیست
یکی مثل مدیر سایت رایانه بلد است یکی خلاقیت دارد حالا این متن را مطالعه کنید هرکس پرسشی داشت در خدمت هستم اگر کسی سیدی یا دیویدی برای آموزش خواست من جایی را میشناسم که این سیدی ها را با قیمت ارزان در اختیار دیگران قرار میدهند من فعلا تمرکزم را روی شغل پرورش قارچ میگذارم

اگر به نتیجه رسیدیم و خروجی داشت بعد میریم سراغ پرورش شتر مرغ شغل پرورش قارچ در اول صف قرار دارد شاید دیگران بگویند چرا خودت پرورش قارچ نمیزنی جواب من این است که من حالا دنبال خرید یک دامداری هستم که آنجا پرورش قارچ بزنم
من بچه پولدار نیستم اما شاید بتوانم یک دامداری که خیلی قیمتش باشه سی میلیون قیمت داشته باشه بخرم حالا یا وام میگیرم یا یک کاری میکنم این را گفتم که دیگران نگویند چرا خودت این کار را نمیکنی دوستان اگر شما شاغل باشید یا بیکار هیچ فرقی به حال من نداره من حرفم این است که اگر کسی برای خودش کاری راه انداخت که هیچی اگر راه نینداخت منتظر دولت نباشه چون به هیچ عنوان دولت استخدام نمیکنه
من بنابر تحقیق خود چند شغل که برای نابینایان مناسب است انتخاب کردم اول پرورش قارچ را به دوستان معرفی میکنم تا بعد اگر نتیجه ی حاصل شد میریم سراغ شغل های

دیگر
حرفی ندارم فقط مطلب
را در پایین بخوانید
هر کمکی از من بر بیاید
کوتاهی نمیکنم
همین دیگه

به چند دلیل ضروری است که همه خانواده ها کشت قارچ را به صورت جدی حتی برای یکبار هم که شده تجربه کنند و آن را به تمام اعضای خانواده خود آموزش دهند.
دلیل اول: قارچ یک جایگزین مناسب برای گوشت در مواقع جنگ ، بحران های غذایی ، شیوع بیماری های لاعلاج و همه گیر بین پرندگان و دام ها ، شرایط دشوار مالی و اقتصادی خانواده و خلاصه کلام سریع ترین منبع دستیابی به پروتئین در شرایط سخت و جانکاه است. قارچ رامی توان هر جایی به عمل آورد و مواد اولیه مورد نیاز قارچ (کاه و کلش گندم و یا برنج و نیشکر و …) به طور فوق العاده ارزان و در واقع رایگان در همه جا موجود است. جالب است بدانید در شرایط سخت و جانکاه جنگ در افغانستان و در طول زلزله اخیر پاکستان بسیاری از خانواده ها در داخل حیاط منزل و حتی در گودال هایی که روی آنها نایلون کشیده بودند به تولید قارچ و تامین مواد غذایی مورد نیاز خانواده و حتی درآمد زایی مشغول بوده و هستند و از این روش ضمن جبران فقر غذایی کل خانواده و بسیاری از افراد فامیل و همسایگان منبع درآمدی عالی نیز برای محله خود ایجاد نموده اند.

دلیل دوم: کشت نوع قارچ صدفی بسیار ساده است وفقط با یکبار تماشای فیلم می توان بدون نیاز به هیچ متخصص و مشاوری فورا در هر جایی از منزل به تولید و تکثیر آن اقدام کرد. بعد از یک ماه قارچ ها به بار می نشینند و برداشت محصول شما در کمتر از چهل روز آغاز می شود. قارچ همانگونه که از نامش پیداست فوق العاده سریع رشد می کند و شما در مقابل سرعت برداشت محصول حیرتزده خواهید شد. حجم محصول تولیدی با رعایت اصول ارائه شده در فیلم های آموزشی آنقدر بالا خواهد بود که قادر خواهید بود درکنار فروش محصول تازه با منفعتی عالی در بازار ، نسبت به تولید محصولات جانبی مانند ترشی قارچ ، مربای قارچ و پودر قارچ و هزاران محصول جانبی پر سود و پردرآمد دیگر نیز اقدام نمائید و از این مسیر به سود تزایدی و عالی دست یابید.

دلیل سوم: در فرآیند کشت قارچ هیچ ضرری متوجه شما نخواهد شد. در بدترین شرایط در همان برداشت اول سرمایه گذاری شما که بسیار کم است جواب می دهد و حتی کمپوست های مصرفی(به دلیل غنایی فوق العاده مواد غذایی ) نیز توسط صاحبان گلخانه ها و باغداران و نیز دامداران به قیمت بالا از شما خریداری می شود. با توجه به وفور فوق العاده بستر و مواد اولیه موجود در سراسر ایران و ارزان تمام شدن فوق العاده تولید قارچ در ایران ،در کشورهای حاشیه خلیج فارس می توان به راحتی پودر خشک شده قارچ را تا پنج برابر قیمت تمام شده عرضه نمود.
و دلیل چهارم و مهم ترین دلیل آنکه شما در کشت قارچ از وقت اضافی و به ظاهر غیر قابل استفاده خود و تمام اعضای خانواده برای درآمد سازی عالی کمک می گیرید و در حقیقت به عنوان شغل دوم ( و چه بسا شغل اصلی) منبعی عالی برای تامین نیاز مالی و غذایی خانواده خود ایجاد می کنید

یک مقایسه ساده

قیمت تمام شده ۱ کیلو گندم:۵۰ تومان

قیمت تمام شده ۱ کیلو قارچ :۴۰۰ تومان

قیمت خرید ۱ کیلو گندم : ۳۰۰ تومان

قیمت خرید ۱ کیلو قارچ : ۱۰۰۰ تومان

سود خالص از فروش هر کیلو گندم : ۲۵۰ تومان

سود خالص از فروش هر کیلو قارچ : ۶۰۰ تومان

مدت تولید ۱کیلو گندم :۶ ماه

مدت تولید ۱کیلو قارچ :۲۰ روز

مقدار زمین مورد نیاز برای ۱ کیلو گندم : ۳ متر

مقدار زمین مورد نیاز برای ۱ کیلو قارچ :۰٫۱ متر

حال چرا کشاورزان ما در مقیاس کم قارچ تولید نمی کنند؟
تولید قارچ در مناطق شهری و روستائی چرا صورت نمی گیرد؟
اگر کشت قارچ بلد باشیم در سخت ترین شرایط می توانیم شکم خود و خانواده را سیر کنیم.

کشت قارچ نیازی به مدرک دیپلم و لیسانس و … ندارد. حتی نیازی به سواد ندارد!
اگر قصد یادگیری کشت قارچ را دارید می توانید برای امتحان از هر فضای بسته کوچکی که دارید مثل انباری ، یا اتاقک خالی کنار حیاط ، یا یک کانکس کوچک و یا حتی یک چاردیواری سقف دار با یک در نایلونی هم استفاده کنید.حتی اگر می خواهید در فضای کوچکتری اولین مزرعه قارچ خود را راه اندازی کنید می توانید از پلاستیک فروشی نزدیک منزلتان یک جعبه پلاستیکی درب دار بخرید و در آن اولین مزرعه پرورش قارچ خود را ایجاد کنید.

آیا می دانید قارچ روی چی به عمل می آید؟ روی کاه! می دانید قیمت کاه چقدر است!؟ تقریبا هیچ!
آیا می دانید در یک فضای هشتاد متری می توانید در عرض دوماه هزارکیلو قارچ به عمل آورید.قارچ در بازار کیلو چند است؟ خودتان در هزار ضرب کنید! برداشت محصول هم از همان ماه اول شروع می شود.

می دانید اگر کسی قارچ شما را نخرید اصلا محصول روی دستتان باد نمی کند. بلافاصله می توانید آنها را خشک کنید و یا ترشی و مربای قارچ درست کنید.خبردارید که قارچ خشک قیمتش خیلی بیشتر از قارچ تازه است.
توری کباب پزی را که آشنا هستید؟ می دانید اگر قارچ را از مغازه بخرید و بشورید و روی توری کباب پزی روی اجاق حرارت دهید و پشت و رو کنید تا آب قارچ ها گرفته شود و بعد آن را با آبلیمو و نمک بخورید چقدر خوشمزه و خوش طعم است؟! یکبار که امتحان کنید در سفر و منزل هرگز آن را رها نخواهید کرد.

می دانید قارچی که در بازار می بینیم و شبیه چتر است و معروف به قارچ دکمه ای است فقط یکی از انواع قارچ های خوردنی است و قارچ های دیگری مثل صدفی و شی تاکه و… هم هستند که خیلی ارزان ترند و زودتر و راحت تر در همه جا به عمل می آیند و برای بعضی آدم ها حتی خوش خوراک تر هم هستند؟
برای یادگرفتن مهارت ارزشمند کشت قارچ می توانید از مقیاس کوچک شروع کنید. وقتی جواب گرفتید و اعتماد به نفس لازم برای کار در مقیاس بزرگتر را پیدا کردید و با ریزه کاری ها و جزئیات حین کار به صورت عملی آشنا شدید می توانید در مقیاس بزرگتری به کشت و پرورش قارچ بپردازید.
لازم نیست برای همیشه به تنهایی و خودتان کشت قارچ را انجام دهید. همین که به اصول عملی کار اشراف یافتید و فهمیدید که ابتدا و انتهای کار کجاست و در مسیر پرورش قارچ باید به کدام موارد دقت کرد ، بقیه کار اجاره یک فضا و استخدام کارگر و یافتن بذر فروش و خرید لوازم اولیه و شروع به کار است.

برای یک مزرعه بزرگ می تواند حداکثر با دوکارگر همه کارهای مربوط به کشت قارچ را انجام داد. قارچ خودش مثل قارچ رشد می کند و نیاز زیادی به حضور کارگر به طور دائم ندارد. کشت قارچ یکی از کم کارگرترین مشاغل موجود در بازار است.
بعضی قارچ های دارویی خریداران خارجی خوبی دارند. بعد از یافتن مهارت در کشت یک نوع قارچ می توانید با تجربه حاصل به کشت قارچ های مختلف بپردازید.
بچه ها ، مادربزرگ ها و همسر و بزرگ و کوچک خانواده می توانند در کشت قارچ فعال شوند. پرورش قارچ می تواند به عنوان یک شغل خانوادگی قلمداد شود و همه افراد خانواده را درگیر کند. بدیهی است با بالارفتن تعداد افراد درگیر سطح تولید و در نتیجه میزان تولید نیز افزایش می یابد و از درآمد آن کل خانواده بهره می برند.

بذر خوب قارچ را باید از کسی خرید که بذر سالم و عالی دارد.
خیلی ممنون هستم از دوستان

این نوشته در اقتصادی, درد دل, مسائل مربوط به نابینایان عزیز ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

23 دیدگاه دربارهٔ «بازم قارچ من تا شما را کارآفرین نکنم دست بر نمیدارم»

 1. سلام صادق بابا تو دیگه کی هستی راه حل خوبیه سودی که از قارچ گیرمون میاد خیلی بهتر از گندمه

 2. پریسا می‌گوید:

  سلام صادق.
  من قارچ خیلی دوست دارم ولی تا حالا پرورشش ندادم. یعنی واقعا به همین سادگیه؟ توی۱جعبه پلاستیکی دردار؟ جدا از جنبه اقتصادیش اگر اینهمه راحت باشه که خیلی خوبه. ولی پس چرا اینهمه کشاورز و اینهمه افراد حتی بینا که مشتاق کار هستن انجامش نمیدن اگر انجامش اینقدر ساده هست؟ واقعا دلم می خواد ازش بیشتر بدونم چون با خوندن مطالب پشت سر هم در موردش، یواش یواش داره به سرم می زنه۱بار امتحانش کنم.
  ایام به کام.

 3. صادق می‌گوید:

  سلام پریسا
  شما یک پرسشی مطرح کردید که من حالا جواب میدهم
  شما فرمودید چرا افراد بینا و کشاورزان دنبال این کار نمیروند
  مردم دو دسته هستند دسته ی راحت طلب و تن پرورند که دوست دارند یک گونی پول بیفتد تا آنان از آن استفاده کنند دسته ی هم اطلاعاتشان ذعیف است
  در باره ی کشاورزان با عذر خاهی عرض میکنم که کشاورزان بر عکس دیگر کشور ها در کشور ما کشاورزان افرادی بی سواد و ناتوان هستند که هیچ جا راهشان ندادن آمدن کشاورزی میکنند هرکس کاری نتواند بکند میرود کشاورز میشود

 4. امیر رضا رمضانی می‌گوید:

  سلام
  هاجی طلبه شدم امسالو بعد از کنکور یه جایی گیر بیارم پرورش قارچ بزنم!
  خیلی باهاله اینجوری که میگی!
  بگو با این کار میلیاردر میشی میره پی کارش دیگه!

 5. صادق می‌گوید:

  سلام امی رضا خیلی ممنون هستم از نظرت

 6. صادق می‌گوید:

  سلام ممل آمریکایی
  اینطور که معلوم است داماد شما بی حساب و کتاب وارد بازار کار شده
  به نظر من نمیشه منتظر ماند
  نکته دیگر شما فرمودید دست به دست هم بدیم و هر کس به اندازه ی سرمایه خود سود کند
  این کار اصلا امکان پزیر نیست
  چون بچه ها پراکنده هستند و خیلی ها حاضر به دادن پول و سرمایه نیستندد
  اما یک راه دیگر هست که شما در استان خودتان تعاونی بزنید

 7. عطا می‌گوید:

  سلام آقا صادق خیلی خوب بود ولی تا جایی که میتوانید بیشتر اطلاعات جمع آوری کنید و بعد به امید خدا اقدام نمایید.
  سپاس

 8. صادق می‌گوید:

  سلام عتا من اطلاعاتم کامل هست
  فقط به تجربه نیاز دارم که در حین کار به دست میآورم بعدش هم دیگه شروع میکنم دیگه
  موفق باشی تا همیشه

 9. یلدام می‌گوید:

  سلام که . جالبه . من عاشقم قارچو . یه باری یه کمپوست تو اتاق خوابم درست کردم . فکر کنم دو کیلو قارچ داد . صدفی بود . درشتو سفیدو خوشمزه . البته چون کم صبر بودم بعد بیست روز مایوس شدم و انداختمش دور . مامای اون کمپوست رو گذاشت تو ماشین لباسشویی داغونی که تو انباری بود . روشم بست . بعد مدتی که رفت سراغش دیدیم بعله قارچا رو نیگاه . … شغل خوبیه . توصیه میشه . میسی از پست

 10. صادق می‌گوید:

  سلام یلدا فکر کنم خیلی غلط املایی داری
  ما تولید قارچ را به خانم ها پیشنهاد نمیکنیم چون طیپ کار جوری است که مناسب خانم ها نیست

  موفق باشید تا همیشه

 11. sadra می‌گوید:

  سلام فکر پرورش قارچ عالیه ولی چه جوری؟ وقتی بلد نیستیم بهتره شما یک آموزش نحوه پرورش قارچ رو هم واسه بچه ها و دوستداران این کار تو سایت بگذارین و همچنین نحوه تهیه بذر رو هم بگین با تشکر

 12. صادق می‌گوید:

  سلام دوست عزیز پرورش قارچ شغلی تخصصی است و باید حتما بلد باشید
  برای یاد گرفتن پرورش قارچ شما از چند طریق میتوانید اقدام کنید
  ۱ خرید سیدی از شرکت ها که اگر دوست داشتید شماره آن شرکت ها را به شما میدهم
  ۲ خرید کتاب که شما با خرید کتاب ها میتوانید آنان را به شکل گویا تبدیل کرده و از آن استفاده نمایید
  ۳ رفتن به کلاس های آموزشی که برای نابینایان امکان پزیر نیست
  بنابر این اگر سیدی یا دیبیدی یا کتاب خاستید من به شما شماره یک شرکتی را میدهم که میتوانید از آنجا بخرید
  پس مشکل آموزش حل شد در ضمن شما میتوانید از شرکت ها که به شما کمپوست میفروشند مشورت بگیرید
  پرسش بعدی شما این بود چگونه بذر درست کنیم
  هیچ نیازی به درست کردن بذر نیست شرکت ها به شما کمپوست بذر زنی شده میدهند اصلا برایتان یک مثال میزنم وقتی شما برای خرید گُل به مغازه میروید گُل را در گُلدان به صورت کاشته شده به شما میدهند
  قارچ هم همینطور است قارچ را به صورت کاشته شده و آماده به شما میفروشند وظیفه شما در پرورش قارچ این است که کمپوست ها را در سالون قرار بدهید
  و دما و رطوبت و این چیز ها را تنظیم کنید همین بعد از یک ماه هم شروع به برداشت قارچ کنید موفق باشید اگر پرسشی بود در خدمت هستم

 13. مهدی صفیلو می‌گوید:

  سلام صادق ممنون از پستت
  شیطونه میگه من تابستون سال بعد برم تو کارش
  اگه اطلاعات بیشتری به دست آوردی باز هم اینجا منتشر کن
  خعلی like,like,like,like,like,like میکنمت

 14. آرتیمان می‌گوید:

  درود بر شما راستش من چند وقتی هست که به فکر شغل دوم هستم درباره قارچ با دوستان که مشورت کردم میگن باید تابستون باید همیشه کولر گازی روشن باشه تا دما و رطوبت را تنظیم کنه در ضمن کامپوس و کیسه یا جعبه هم باید خریداری بشه و کاه گندم به تنهایی به درد نمیخوره باید با کود مرغ مخلوط بشه لطفا شماره اون شرکت را هم بگذار سپاس

 15. صادق می‌گوید:

  سلام مهدی موفقیت شما موفقیت من است
  موفقیت شما موفقیت دیگر دوستان است
  شما شروع بکن خدا با شماست
  اما اگر شروع کردی و کار سخت بود ناامید نشو شما میتوانید شما آدم توانمندی هستید شما موفق میشوی کمر همت را ببندیم و به وظیفه ی که بر دوش ما گذاشته شده عمل کنیم آن وظیفه سخنان رهبر انقلاب است که جهاد اقتصادی کنید
  حماسه ی اقتصادی خلق کنید
  جهاد ما در این دوره جهاد اقتصادی است خیلی ممنون از نظر شما زندگی کنی تا همیشه

 16. صادق می‌گوید:

  سلام آرتیمان شما نگفتید به فکر قارچ دکمهیی هستید یا سدفی

  شما نگفتید از کدام استان هستید و هوا ی آن استان چطور است
  شماره شرکت هم اگر شما در اینترنت سرچ کنید شرکت قارچ برتر
  یا در google بنویسید فروش وسایل برای پرورش قارچ
  برای شما سایت ها ی آن شرکت ها باز میشود
  و هر شرکت یک یا چند تلفن دارد
  اگر تماس بگیرید شما را راهنمایی میکنند
  .
  دوست شما درست گفته اگر هوا خیلی گرم باشد باید کولر گازی بگذارید
  اما میشود تابستان قارچ نکاشت یا از وسایل کم مصرف استفاده کرد بدانید قارچ محصولی سرما دوست است اما در مکان های گرم هم میشود قارچ پرورش داد
  خیلی ممنون هستم شما میتوانید به عنوان شغل دوم قارچ پرورش دهید
  شما آدم توانمندی هستید شما از عهده ی کار بر میآیید شما در این کار موفق میشوید فقط به فکر گسترش کار باشید شما حتما حتما موفق میشوید
  شما توانایی دارید
  شما استعداد دارید
  موفق باشید تا همیشه

  • آرتیمان می‌گوید:

   درود بر صادق من اهل یکی از مناطق گرمسیری استان فارس هستم شغلم معلمی هست راستش خیلی دوست دارم یک کار درآمدزا انجام بدم واسه امتحان میخوام از یک فضای دو متری که گوشه حیاط خونه دارم شروع کنم راستی یک سوال مهم من میتونم طبقه بالای خونه را به طور کامل به این کار اختصاص بدم آیا مشکلی واسه همسایه ها به وجود نمیاد میگن حساسیت ایجاد میکنه ضمنا خونه من دو طبقه هست

 17. صادق می‌گوید:

  سلام آرتیمان بله میشه فقط نباید دیوار ها گچی باشه چون اگر دیوار ها گچی باشه مشکلاتی ایجاد میشود و اصلا توصیه نمیکنم
  شما همان دو متر را پرورش قارچ بزنید اگر تجربه به دست آوردید یک مغازهیی اجاره کنید و کار را گسترش دهید فقط باید دیوار ها آجری سیمانی باشد

  این که شما فرمودید مردم گفتند حساسیت ایجاد میکنند این کاملا اشتباه است برخی از مردم این روز ها خیلی حرف میزنند حرف های غیر علمی و خلاف واقع
  این حرفها را شرکت هایی میزنند که برایشان خوش آیند نیست که مردم وارد این شغل شوند
  آنان میخواهند تولید قارچ فقط در انحصار خودشان باشد و به هر قیمت دوست دارند به مردم بفروشند و سود های کلان به دست بیاورند به خاطر همین شایعه سازی میکنند چون هم قدرت دارند و هم پول
  نکته ی بعد پرورش قارچ سدفی برای شغل دوم مناسب است ولی پرورش قارچ دکمه یی خیلی نیاز به گذاشتن وقت دارد
  من توصیه میکنم هم قارچ سدفی تولید کنید و هم قارچ دکمهیی

 18. sadra می‌گوید:

  سلام آقا صادق لطفا شماره شرکتها رو واسه خرید سیدی بگذار ممنون

 19. صادق می‌گوید:

  سلام sadra من با این شرکت تازه در اینترنت آشنا شدم لذا هیچ تعهدی در قبال خرید شما ندارم ابتدا محصول را تحویل میگیرید بعد پولش را میدهید
  اما قیمتش بسیار گران است
  سیدی ها حدود بیست هزار تومان قیمت دارند این شرکت وسایل برای تولید قارچ هم میفروشد و کمپوست هم میفروشد
  هرچیزی مربوط به پرورش قارچ باشد این شرکت به فروش میرساند هر پرسشی هم داشتید از آنان بپرسید من فقط یک تلفن دارم آدرسش هم هست اگر خواستید
  تلفنش این است
  ۰۴۴ ۳۲۲۴۶۲۷۲
  و ۰۴۴۳۲۳۴۶۶۱۲ شرکت اندیشه سبز تکرار میکنم من هیچ تعهدی نسبت به خرید شما ندارم

  چون من از هویت آگهیدهنده بی اطلاع هستم
  خیلی ممنون پایدار باشی تا همیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *