جز راست نباید گفت, اما هر راست نشایَد گفت!

درود بر شما عزیزان

،در دنیایی شگفت انگیز اما دورو و زیرک زندگی می کنیم. گاهی بهتر است زبان خود را بسته نگهدارید و به مردمی که با شما صحبت می کنند فقط یک لبخند بزنید و درمورد موفقیت ها و خوشبختی خود به اندازه کافی زیرکی و زرنگی داشته باشید.

 

از طرف دیگر کنجکاوی بشر به سمت و سوی کشف و درک بسیاری از رازها و حقایق زندگی است همچنین شخصیت های سیاه قلبی هستند که دانش و اطلاعات درمورد سایر افراد را برای نابود کردنشان به افراد دیگر بازگو می کنند. اگر به طور طبیعی آدم پرحرفی باشید بدانید چه چیز را باید بازگو و چه چیز را باید پنهان سازید. چرا که در غیر این صورت میتوان اطمینان داشت که مشکلات زندگی شما به بزرگترین موضوع خطرناک تبدیل خواهد شد.

 

مشکلات شما متعلق به شماست و صحبت کردن درباره شکست هایتان ایده بدی است چرا که شما نزد دوستانتان به عنوان یک شخص منفی شناخته می شوید. افراد مثبت هیچگاه اشتیاقی برای انتشار مشکلات ندارند و می توانند مشکل و بیچارگی شما را نزد خود و خانواده اتان به سمت خوبی بچرخانند.

 

هر کس در زندگی ظرفیتی دارد و اگر کسی قصد دخالت درزندگی شما را داشته باشد سعی کنید چشم پوشی کرده و از مطالب طنز و خنده دار استفاده کنید. با ریشخند و خنده می توان موقعیت ها را کنترل کرد درضمن اینکه با افراد منفی می توان ادب را نیز حفظ کرد.

 

دراینجا ۵ مورد که هرگز نباید درباره آنها با دیگران صحبت کرد آورده می شود :

 

۱ رازهایتان

 

معنی لغت “راز” چیست؟ راز بخشی از خبر، حقیقت معلوم یا اطلاعات شناخته شده برای تعداد محدودی از افراد است. هر شخص به نوبه خود در دنیا حداقل یک راز دارد. همه می دانیم که حفظ اسرار از موضوعات چالش برانگیز است چرا که هر کسی نمی تواند بر وسوسه مطرح کردن اطلاعات درباره اشخاص و اتفاقات غلبه کند. تنها باید به عزیزترین

و نزدیکترین فرد در زندگی خود رازهای کوچک و عادی را مطرح کرد و مطمئن باشیم که اعضای خانواده هرگز با این مسأله بازی نخواهند کرد. در مورد رازهای بزرگ سعی بر پنهان بودن و ممنوع بودن افشای آن باشد. هرگز زمانی که رازهای بزرگ نزد تعداد زیادی از افراد و دشمنان برملا شده باشد شبها خواب راحتی نخواهید داشت.

 

۲ زندگی خصوصی

 

زندگی خصوصی یک موضوع مقدس و با ارزش است . حتی اگر شخصی خرافاتی نباشیم اما باور داریم که قدرت احساسات اشخاص درزندگی خصوصی بی تأثیر نیست. هیچکس دوست ندارد که به واسطه علایق، گفتار و کردارش محکوم شود.

 

امروزه جوانان بطور ناخودآگاه همدیگر را به بحث و انتقاد درباره زندگی خصوصیشان تحریک می کنند. اطلاعات شخصی، عکسها و فیلم های خود را در وب سایتها و رسانه های مختلف اجتماعی منتشر می کنند و این فرصت را به میلیون ها نفر می دهند تا جزییات زندگی شخصی یکدیگر را مشاهده کنند.

 

شبکه های اجتماعی بزرگترین منبع اطلاعات نادرست و دروغ است. دشمنان نیز از این موضوع بیشترین استفاده را خواهند داشت. می توانند از این طریق به شما یا نزدیکترین افراد به شما تهمت و افترا بزنند و این برای روابط شما بسیار خطرناک است. حذف یا مسدود کردن حساب کاربری نیازی نیست فقط سعی کنید دراین شبکه ها عکس های

کمتری که زندگی شخصی شما را برای شخصیت های خوب و بد قابل دسترس می سازد قرار دهید .

 

۳ درآمدها

 

آیا دوست دارید دیگران درباره درآمدتان پرس و جو کنند؟ نه. این سؤال بیجا و بی معنی است و معمولا کسانی آن را می پرسند که دوست دارند پول دیگران را بشمارند.

اگر می خواهید درآمد ثابت داشته باشید درباره آن کمتر لاف بزنید. مردم اغلب نمی توانند بر حس حسادت خود در مورد رفاه دیگران غلبه کنند. حسادت ها می توانند تاثیر منفی زیادی در تحقق شانس و بخت شما داشته باشند. اگر در یک سطح مالی خوبی هستید باید یاد بگیرید درمقابل حسادت و غبطه دیگران چگونه ایستادگی و مقاومت کنید.

هنر پولدار شدن فقط به توانایی کسب درآمد نیست بلکه مهارت پس از آن و پنهان کردن درآمدتان از افراد بدخواه نیز شامل می شود. در این مواقع باید بطور طبیعی رفتار کنید و کمتر درباره دارایی و ثروت خود صحبت نمایید. این کار همانند یک پوشش در مقابل انرژی های منفی و افراد حسود می باشد.

 

۴ قلب شما

 

قلب بشر موجود بسیار شکننده و آسیب پذیری است. تنها یک واژه یا عمل بی دقت می تواند آسیب جدی به آن وارد کند. پس باید به هنگام سخن گفتن با دیگران کاملا مراقب باشید. میل و آرزوی هر شخصی آن است که روحش از هر آنچه منفی است رهایی یابد و زندگی با روح و مستحکمی داشته باشد اما هرچیزی ولو جزیی و اندک به شما باز می گردد.

دشمنانتان در صدد یافتن نقاط ضعف شما هستند و این مسأله اصلا خوب نیست. شکی در این نیست که رقیبان شما فرصت های مناسبی برای ریختن نمک به زخم هایتان پیدا میکنند و زندگی را برای شما مشکل تر و سخت تر می سازند.

 

اگر بخواهید دردهای خود را با دیگران در میان بگذارید باید مطمئن باشید که طرف صحبت شما درک بالایی داشته باشد. گشودگی و صدق و خلوص در کارها نیازمند درجه بالایی از دلگرمی و اطمینان است. هنگامی که ناراحتی ها و نگرانی ها مانند یک وزنه بر روی قلب شما سنگینی می کنند روح خود را با خدای خود بدون هیچ مانعی ارتباط دهید .

او کسی است که هرگز زندگی ما را نقد و ما را محکوم نخواهد کرد.

 

۵ اهداف آینده

 

هر کسی دردنیا اهداف و نقشه ها و رؤیاهایی دارد. بسیاری از شخصیت ها ی خیال پرداز در باره نقشه های آیندهشان با افرادی که دانش خوبی ندارند بحث و گفتگو میکنند.

چه چیزی در بازگویی رؤیاهایتان به دیگران وجود دارد؟ بهتر است بدون اعلان کردن و اشتراک بادیگران به اهداف خود برسید.

 

از نظر علمی ثابت شده است که افراد پرحرف نسبت به کسانی که ایده ها و طرح های آیندهشان را همانند یک راز حفظ می کنند شانس کمتری برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود دارند. اهداف و ایده های شما باید شخصی باشد نه عمومی. وقتی درحال انجام وظایف خود هستید با رعایت این موارد از فرصت های مناسبی برای رسیدن به موفقیت های

خود برخوردار خواهید شد.

 

سرکوب کردن این تمایل برای آنکه دیگران را از نقشه های خود مطلع نکنید کار سختی است, و نیاز به تلاش دارد.

این امر باعث تمرکز شما بر روی افکارتان شده و به اندازه کافی برای اتمام آن تحریک خواهید شد.

 

ارتباط با مردم خوب است اما مزایا و معایبی دارد. متأسفانه برخی افراد حیله گر هستند که می توانند شما را به عقب و فرصت های اولیه بکشانند. افراد باهوش سعی می کنند که این فرصت ها را به دشمنانشان ندهند و زندگیشان را مانند یک راز حفظ می کنند و از صحبت کردن با افرادی که اعتمادی به آنها ندارند خودداری می کنند.

باید بدانید زبان شما می تواند دشمن شما شود. امیدواریم این نصیحت ها به شما کمک کند تا در راه پیشرفت و موفقیت ثابت قدم باشید.

 

پس حظ میبریم, و شما نیز حظ ببرید.

منبع, وبگردی.

 

درباره عطا

عطا هستم و دیگر هیچ.
این نوشته در علمی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

10 دیدگاه دربارهٔ «جز راست نباید گفت, اما هر راست نشایَد گفت!»

 1. امیر رضا رمضانی می‌گوید:

  سلام
  عتا نمیای یه هو با کول باری از نسیحت میای!, چی شده؟

 2. سعید پناهی می‌گوید:

  درود عطا خان.
  نبودی.
  بیشتر ببینیمت.
  با اون قسمت پوله خعیلی موافقم.
  بقیشم لاااااایک شدید.
  m!c

 3. بهنام نصیری می‌گوید:

  سلام عطا جان
  ممنون
  من تقریبا تنها در مورد برخی از جنبه های زندگی خصوصی رعایت میکردم
  اما واقعا میخوام سعی کنم تا همه شو رعایت کنم
  واقعا مفید بود

  • عطا می‌گوید:

   درود بر بهنام عزیز
   اعتراف میکنم که دلم برات تنگ شده بود
   اما در خصوص پست
   عرضم به حضورت من که سعی میکردم و میکنم همه این موارد را ببینم هر چند از این حیث مورد انتقاد شدید خیلیها قرار گرفتم
   هرگز راضی نبودم و نیستم که به ویژه در موارد خصوصی آن هم در محیط مجازی رفتاری صادقانه داشته باشم
   هر کس از من در رابطه مسائل خصوصی سوالی پرسیده باشد قطعا پاسخ من همراه با صداقت نبوده است
   و این عدم صداقت باعث شرمندگی من نبوده و نیست
   چون محیط مجازی بسیار بیرحم هستش
   سپاس از حضور و
   حظ بردیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *