دانلود NVDA_2016.2

 

سلااااام دوستان عزیز.

چشتون نه نه چشمون نه نشد گوشامون روشن, NVDA جدید منتشر شد.

من تا همین الان که پستو منتشر کردم, منتظر موندم تا ببینم کسی ورژن جدید NVDA رو تو سایت میزاره؟

نشستم و نشستم, اما خبری نشد.

گفتم تا دیر نشده, خودم دس به کار بشم.

و اما بریم ببینیم از NVDA جدید چه خبر و در ادامه هم لینک دانلود رو خدمتتون میدم.

از NVDA تازه چه خبر؟

۲۰۱۶٫۲

از نکات برجسته‌ی این نگارش میتوان به توانایی مشخص کردن خطاهای املایی بهنگام تایپ، پشتیبانی از اعلام خطاهای دستوری در Microsoft Word، و بهبودی‌ها و اصلاحاتی در پشتیبانی از مجموعه برنامه‌های Microsoft Office اشاره کرد.

امکانات جدید

 • در حالت مرور در اینترنت اکسپلورر و دیگر کنترل‌های MSHTML، با استفاده از پیمایش تک‌حرفی برای رفتن روی یادداشت‌ها (a و shift+a)، از این پس روی متون اضافه‌شده و حذف‌شده پیمایش میکنید. (#۵۶۹۱)
 • در مایکروسافت اکسل، NVDA علاوه بر اعلام باز یا بسته بودن یک گروه از خانه‌ها، سطح گروه خانه‌ها را نیز اعلام میکند. (#۵۶۹۰)
 • با دو بار اجرا کردن فرمان اعلام قالب‌بندی متن (NVDA+F)، اطلاعات مزبور در حالت مرور نمایش داده میشود تا بتوانید آنرا بازبینی کنید. (#۴۹۰۸)
 • در Microsoft Excel 2010 و بالاتر، سایه‌ی خانه‌ها و سطوح شیب‌دار از این پس اعلام میشوند. اعلام خودکار توسط گزینه‌ی «اعلام رنگ‌ها» موجود در تنظیمات قالب‌بندی اسناد کنترل میشود. (#۳۶۸۳)
 • جدول برگرداننده‌ی بریل جدید: یونانی کُینه. (#۵۳۹۳)
 • در نمایشگر وقایع، از این به بعد میتوانید با استفاده از کلید میانبر ctrl+s فایل لاگ موجود را ذخیره کنید. (#۴۵۳۲)
 • چنانچه اعلام خطاهای املایی فعال باشد و در کنترل تحت فرمان پشتیبانی شود، NVDA هنگامی که تایپ میکنید، با پخش یک صدا شما را از خطای املایی‌ای که انجام داده‌اید آگاه میکند. این امکان را میتوانید با برداشتن علامت گزینه‌ی جدید «پخش صدا برای خطاهای املایی به هنگام تایپ» که در پنجره‌ی تنظیمات صفحه‌کلید اضافه شده غیر فعال کنید. (#۲۰۲۴)
 • خطاهای دستور زبانی از این پس در Microsoft Word اعلام میشوند. این امکان را میتوانید با برداشتن علامت گزینه‌ی جدید «اعلام خطاهای دستوری» در پنجره‌ی قالب‌بندی اسناد غیر فعال کنید. (#۵۸۷۷)

تغییرات

 • در حالت مرور و فیلدهای ویرایشی، NVDA از این پس با کلید اینتر صفحه‌کلید اعداد همانند کلید اینتر اصلی رفتار میکند. (#۵۳۸۵)
 • موتور سخنگوی پیش‌فرض NVDA به eSpeak NG تغییر یافته است. (#۵۶۵۱)
 • در مایکروسافت اکسل، NVDA دیگر سر‌ستون خانه‌ای را که یک سطر خالی بین آن خانه و سر‌ستون قرار داشته باشد نادیده نمیگیرد. (#۵۳۹۶)
 • در مایکروسافت اکسل، از این به بعد، مختصات خانه‌ها قبل از سر‌ستون یا سرسطر اعلام میشوند. با این کار، ابهام بین سرسطر یا سر‌ستون و محتوای خانه برطرف میشود. (#۵۳۹۶)

رفع اشکال

 • در حالت مرور، هنگامی که تلاش میکنید با استفاده از پیمایش تک‌حرفی به سازه‌ای بروید که در سند جاری پشتیبانی نمیشود، NVDA بجای اینکه بگوید سازه‌ای در این سمت وجود ندارد، اعلام میکند که این کار پشتیبانی نمیشود. (#۵۶۹۱)
 • هنگامی که در مایکروسافت اکسل، برگه‌ها را در پنجره‌ی فهرست سازه‌ها فهرست میکنید، برگه‌هایی که فقط دارای نمودار هستند نیز از این پس فهرست میشوند. (#۵۶۹۸)
 • NVDA دیگر بهنگام جابجا کردن پنجره‌ها در برنامه‌ی جاوایی که دارای چند پنجره هست -مانند IntelliJ یا Android Studio، اطلاعات نامربوط اعلام نمیکند. (#۵۷۳۲)
 • در ویراستارهای بر پایه‌ی Scintilla، همانند Notepad++، هنگام جابجا کردن مکان‌نما با استفاده از نمایشگر بریل، از این به بعد بریل به درستی روزامد میشود. (#۵۶۷۸)
 • NVDA دیگر گهگاه به هنگام فعالسازی خروجی بریل دچار خطا نشده، متوقف نمیشود. (#۴۴۵۷)
 • در Microsoft Word، از این پس تورفتگی پاراگراف همیشه بر اساس واحد اندازه‌گیری‌ای که کاربر انتخاب میکند (مثلا سانتیمتر یا اینچ) اعلام میشود. (#۵۸۰۴)
 • هنگامی که از نمایشگر بریل استفاده میکنید، بسیاری از پیام‌های NVDA که پیش از این فقط خوانده میشدند، از این پس بریل هم میشوند. (#۵۵۵۷)
 • در برنامه‌های دسترسی‌پذیر جاوا، از این پس سطح موارد موجود در نمای درختی اعلام میشود. (#۵۷۶۶)
 • در فایرفاکس، توقف‌های Adobe Flash در بعضی موارد اصلاح شد. (#۵۳۶۷)
 • در گوگل کروم و مرورگرهای بر پایه‌ی کروم، سند‌های داخل پنجره‌های محاوره‌ای و برنامه‌ها را میتوانید از این پس در حالت مرور بخوانید. (#۵۸۱۸)
 • در گوگل کروم و مرورگرهای بر پایه‌ی کروم، از این به بعد، میتوانید NVDA را در پنجره‌های محاوره‌ای و برنامه‌های تحت وب مجبور کنید تا به حالت مرور تغییر حالت دهد. (#۵۸۱۸)
 • در اینترنت اکسپلورر و دیگر کنترل‌های MSHTML، بردن فکوس به کنترل‌های معینی (بویژه در جایی که از aria-activedescendant استفاده میشود) دیگر بنادرستی NVDA را به حالت مرور تغییر نمیدهد. این حالت، به عنوان مثال، زمانی که فکوس هنگام نوشتن پیامی در GMail به محل پیشنهادها در فیلد آدرس‌ها میرود اتفاق می‌افتد. (#۵۶۷۶)
 • در Microsoft Word، در جدول‌های بزرگ، هنگامی که اعلام سرسطر‌ها و سر‌ستون‌ها فعال باشد، NVDA دیگر متوقف نمیشود. (#۵۸۷۸)
 • در Microsoft word، NVDA متنی را که دارای سطحی جدا از بقیه‌ی متن است (اما دارای سبْک سرنوشتار نیست) به اشتباه به عنوان سرنوشتار اعلام نمیکند. (#۵۱۸۶)
 • در حالت مرور در Microsoft Word، فرمان رفتن به ابتدا یا به بعد از یک دربرگیرنده (کاما و شیفت+کاما)، حالا برای جدول‌ها هم کار میکند. (#۵۸۸۳)

تغییرات برای توسعه‌دهندگان برنامه

 • اجزای C++‌ی تشکیل‌دهنده‌ی NVDA از این پس با استفاده از Microsoft Visual Studio 2015 ساخته میشوند. (#۵۵۹۲)
 • میتوانید از این پس با استفاده از ui.browseableMessage یک پیام Text یا HTML را به کاربر نمایش دهید. (#۴۹۰۸)
 • In the User Guide, when a %kc:setting command is used for a setting which has a common key for all layouts, the key may now be placed after a full-width colon (:) as well as the regular colon (:). (#5739)

و اما دانلود NVDA 2016.2

دانلود با حجم ۱۸ مگ

موفق باشید.

درباره سعید پناهی

با سلام. بنده سعید پناهی هستم. متولد 9 اسفند سال 1375. از علایقم میتونم بگم به اینترنت, مبایل, موزیک, بازیهای نابینایی,گوش کردن به رادیو و نمایش رادیویی و و و خعععععیلی چیزهای دیگه اشاره کنم. کلا با همه چی حال میکنم. رفیق بازم, و رفیقهای ثمیمی را بیشتر از داداشهای نداشتم, دوست دارم. زاده ی استان زنجانم و از 1 سالگی در کرج یا همون استان البرز زندگی میکنم. در حال تحصیل در مقتع کارشناسی علوم تربیتی هستم. عاشق مطالعه صفحات اینترنتی هستم. پیگیر اخبار علم و فناوری هستم. به علاوه که در اسکایپ هستم, تو واتساپ و تلگرام و اینستا هم هستم. خخخ. کلا مسنجر بازم. فکر کنم هدفم کلا از اندروید خریدن همین بوده. اردیبهشت 92 با ی n73 وارد دنیای نت شدم. و اون وقتها 3g و این حرفا نبود با gprs آهنگ دانلود میکردم. بعد توسط معرفی یکی از دوستانم با سایتهای نابینایی آشنا شدم. بعد مهر ماه بود که دیگه ماهور خریدم, باورتون نمیشه من تا مهر 92 هنوز صفحهخان فارسی نداشتم. با این که از سال 83 پای کامپیوتر بودم. میدونین چرا؟ چون اون وقتها نت نمیرفتم. بعد از مهر ماهم اسکایپ نصب کردم و کم کم همه را add کردم و با همه آشنا شدم. عاشق گفت و گو تو اسکایپ بصورت صوتی هستم. کمو بیش چت هم دوست دارم. بعد اوایل آذر ماه بود که تصمیم گرفتم ی سایت بزنم, اول چنتا بلاگ تست کردم, خوشم نیومد. بعد کم کم بسرم زد, برم رو وردپرس. بعد به کمک آقای سعید درفشیان اینجارو بنا کردیم. روز 17 آذر 1392 بود که اینجارو بنا کردیم. اون وقتها زیاد اینجا کسی نمیومد. بعد دوستان کم کم با اینجا آشنا شدن. و الان هم که دیگه ی خانواده ی بزرگ شدیم به نام, شب روشن. اینجا ی سریها بهم مدیر ارشد هم میگن. اما خودم قبول ندارم. ی نو گرداننده میشه اسممو گذاشت. بیخودی هندونه تو پاچمون میکنن ههه. من تقریبن 10 درصد بینایی دارم. و از خط بریل استفاده میکنم. فقط 5 سال ابتدایی را در مدرسه ی پویا مخصوص نابیناها و کم بیناها درس خوندم. بعدش دیگه بصورت تلفیقی در مدرسه ی عادی مشغول به تحصیل شدم. راستی یادم داشت میرفت, جهت تماس با من میتونین از راه های زیر استفاده کنین. ایمیل: saeedpanahi2200@gmail.com اسکایپ: saeed-panahi تلگرام: https://telegram.me/sp1000 اینستاگرام: https://www.instagram.com/saeed10055/ خوشباشید.
این نوشته در اخبار, حرفای خودمونی, دانلود, رایانه, مسائل مربوط به نابینایان عزیز, معرفی, نرم افزار ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

14 دیدگاه دربارهٔ «دانلود NVDA_2016.2»

 1. سلام سعید.
  دمت گرم.
  نصبیدم عالی بود.
  در ضمن اون مدالو رد کن بیاد

 2. زهرا آيت می‌گوید:

  سلام.
  شنیدم این مزیت رو پیدا کرده که لهجه ای که باهاش فارسی میخونه به آمریکایی تغییر کرده اما صداش رباتی شده.
  یعنی همه صداهاش اینطوریه حتی صدای مورد علاقه خودم یعنی iven3?

 3. احمد عزیززاده می‌گوید:

  سلام داداشم، مرسی زیااااد. زنده باشی.

 4. زهرا آيت می‌گوید:

  سلام.
  تشکر میکنم خودم امتحانش کردم دیدم مشکلات زیادی پیدا کرده.
  مثلا برای من که تنظیم کردم هیچ علامتی خونده نشه اما بعضی علایم رو میخونه مثل دو نقطه پرانتز بسته و بعضی وقتام ویرگول و علامت سؤال.
  دو حالت برنامه داره که میتونیم انتخاب کنیم فارسی با لهجه آمریکایی باشه یا انگلیسی که آمریکاییش به نظر من که جالب نیست.
  در لهجه بریتیش هم مشکلاتی ایجاد شده.

 5. عسکری می‌گوید:

  سلام سعید! خیلی ممنون که پست رو گذاشتی. ای ول! لهجه آمریکایی هم به گزینه های voice setting اضافه شده. دمشون گرم. قبلا باید افزونه نصب میکردیم, الآن دیگه نیازی نیست.

 6. علیرضا نصرتی می‌گوید:

  کلا آشغال شده.

  الان من میزنم امیریکن بشه مثلا z رو zed میخونه آخه توی امیریکن؟ کلمات رو درست نمیخونه کلمات انگلیسی رو میگم.

  این نسخه رو کلا نمیساختن بهتر بود. من که الان ۲۰۱۶٫۱ رو دارم اون رو غیر فعال کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *