دانلود آخرین نسخه ی صفحه خوان رایگان NVDA هم اکنون از سایت شب روشن: NVDA_2016.4

سلام دوستان.
حالتون امیدوارم خوب باشه.
با آخرین نسخه ی صفحه خوان محبوب و رایگان NVDA, نسخه ی
•۲۰۱۶٫۴
در خدمت هستم.
ابتدا تغییرات این نسخه رو که خودم متوجه شدم رو براتون میزارم و بعد، لینک دانلود رو تقدیم میکنم.
دوستان: قبل از اینکه به تغییرات و لینک دانلود بپردازیم، جا داره از سرکار خانم آیت و جناب آقای محمد عسکری تشکر کنم که پست مربوط به NVDA رو فرستاده بودند، اما دیگه به دلیل اینکه این پست منتشر شد، منتشرشون نکردیم.

همچنین چون نمیدونستم که تغییرات نسخه های جدید NVDA, توسط خود NVDA ترجمه میشند، من خودم تغییرات نسخه ی جدید رو ترجمه کردم. پس اگر مشکلی در ترجمه بود، از همه عذرخواهی میکنم.

امکانات جدید

 1. NVDA میتواند دندانه ها را در خطوط با صوت نشان دهد. این قابلیت، قابل تنظیم با استفاده از قسمت Line indentation reporting combo box در NVDA Document Formatting preferences dialog باشد
 2. پشتیبانی از خواندن مدارها در صفحه ی braill20
 3. یک گزینه برای باز کردن پنجره ای به نام ناظر سرعت در صفحه ی اولیه ی تنظیمات NVDA (startup) اضافه شد. این گزینه، قابل فعال شدن به وسیله ی یک checkbox در پنجره ی speach viewer میباشد.
 4. وقتی پنجره ی speach viewer (نظاره گر سرعت) مجددا باز شود، موقعیت و اندازه ها هم اکنون، قابل ترمیم هستند.
 5. کادر های مربوط به cross-reference در microsoft word, مانند قسمت hyperlink, مورد بحث قرار گرفتند. آنها مانند لینک ها گزارش شدند و هم اکنون قابل فعال شدن هستند.
 6. پشتیبانی از Baum SuperVario2, Baum Vario 340 و HumanWare Brailliant2 braille display.
 7. پشتیبانی اولیه برای بروزرسانی جشن سالیانه ی Microsoft Edge.
 8. هم اکنون، حالت جستجو وقتی شما در حال خواندن ایمیل هایتان، در ویندوز ۱۰، نرم افزار windows 10 mail هستید، قابل استفاده میباشد.

تغییرات

 1. مترجم liblouis braille، به نسخه ی ۳٫۰٫۰ بروزرسانی شد. این بروزرسانی، شامل افزایش معانی به یک پارچه سازی braill در انگلیسی میباشد.
 2. در قسمت مدیریت افزونه ها، (add-ons manager), دکمه های قسمت فعال و غیرفعال سازی افزونه ها، هم اکنون دارای میانبر برای صفحه کلید، (دکمه های alt+d و alt+e) به ترتیب، میباشند.
 3. پیمایش های گوناگون و مسائل مربوط به تنظیمات آنها، در محاوره ی NVDA, رفع شد.
 4. قسمت قالبهای مدارک، تنظیم شدند. پس محتوای آنها، ثبت شد.
 5. طرح بندی نمادین تلفظها مرتب شدند. پس وسعت کاملی از محاوره برای لیست نشانه ها استفاده میشوند.
 6. در حالت مرور در مرورگرهای اینترنتی، فرمان‌های پیمایش تک‌حرفی (کادرهای ویرایشی) (E و Shift+E) و فرم‌ها (F و Shift+F)، حالا مکان‌نما را به کادرهای فقط خواندنی میبرند.
 7. در تنظیمات فرمت مدارک، (تغییرات اختار فرمتها بعد از مکان نما)، به (تغییرات گزارش فرمتها بعد از مکان نما) باز نویسی شد. که بتواند مانند گفتار اثر گزار باشد.
 8. نحوه ی نمایش پنجره ی خوشآمدگویی NVDA میزان شد.
 9. پنجره های محاوره ای NVDA, هم اکنون دکمه های تایید و لغو را در سمت راست پنجره دارند
 10. کنترل‌های گردونه‌ای spin Controls, از این پس، برای کادرهای ویرایشی عددی مانند تنظیم درصد تغییر زیر و بمی صدای حروف بزرگ، در پنجره ی تنظیمات صدا، به کار میروند. شما میتوانید مقدار مورد نظرتان را وارد کنید؛ یا با جهت‌نماهای بالا و پایین مقدار دلخواه را تنظیم کنید.
 11. روش اعلام IFrame ها (اسنادی که در اسناد دیگر قرار میگیرند)، در مرورگرهای گوناگون همسان‌تر شدند. IFrame از این پس در فایرفاکس، به عنوان قاب اعلام خواهد شد.

رفع اشکال

 1. مشکلی که باعث میشد هنگام خروج از NVDA، اگر نمایشگر گفتار باز باشد NVDA دچار خطا شود، برطرف شد
 2. Image map ها آن‌گونه که انتظار میرود در حالت مرور در فایرفاکس نمایش داده میشوند.
 3. هنگامی که در پنجره ی دیکشنری هستید، با فشردن اینتر هر تغییری را که انجام داده باشید ذخیره میکند و پنجره را میبندد. قبل از این، فشردن اینتر کاری انجام نمیداد.
 4. هنگام تغییر حالت ورودی برای یک روش ورودی، پیام‌های مربوط، از این پس به بریل نمایش داده میشوند (ورودی بومی/الفبا-شماره‌ای، شکل کامل/شکل نیمه، الخ.
 5. هنگام غیر فعال و دوباره فعال‌سازی سریع یک افزونه یا بالعکس، وضعیت افزونه به‌درستی به آن‌چه پیش از این بوده برمیگردد.
 6. هنگام استفاده از Microsoft Word، میتوان کادرهای شماره ی صفحه را در سر صفحه‌ها خواند.
 7. در پنجره‌ی تلفظ نشانه‌ها میتوانید برای جابجا کردن فرمان‌پذیری بین فهرست نشانه‌ها و کادرهای ویرایشی از موس استفاده کنید.
 8. در حالت مرور در Microsoft Word، مشکلی که باعث میشد تا به هنگام وجود یک هایپر‌لینک نامعتبر در یک سند، فهرست سازه‌ها نمایش داده نشود، برطرف شده است.
 9. بعد از بسته شدن نمایشگر گفتار از طریق نوار وظیفه یا Alt+F4، وضعیت کادر علامت‌زدنی نمایشگر گفتار در منوی NVDA، نمایانی واقعی پنجره‌ی نمایشگر را منعکس
  خواهد کرد.
 10. فرمان بارگذاری مجدد افزونه ها، دیگر برای گروه‌های پیکره‌بندی‌ای که با یک عملگر فعال شده اند، اسناد جدید در مرورگرهای اینترنتی و بازبینی صفحه، مشکل ایجاد نمیکند.
 11. در فهرست زبان‌ها در پنجره‌ی تنظیمات عمومی NVDA، زبان‌هایی مانند آراگونیایی حالا به‌درستی در ویندوز ۱۰ نمایش داده میشوند.
 12. کلیدهای صفحه‌کلید شبیه‌سازی‌شده‌ی سیستم (مثلا یک دکمه روی یک نمایشگر بریل که فشردن کلید Tab را تقلید میکند) از این به بعد در راهنمای کلید‌های ورودی و
  پنجره‌ی مدیریت فرمان‌های ورودی، به زبان تنظیم‌شده در NVDA نمایش داده میشوند. پیش از این، این‌گونه کلیدها همیشه به انگلیسی نمایش داده میشدند.
 13. تغییر زبان NVDA (از پنجره‌ی تنظیمات عمومی) حالا دیگر تا زمانی که NVDA دوباره شروع به کار کند، تأثیری ندارد.
 14. کادر «الگو» برای یک ورودی جدید دیکشنری گفتار دیگر مجاز نیست خالی بماند.
 15. در برخی سیستم‌ها، اشکالی نادر که باعث میشد هنگام اسکن درگاه‌های سریال، درایورهای بعضی از نمایشگرهای بریل ناکارآمد شوند، برطرف شد.
 16. هنگامی که در Microsoft Word، در جدول‌ها خانه به خانه حرکت کنید، از این به بعد بولِت‌های عددی اعلام میشوند.
 17. از این به بعد، اختصاص دادن کلید به فرمان‌های درایور نمایشگر بریل Handy Tech در پنجره‌ی «فرمان‌های ورودی» در NVDA امکان‌پذیر است.
 18. هنگام پیمایش در یک صفحه‌ی گسترده در Microsoft Excel، فشردن اینتر -اصلی- یا اینتر ماشین‌حساب، حالا به‌درستی پیمایش به سطر بعدی را اعلام میکند.
 19. iTunes دیگر به هنگام استفاده از حالت مرور در فروشگاه iTunes، موسیقی Apple و غیره، بطور متناوب متوقف نمیشود.
 20. توقف‌ها در برنامه‌های ۶۴ بیتی؛ برپایه‌ی فایرفاکس و کروم برطرف شد.
 21. در فایرفاکس هنگامی که وضعیت چندپردازشی (multi-process) فعال است، حالت مرور و فیلدهای متنی قابل ویرایش حالا درست کار میکنند.

لینک دانلود آخرین نسخه ی صفحه خوان NVDA, نسخه ی ۲۰۱۶٫۴

برای دانلود با لینک مستقیم؛ و با حجم ۱۸٫۳ مگابایت، میتونید از
این لینک
استفاده کنید.
موفق باشید.
تا پست بعد، خدانگهدار.

درباره ابوالفضل سعيديفر

ِی کریمی که بخشنده ی عطایی، و ِی حکیمی که پوشنده ی خطایی، و ِی صمدی که از ادراکِ خلق جدایی، و ِی احَدی که در ذاتُ صفات، بی همتایی، و ِی خالقی که راهنمایی، و ِی قادری که خدایی را سزایی؛ جانِ ما را خود دِه، و دلِ ما را هوای خود دِه، و چشمِ ما را ضیای خود دِه، و ما را آن دِه که آن بِه، و مَگُذار ما را به کِهُ مِه. به نامه خدا. ابوالفضله سعیدیفر، متولده ساله 1380 هستم. در شهرستانه ساوه، واقع شده در استانه مرکزی زندگی میکنم. هم اکنون، مشغول به تحصیل در پایه ی دهم هستم. علایقه من، خدمت به همنوعان، آموختنه زبانه انگلیسی، خواندنه اشعاره زیبا، رمان و فیلمهای جذاب، یادگیریه بیشتره کامپیوتر و موبایل و تا حدودی بازیهای کامپیوتری هستند. از اینکه در کناره شما هستم، خرسندم و آرزوی پیروزی، موفقیت، شادکامی، سربلندی، سر افرازی و عاقبت بخیری برایه همه ی شما، دوستانه محترم دارم. راههای ارتباطی، تنها در صورته نیاز: ایمیل: abolfazl.saeedifar80@gmail.com اسکایپ: abolfaz122l . خدانگهدار.
این نوشته در حرفای خودمونی, دانلود, دسته‌بندی نشده, رایانه, رمانها و کتابهای صوتی, نرم افزار ارسال و , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

21 دیدگاه دربارهٔ «دانلود آخرین نسخه ی صفحه خوان رایگان NVDA هم اکنون از سایت شب روشن: NVDA_2016.4»

 1. سلمان روستا می‌گوید:

  سلام پسر. گل کاشتی. ممنون بابت اطلاعرسانی و انتشار نسخه جدید NVDA. موفق باشی.

 2. رضا نظری می‌گوید:

  دقیقا این یعنی چی؟
  چرا هیچی نداره؟

 3. عسکری می‌گوید:

  سلام. خیلی ممنون از اینکه صفحه خوان NVDA رو به همراه آخرین تغییرات اینجا گذاشتی. دمت جیز!

 4. زهرا آيت می‌گوید:

  سلام.
  تشکر میکنم که گذاشتین و تشکر که لینک اصلیش رو گذاشتین!
  خیلی خوشحالم که لینک اصلیشه.
  ترجمتون هم خیلی خوبه.

 5. کیان می‌گوید:

  سلام نوجوون. دانلودش نمودم. متشکرم.

 6. بهنام نصیری می‌گوید:

  سلام.
  مرسی ابوالفضل.
  خیلی عالی بود.
  دانلود کردم.

 7. ghanbar می‌گوید:

  درود
  ابوالفضل جان تشکر از زحمت ارزشمندت .قبلا راهنمائی فرمودید اما اکنون نیاز هست .در ویندوز ده وشصت وچهار بعد از انتخاب صدای ۵ مایکروسایف وقتی به منوی صدا می رویم متاسفانه پک جاز را نمی شناسد و نمی توان پک جاز را فعال کنم.چه کنم دوست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *