چهره ای متفاوت از هفتمین دوره ی ختم آنلاین قرآن کریم به مناسبت ماه مبارک رمضان، به همراه فراخوان دعوت از قاریان

این پست مرتب بروز خواهد شد.

به نام خداوند بخشنده ی مهربان.

با عرض گرم ترین سلام ها خدمت همه ی شما همراهان گرامی.

خدا را شاکریم که توفیقمان داد تا بار دیگر میهمان سفره ی گسترده ی او شویم و در جوار آیات نورانی کلام وحی، طلوع خورشید رمضان را نظاره بنشینیم.

به لطف و مرحمت بیکران الهی که هرچه داریم از اوست، تصمیم بر این شد که اگر عمری باقی بود، مانند سالهای گذشته و برای هفتمین بار در کنار یکدیگر قرآن را ختم کنیم. از این رو، با مدد گرفتن از وجود مبارک حضرت بقیه الله الاعظم و با نام و یاد خدا، طرح هفتمین سال ختم آنلاین قرآن کریم را تقدیم به پیشوای آن حضرت و شما گرامیان می کنیم.

زمان برنامه

اعضای گروه برگزاری ختم قرآن در طی جلساتی که مجموع آنها به چیزی در حدود ۶ ساعت می رسد، در مورد موضوعات بسیاری که به ختم قرآن امسال مربوط می شود بحث های جدی و چالشی را انجام دادند. یکی از این مباحث زمان برگزاری طرح بود. بازخورد های متفاوتی مبتنی بر تغییر یا تثبیت زمان دریافت شد و پس از تحلیل و بررسی این بازخورد ها، تصمیم بر این شد که زمان برنامه مانند سال های گذشته در همان سحرگاه های ماه مبارک باشد و تغییر نکند. بر این اساس، برنامه هر روز از ابتدای ماه مبارک، رأس ساعت پنج و بیست دقیقه آغاز می شود. اما در زمان اتمام برنامه تغییری حاصل گردید که در قسمت تغییرات همین پست، به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

مسابقه روزانه

طبق روال سال های گذشته، ما هر روز یک مسابقه خواهیم داشت. جزئیات و نحوه ی شرکت در مسابقه ی روزانه، در اولین برنامه خدمت شما عزیزان ارائه خواهد شد. اما برای آن دسته از عزیزانی که عضو تیم تاک نیستند، خبر های خوشی داریم که در قسمت تغییرات منتظر آن باشند.

و اما بخش شیرین تغییرات

مسلما کار رسانه ای مستلزم ایجاد تنوع و خلاقیت و نو آوری است. به ویژه اگر کار در راستای ترویج کلام الهی باشد. گروه ختم قرآن نیز از این تغییر و تنوع مستثنا نیست. بنا بر این، تغییرات به وجود آمده در هفتمین دوره ی سالانه ی ختم آنلاین قرآن کریم به مناسبت ماه مبارک رمضان تقدیم شما نازنینان می شود.

  • مدت زمان برنامه: به یاری خدا سعی اعضای تیم بر این بوده که امسال برنامه را به سمت و سوی یک برنامه ی متنوع و پویا سوق دهد و به همین جهت، چند آیتم به برنامه افزوده شده. علاوه بر این، برنامه شکل رادیویی بیشتری به خود گرفته تا از یکنواختی بین قسمت های مختلف جلوگیری شود. همه ی اینها مستلزم افزوده شدن به مدت زمان برنامه است. در نتیجه مدت زمان برنامه از ۹۰ دقیقه به ۱۲۰ دقیقه افزایش پیدا کرده است. اما کارمندان، دانش آموزان، دانشجویان و سایر عزیزانی که برنامه با ساعت رفتن آنها به محل آموزش و کارشان تلاقی پیدا می کند نگران نباشند. این برنامه عصر ها هم از رادیو گوش کن بازپخش می شود. پس اگر عزیزانی مجبور به از دست دادن قسمت هایی از برنامه هستند، می توانند شنونده ی باز پخش برنامه باشند. ساعت باز پخش این برنامه متعاقبا توسط عوامل زحمت کش رادیو گوش کن اعلام خواهد شد.
  • تغییر در محدوده ی شرکت کنندگان و نحوه ی شرکت در مسابقه ی روزانه: همانطور که می دانید، سال های گذشته شرکت کنندگان مسابقه ی روزانه، تنها محدود به کسانی بود که در جلسه ی ختم قرآن حضور داشتند و یا حتما باید نام کاربری تیم تاک داشته باشند. اما امسال با تصمیم اعضای تیم مقرر شد که از زمان پایان برنامه در صبح، تا ساعت بیست و پنجاه و پنج دقیقه ی شب، سؤال مسابقه ی آن روز، به طور مرتب در قالب تیزر از رادیو پخش شده و هر کسی که سؤال مسابقه را می شنود، جواب صحیح را به همراه نام و نام خانوادگی به آی دی @radiogooshkon در تلگرام تا ساعت ۲۱ هر شب بفرستد و برنده های مسابقه، فردا در برنامه ی روز بعد قرعه کشی شود. یک راه ارتباطی دیگر نیز افزوده خواهد شد که در اولین برنامه به سمع شما عزیزان خواهد رسید.
  • افزوده شدن آیتم های جدید: علاوه بر حفظ قالب اصلی برنامه که همان ختم جزء، خواندن دعای روز، در محضر قرآن و مسابقه ی روزانه است، آیتم ها و بخش های جدیدی زینت بخش برنامه ی امسال هستند که بهتر است توضیحات تکمیلی را در برنامه ی اول بشنویم.

فراخوان جذب قاری برای مشارکت در جزء خوانی

ما بسیار خرسند خواهیم بود که طنین قرآن را از حنجره سایر دوستان قاری بشنویم. دوستانی که سال های پیش سعادت شنیدن صداهایشان نصیب گوش های ما و شما مخاطبان عزیز نشد. بنا بر این، خاضعانه دستِ یاری به سمت شما دوست قاری دراز می کنیم و از شما خواهانیم که با تکمیل این فرم، گامی در جهت هرچه بهتر و متنوع تر شدن این طرح بردارید.

پیش از تکمیل فرم به این نکته توجه داشته باشید که تنها شرط ما برای جذب قاری، تسلط به ترتیل خوانی است. لذا اگر مسلط به ترتیل نیستید، از پر کردن این فرم صرف نظر فرمایید.


خدایا چنان کن سر انجام کار،
تو خوشنود باشی و ما رستگار.

 

درباره مهدی محمدقاسمی

مهدی محمدقاسمی هستم متولد 14 فروردین 1367 هجری شمسی، 15 شعبان 1408 هجری قمری و 3 آوریل 1988 میلادی. دانشجوی مقطع دکترای رشته زبان و ادبیات فارسی (گرایش ادبیات عرفانی) در دانشگاه اصفهان و ساکن شهر اصفهان
این نوشته در اخبار, اطلاع رسانی, دانلود, مذهبی, مسائل مربوط به نابینایان عزیز ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

1 دیدگاه دربارهٔ «چهره ای متفاوت از هفتمین دوره ی ختم آنلاین قرآن کریم به مناسبت ماه مبارک رمضان، به همراه فراخوان دعوت از قاریان»

  1. اسماعیل پردل می‌گوید:

    سلام بسیار عالی و خدا قوت انشا الله خدا توفیق بده و بتونیم از این برنامه ارزشمند استفاده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *