مهم بخش اول:سلامت همه جانبه بر مبنای حقیقت/علم کامل بر پایه دین

بخشهایی از هشدارها
خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمدحسین ناظریان، متخصص طب سنتی،
از میان اهل بیت(ع) هیچ کدام دارای کلام علمی نبودند چراکه مصلحت و تقدیر الهی این بوده است.
هر یکی از ائمه(ع) در زمینه‌های مختلف نوشته‌هایی دارند که کاتبان برای آن‌ها کتابت می‌کردند اما امام رضا(ع) تنها کسی هستند که کتابی مجزا با عنوان طب الرضا در زمینه پزشکی از ایشان به جا مانده است.
بسیاری از مردم فکر می کنند که اسلام تنها در زمینه احکام نماز و روزه خلاصه شده است در حالی که این تفکر درستی نیست زیرا اسلام برای تغذیه و سلامت نیز دستورالعمل دارد که اگر افراد به آن عمل کنند، دیگر به بیماری‌های صعب‌العلاج دچار نمی‌شوند.

امام رضا(ع) در کتاب طب‌الرضا ۱۹ صفحه در رابطه با تغذیه نوشتند که اگر مردم از این دستورات استفاده کنند، هیچ‌گاه بیمار نخواهند شد.
در کشور ما هر روز به تعداد آمار و ارقام هزاران مرگ‌ومیر افراد مبتلا به بیماری فشارخون،‌ سرطان و غیره افزوده می‌شود این درحالی است که در چند قرن اخیر این گونه نبوده است زیرا مردم آن زمان طب سنتی و سخنان اهل بیت(ع) و نسل‌های گذشته را سرلوحه زندگی خود قرار می‌دادند.
نصف بودجه وزارت بهداشت چین صرف طب سنتی می‌شود و غالب مردم اروپا به طب سنتی معتقد هستند، در آمریکا نیز ۴۰ درصد و در کانادا ۶۷ درصد برای معالجه خود به طب سنتی مراجعه می‌کنند.
یهودیان و صهیونیست‌ها در کتاب تلمود به صراحت نوشته‌‌اند که هیچ یهودی حق درمانگری غیر یهود را ندارند، این موضوع بیانگر آن است که آن‌ها برای جامعه اسلامی نقشه کشیده‌اند تا مسلمانان از دستورات طب اسلامی و سنتی استفاده نکنند.
بهترین آب آبی است که پشت به مشرق باشد و از پشت آفتاب برداشته شود، آب کوه و قنات جزو بهترین آب‌ها هستند و آب چاه بدترین آب آشامیدنی محسوب می‌شود.
این متخصص طب سنتی با بیان اینکه امام رضا(ع) در طب الرضا فرموده‌اند آب را قبل از مصرف به مقدار کمی بجوشانید، ابراز کرد:
در جامعه امروز از کلر که ترکیبی از وایتکس است برای تمیزی آب استفاده می‌شود و هیچ یک از افراد جامعه از ضررهای آن باخبر نیستند که عمل به این توصیه امام رضا(ع) می تواند ضرر آب را از بین ببرد.
به گفته وی، سفیدی موی مردم، کچل‌شدن،‌ عصبی بودن افراد همه آن‌ها دلیل بر آن دارد که آب‌های آشامیدنی سالم نیستند زیرا همین کلرهای افزودنی افراد را دچار چنین مشکلاتی می‌کند.
حجت‌الاسلام ناظریان نشانه سلامتی را سه بار دفع غذا از طریق ادرار در روز دانست و اظهار کرد: این مورد و نیز مشاهده هلال سفید روی ناخن نشان‌دهنده آن است که فرد از مزاج سالمی برخوردار است و اکسیژن بیشتری به مغزش می‌رسد.
امام رضا(ع) در طب الرضا فرمودند استفاده از عطر گل‌ها بهترین رایحه درمانی برای افراد است و توصیه می‌شود از عطر گل‌های نسترن، نرگس، محمدی و یاس ماهی یک بار و یا هفته‌ای یک بار استفاده شود.
طبق آمار و ارقام به دست آمده از طریق کمیسیون سلامت روان مجلس، ۷۵ درصد مردم ایران دارای مشکلات روحی و روانی هستند که این مشکلات از طریق طب سنتی به خوبی قابل حل خواهد بود.
سودا یعنی سردرد مربوط به شکم و افرادی که سودایی هستند، می‌توانند ۴۰ گرم سیاه‌دانه را آسیاب کرده و با نیم کیلو عسل مخلوط کنند و آن را صبح و شب نصف استکان چای‌خوری میل کنند.
آن‌هایی که دارای مزاج سودایی و صفرا هستند هر چقدر غذا بخورند دچار چاقی نخواهند شد این افراد از «ثَرَب» برخوردار نیستند و برای اینکه چاق شوند باید از گوشت گوسفندی و حلیم استفاده کنند.
هماهنگی در مزاج باعث تعامل ساماندهی و نظم در حیات و کامل شدن عقل و رسیدن به حکمت در انسان می‌شود که این همان وصول به بهشت است.
حجت الاسلام دکتر سید محمود نبویان(عضو هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی رحمه الله علیه)
نتیجۀ «خدا فراموشی»، «خود فراموشی» است چون قرآن می‌فرماید: وَلا تَکُونُوا کَالَّذِینَ نَسُوا اللَّهَ فَأَنسَاهُمْ أَنفُسَهُمْ … این «خود» بدون خدا قابل تعریف نیست. نمی‌شود که خود را بشناسی مگر این‌که خدا را بشناسی.
در روانشناسی، خدا در شناخت روان انسان کجاست؟ [وقتی خدا را در نظر نمی‌گیرند] پس بطور کلی
عوضی فهمیده اند و هر راه حلی که ارائه بدهند باطل است.
روانشناسی در دانشگاه‌های ما بلغوریاتِ ترجمۀ روانشناسی دنیای غرب است، پس چرا نا آرامی در آنجا که مهد این روانشناسی است بیشتر از این‌جاست؟ با این روانشناسی نمی‌توان به جایی رسید …
در پزشکی وقتی دارو تجویز می‌کنند اول عوارض مصرفش را اعلام می‌کنند. یعنی این دارو یک جا را درست می‌کند اما ده جای دیگر را خراب می‌کند. بشر قادر به تولید داروی بی عارضه نیست!چون بشر نمی‌تواند رابطۀ یک عمل را با کل عالم بسنجد.
مگر بشر می‌تواند تمام ویژگی های بدن را بفهمد [و همه را با هم در نظر بگیرد]؟ یک ویژگی را می‌گیرد و آن را خوب می‌کند و از بقیه غفلت می‌کند و به آن ها صدمه می‌زند. این گونه نمی‌شود کار کرد.
یک موجود با کل عالم مرتبط است و عقل بشر از
درک این ارتباطات عاجز است. لذا خودِ سازنده‌اش باید بگوید که چکار باید کرد …

قطعا باورکردن این موضوع که بیماری های صعب العلاج مختلف مانند هپاتیتc ، تالاسمی ماژور، سرطان ، ام اس ، گرفتگی عروق قلب ، ازکارافتادگی کلیه ها وحتی مرگ مغذی قبل از ۷۲ ساعت از وقوع ، به طور کامل قابل درمان هست ، بسیار سخت و در دید اول غیرممکن می باشد.
اما قابل ذکر است که استاد محمدعلی باقری با استفاده از علمی ترین مکتب طبی جهان یعنی طب اسلامی اقدام به انجام چنین درمان هایی کرده است.
این استاد بزرگ در طول عمر طبابت خود بیش از ۶۵ درصد بیماران صعب العلاج مراجعه کننده به خود را درمان کرده اند که این آمار در طب کلاسیک یا همان پزشکی مدرن درمورد بیماران صعب العلاج کمتر از یک درصد میباشد که این خود قابل تأمل است.
نمونه ای از این درمان ها که فقط در شهرستان دیلم استان بوشهر انجام شده است به طور مستند در برنامه زنده شبکه بوشهر با حضور حجت الاسلام والمسلمین یکتا (شاگرد برجسته و همکار استاد باقری) وهمچنین با حضور فرد درمان شده و ارائه مدارک و آزمایشات پزشکی بعداز درمان و همچنین با تایید مسئول مربوطه پخش شده است.
استاد محمد علی باقری نظریه پرداز در علوم طب اسلامی. تربیت انسان سالم ( با ایمان ، با بصیرت ، با سواد ، با فرهنگ ، با شعور ، عاقل و آگاه به مسائل زمان ) وجه تمایز طب اسلامی با سایر مکاتب علم طب است. آموزش و تبلیغ و ترویج طب مدرن شیمیایی ، آفت اصلی دین و علم و ریشه همه فساد هاست و مشورت با علما و حکما و اطبای اسلامی نشانه ی عقل و ایمان و بهترین راه ممکن برای مقابله با همه بیماری هاست. مقابله همه جانبه با احیاء طب اصیل اسلامی و توسعه طب مدرن شیمیایی مهمترین گزینه اشرار یهود برای فلج کردن استعدادهای جهان اسلام است. نظارت دینی (علمی) روحانیت اصیل در همه امور بهداشت و درمان آغاز تولد دوباره اسلام و تنها راه ممکن برای رهایی انسان معاصر از فتنه نسل کشی با طب مدرن شیمیایی شیطانی است.
طبابت علمی صحیح یعنی : مراجعه پزشک حاذق و مومن به فقیهی آگاه و پرهیزکار و دریافت دستورالعمل برای پاسخگویی به همه نیازهای بیمار.
رسالت اصلی علم طب ، رها کردن انسان بیمار از سلطه نفس و شیطان و دنیا و مردم و پناه دادن آن در قله توحید و نبوت و ولایت و فقاهت است.
بیماری یعنی عدم شناخت انسان و استعدادهای متراکم او ، هستی و شعور و حکمت حاکم بر آن و … و صفات گوناگون او . الف ) کالبد شکافی علمی مبانی و اصول طب اصیل اسلامی :۱- تعقل ۲- تذکر ۳- تفکر ۴- تدبر ۵- پرهیز ۶- تقوی ۷- تحرک ۸- تفریح ۹- تغذیه صحیح ۱۰- خلوت ۱۱- اخبات ۱۲- استغفار ۱۳- صدقه ۱۴- مسواک ۱۵- استنشاق ۱۶- تخلیه۱۷- حمام ۱۸- استفراغ ۱۹- حجامت ۲۰- فصد ۲۱- داروی مفرده طبیعی ۲۲- داروی ترکیبی طبیعی ۲۳- تنقیه ۲۴- کی. ب) –
مکتب ما مکتب رنج سازنده است نه رفاه سوزنده.
نقش محوری و کلیدی طب اصیل اسلامی در. ۱- درمان بیماریهای صعب العلاج۲- استحکام کانون خانواده۳- بحران ازدواج۴- حل بحران اشتغال۵- ارتباط بین نقش و شغل۶- احیاء امر به معروف و نهی از منکر۷- حل بحران بدحجابی جلفگرایی و بیعقلی۸- مبارزه با موسیقی مبتذل۹- مبارزه با تهاجم فرهنگی۱۰- توسعه امنیت ملی و فرهنگی و سیاسی۱۱- تولید فرمولهای علمی ثابت و پایدار۱۲- شناخت علم پایدار و علم ناپایدار۱۳- حل بحران فرار از علم۱۴- تولید انبوه نابغه ها و نخبه ها و مغزها۱۵- اصلاح آموزش و پرورش۱۶- مقابله با سیاست جهانی عقل زدائی و شیطانپرستی۱۷- تبیین فرهنگ تشیع۱۸- توسعه وجودی انسان۱۹- اصلاح امور بنیادی خیریه۲۰- پاسخ به شبهات ساختار شکن و بیپاسخ۲۱- کنترل اراذل و اوباش۲۲- مبارزه با مواد مخدر۲۳- صدور انقلاب۲۴- خداشناسی۲۵- خودشناسی۲۶- فتنه شناسی۲۷- دشمن شناسی۲۸- مقابله با جهانی سازی یهود۲۹- وحدت امت اسلام و مسیح۳۰- تبیین کاربردی عدالت۳۱- مهار تورم۳۲- مبارزه با مفاسد اقتصادی۳۳- حل مشکلات مسکن و ترافیک۳۴- ایجاد هماهنگی بین نهادها۳۵- ساماندهی هنر هفتم۳۶- مبارزه با تروریسم۳۷- افشای دروغهای استراتژیک۳۸- ساماندهی فکری نظام۳۹- مهار شهوت – پول پرستی۴۰- حل بحران مفاهیم۴۱- حفظ محیط زیست۴۲- ساماندهی کشاورزی۴۳- قطع وابستگی به اقتصاد نفت۴۴- انتخاب ابر کاندیدا با ۵۰ ویژگی مهم برای ریاست جمهوری۴۵- اصلاح قوانین حق ستیز

مطالبی از شیعه طب وبلاگ طب اسلامی
در این ۱۴۰۰ سال، معارف اهل بیت علیهم السلام همچون وجود نازنین ایشان در غربت به سر برده اند. اینکه دشمنانِ آن اخترانِ درخشان، قدر ایشان را ندانند و حرف ایشان را نخوانند چندان ملالی نیست چون انتظاری هم جز این نمیرود. اما غربت واقعی آن وقتی آشکار میشود که در بین دوستان و محبین هم، آنطور که باید، گوش شنوا و چشم بینایی وجود نداشته باشد!
گاهی اوقات این فکر به ذهنم خطور میکند که برخی از ما که خود را پیروانِ آن امامان همام می دانیم در عمل شبیه همان کاری را میکنیم که دشمنان بی معرفت ایشان انجام دادند! اما چطور؟ …
مثلا اگر آن بظاهر مسلمانان، فرزند رسول خدا را در پای فرعون زمان و به نیت تقرب او ذبح کردند ما نیز معارف اهل بیت را در پای نظریههای بی پایه و اساس برآمده از ظلمت طاغوت مدرن ذبح کرده ایم ….
اگر مردم بی بصیرت و بی معرفت زمان رسول خدا بعد از رحلت ایشان، بجای چنگ زدن به ولایت امیرالمومنین، ولایت طاغوت را برگزیدند ما نیز در عوض به جای حلقه زدن بر گرد معارف اهل بیت و طلب نور از منبع حقیقی علم، بر گرد توهمات مُشتی بی خبر از حقیقت، اجتماع کرده ایم تا مگر از ظلمت جهل آن ها چیزی هم به ما برسد!
اگر بی غیرتان مدینه، وقتی که ریحانه رسول در بین در و دیوار …… فقط نظاره گر بودند، بسیاری از ما نیز به هنگام سوزاندن و لگدمال کردن سنت های بجا مانده از پیامبرمان نظاره گریم و برخی هم البته نقشی فعال داریم!
اگر ناله های زهرای اطهر در فراق پدر، گوش بیخبران مدینه را آزار میداد، امروز نیز گوش هایی هستند که از ناله شـیعیان زهـرا در فـراق حاکمیت ارزش هــای نبوی آزرده خاطرند!
اگر ابوذر به جرم خرد کردن استخوان بر سر یک یاوه گو، تبعید میشود، امروز نیز افرادی هستند که به جرم کوفتن بر پیکر جریان بزرگترین دروغ تاریخ، سر از تبعید و زندان در می آورند ….
اما فرق بین این زمان و آن زمان در این است که در آن زمان، عناد و کفر دشمنان اهل بیت چنین جنایاتی را رقم می زد اما امروز جهل دوستان اهل بیت حادثه ساز شده است!

کاری از گروه بقیّه الله
در روایات بسیاری از تشکیل دولت جهانی و سلطه اشرار یهود و مهلت دادن به آنها برای سلطه بر جهان سخن به میان آمده است. این سلطه که زمان درازی طول نخواهد کشید، همان دولت جهانی است که به محوریت یهود محقق شده است.
پایه های این دولت جهانی بعد از جنگ جهانی دوم با تاسیس سازمان های جهانی، بنا شد تا فرهنگ مدرن غربی با
زیرساختهای ماتریالیستی در تمام دنیا گسترش یابد. در رأس این ساختار جهانی، لوسیفر (شیطان) قرار دارد و بعد از آن شورای عالی پادشاهی و سپس ایلومیناتی قرار می گیرد. ایلومیناتی برای سلطه بر جهان، گروه ها، موسسات و نهادهایی را تشکیل داده است که از جمله آن ها میتوان به سازمان بهداشت جهانی، سازمان ملل متحد، سازمان
تجارت جهانی، سازمان استاندارد جهانی، گروه های محیط زیستی، یونسکو و … نام برد. این گروه شیطانی میکوشد تا نظم نوین جهانی را بر محوریت شیطان محقق کند و
یکی از عرصه های مورد استفاده در این راستا، عرصه تغذیه، طب و بهداشت و ژنتیک است.
* علم «به نژادی» * عقیم سازی * داروینیسم اجتماعی
* انعدام نژادی * سیر تکامل انواع * نازا سازی
* تنظیم خانواده * تغییر ژنتیک * غذاهای بیماری زا
* داروهای مرگ آفرین * جمعیت زدایی * بیولوژی ملکولی
* واکسیناسیون * مهندسی ژنتیک * کشتار نژادی
* انقلاب سبز * بذرهای یکبارمصرف * انحصار غذا
* انبار بذرهای قیامت * خزانه جهانی بذر

درباره ثنا

به نام الله مهربان خدایی که با نهایت لطف و رحمتش زندگی بخشید و قطعه ای از پازل هستی قرارم داد امید که آنی بشوم که او دوست دارد. همو که راههای تازه و درهای پیروزی را با کلیدهای طلایی مهرش میگشاید و آدمی را با دوستی مهربانی تلاش در راهش و توکل به خود به موفقیتهای چشمگیر میرساند.لیلا غلامی هستم ساکن شهرستان دوست داشتنی و خوب جهرم نابینا لیسانس روانشناسی و در مسیر موفقیتم با تکیه بر خدای بزرگ که درسهایی به من داد که متوجه بشم بهترینم خودش هست و عالیترین زندگی برام در دست خودش و من هرچه از او درس میگیرم بیشتر از نعمت هاش و زندگی لذت میبرم.خدایی که با همه وجود فهمیدم اگر قدمی برداری و حرکتی کنی قدمهای پر برکتش رو برات بر خواهد داشت و اگر دریچه ای از سمت نور رو گشودی درهای رحمتش رو پیاپی به سمتت باز خواهد کرد.جستجوگر و حقیقت طلبم دغدغه های من روشن شدن حق نابودی باطل در همه ابعاد زندگی و علم و پیروزی حقیقت و راستیهاست.برخی فعالیتها علایق و افتخارات مهم:انتقال پیامهای مهم در جهت هدفی مهمتر.فعالیتهای قرآنی و فرهنگی مجازی و بیرونی.شناخت مبانی روانشناسی حقیقی مهدویت طب سنتی اسلامی و خودشناسی.استفاده از رسانه های جمعی منور کتابها و مقالات و برنامه های متنوع و مفید.و مهمتر اینکه یادگار شهیدم داییهایی که دوستان قدیمی و تازه من هستند آشنایانی مهربون و خانواده ای با درک هوادار و دلسوزی دارم و امامی که همه جا و همه وقت در نهایت محبت مرا میفهمد و اگر چشمهای زخم خورده از تیر خطاهای خود و بیگانه به سمتمان را از این آلودگی پاک کنیم میفهمیم که او و خاندان پاکش و کلام خدایش با تک تک ما چنینند...
این نوشته در اطلاع رسانی, پزشکی و سلامت, علمی, مذهبی ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

4 دیدگاه دربارهٔ «مهم بخش اول:سلامت همه جانبه بر مبنای حقیقت/علم کامل بر پایه دین»

  1. سلام بر شما خواهر بزرگوار! مرسی جالب بود

  2. مهدی محمدقاسمی می‌گوید:

    سلام بر شما. بسیار بسیار سپاسگزارم از این اطلاعات ارزشمند. منتظر پستهای بعدی با این موضوع هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *